ویکش پاتل به عنوان رئیس جمهور Cboe Clear Europe را رهبری خواهد کرد

به خواندن ادامه دهید

در طول یک دهه و نیم، پاتل برای تعدادی از شرکت های برتر صنعت مالی از جمله گلدمن ساکس و مورگان استنلی کار کرد. او در سپتامبر 2017 از LCH، یک تجارت پس از تجارت متعلق به گروه بورس لندن، به سوئیفت پیوست. در طول این بیش از پنج سال اقامت در سوئیفت، او در مقاطع مختلف ریاست عملیات ارائه دهنده پیام های مالی بین المللی در بریتانیا، ایرلند، شمال اروپا و قاره آمریکا را بر عهده داشت.

در گلدمن ساکس، او بین ژانویه 2011 و آوریل 2013 مدیر اجرایی و رئیس زیرساخت بازار جهانی بود. پیش از این، او به عنوان معاون زیرساخت بازار در مورگان استنلی برای بیش از چهار سال خدمت کرد.

در همین حال، او بین سپتامبر 2002 و سپتامبر 2004 برای خزانه داری اعلیحضرت، ابتدا به عنوان مشاور سیاست گذاری و سپس به عنوان دستیار وزیر خصوصی وزیر مالی خزانه داری کار کرد.

Tiefenbrun خاطرنشان کرد: «ما هیجان زده هستیم که می‌توانیم از تخصص او برای حمایت از رشد استراتژیک Cboe Clear Europe استفاده کنیم و موقعیت آن را به‌عنوان اتاق تسویه پیشرو در سراسر اروپا ارتقا دهیم.

“من مفتخرم که به عنوان رئیس بعدی Cboe Clear Europe منصوب شوم. با توجه به اینکه مشتری، شریک و رقیب Cboe Clear Europe در طول سالیان متمادی بوده ام، به خوبی از شهرت قوی این شرکت، به ویژه برای سطوح برجسته آن آگاه هستم. پاتل توضیح داد: خدمات مشتری، نوآوری و تخصص مدیریت ریسک.

نقش جدید Vikesh Patel علیرغم سابقه طولانی در صنعت

در همین حال، او بین سپتامبر 2002 و سپتامبر 2004 برای خزانه داری اعلیحضرت، ابتدا به عنوان مشاور سیاست گذاری و سپس به عنوان دستیار وزیر خصوصی وزیر مالی خزانه داری کار کرد.


منبع: https://www.financemagnates.com//executives/swifts-vikesh-patel-to-lead-cboe-clear-europe-as-president-in-2023/

پاتل چهار سال و پنج ماه را در LCH گذراند، ابتدا به عنوان مدیر و مشاور انطباق برای خرید مجدد و مبادلات و سپس به عنوان مدیر عملیاتی EquityClear و RepoClear خدمت کرد.

پاتل که بیش از 15 سال تجربه کاری در بازار زیرساخت های مالی دارد، جایگزین سیسیل ناگل می شود که اوایل سپتامبر از این نقش کناره گیری کرد. از زمان استعفای ناگل، آرنود زیگمان، مدیر عملیاتی Cboe، به عنوان رئیس موقت اروپا Cboe خدمت می‌کند.

ناتان تیفن برون، رئیس Cboe Europe، در هنگام انتصاب پاتل، تجربه مدیر اجرایی سوئیفت در صنعت پس از تجارت اوراق بهادار را “طولانی و چشمگیر” توصیف کرد.

Tiefenbrun خاطرنشان کرد: «ما هیجان زده هستیم که می‌توانیم از تخصص او برای حمایت از رشد استراتژیک Cboe Clear Europe استفاده کنیم و موقعیت آن را به‌عنوان مرکز تهاتری پیشرو در سراسر اروپا ارتقا دهیم.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج