پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد کاهش تورم و افزایش نرخ بهره آمریکا اظهار نظر می کند

تحلیلگران بلومبرگ پیش بینی کردند تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 به میزان 5.8 درصد افزایش یابد. در سال 2022، اقتصاد چین 3.0 درصد رشد کرد.

گزارش تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه چهارم 2022: رکود اقتصادی یا نه؟

گزارش موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (NICE SR) پیشنهاد کرد که بریتانیا به احتمال زیاد از رکود اجتناب خواهد کرد. با این حال، اقتصاددانان در اندیشکده اقتصادی بریتانیا می گویند که قیمت های بالا به یک خانوار از هر هفت خانوار ضربه می زند. NIESR پیش بینی می کند که اقتصاد در سال 2023 تنها 0.2 درصد و در سال 2024 رشد 1 درصدی داشته باشد.

رئیس فدرال رزرو در مورد نرخ بهره گفت که اگر تورم بیش از انتظار بانک مرکزی باشد، افزایش بیشتر نرخ باید مورد بحث قرار گیرد. واقعیت این است که ما به داده ها واکنش نشان خواهیم داد. بنابراین، اگر به دریافت گزارش‌های قوی از بازار کار یا گزارش‌های تورم بالاتر ادامه دهیم، ممکن است این اتفاق بیفتد که باید بیشتر از آنچه که قیمت‌گذاری شده است انجام دهیم و نرخ‌ها را افزایش دهیم.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

بازارهای سهام ایالات متحده روز سه شنبه پس از فدرال رزرو ایالات متحده افزایش یافت.فدرال رزرو) رئیس جروم پاول قبل از این سخنرانی کرد باشگاه اقتصادی واشنگتن. در اخبار دیگر، تراز تجاری ایالات متحده و چین در سال 2022 حتی با بدتر شدن روابط دیپلماتیک آنها به بالاترین حد خود رسید. در بریتانیا، شاخص سهام FTSE 100 به سمت بالاترین رکورد جمعه گذشته در حال بازگشت است، زیرا امیدواری‌ها برای جلوگیری از رکود اقتصادی این کشور ایجاد می‌شود.

پاول فدرال رزرو: کاهش تورم، افزایش نرخ احتمالا ادامه خواهد داشت

اداره ملی آمار (NBS) گزارش تورم ژانویه 2023 خود را منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که تورم CPI در ژانویه به 2.1 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است. مقامات چینی قصد دارند تورم را به هدف 3 درصد نزدیک کنند. بر اساس گزارش های آماری ارائه شده توسط NBS، تورم در سال 2022 نسبت به سال قبل 2 درصد افزایش یافت.

دولت چین با لغو اکثر اقدامات محدودکننده، موضع خود در برابر کووید-19 را به شدت تغییر داد. صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پولکریستینا جورجیوا، رئیس جمهور چین، خاطرنشان کرد که بازگشت چین می تواند مهم ترین عامل مرتبط با رشد اقتصادی جهانی در سال 2023 باشد. در ژانویه، جورجیوا نگرانی خود را ابراز کرده بود و گفت: «چه می شود اگر خبر خوب رشد سریع چین به قیمت نفت و گاز تبدیل شود. پریدن به بالا، تحت فشار قرار دادن تورم؟».

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید که این موضوع را درک می کنید خطرات.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/feds-powell-inflation-falls-more-rate-hikes-likely-on-the-way

با این حال، باید توجه داشت که اقتصاد بریتانیا در سه ماهه جولای تا سپتامبر 0.3 درصد کاهش یافت. اقتصاددانان خاطرنشان می کنند که یک انقباض بیشتر در سه ماهه چهارم 2022 به این معنی است که اقتصاد کشور وارد دوره رکود شده است.

در روز پنجشنبه 9 فوریه، یک گزارش مقدماتی در مورد تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه چهارم سال 2022 به سرمایه گذاران و معامله گران این فرصت را می دهد تا وضعیت اقتصادی این کشور را بررسی کنند. اداره آمار ملی (روشن است) انتظار می رود گزارش رشد تولید ناخالص داخلی حدود 0.4 درصد را به صورت سالانه نشان دهد.

در نتیجه اظهارات پاول، شاخص دلار آمریکا (DXY) جایگاه خود را کاهش داد (-0.29٪).

تورم چین احتمالاً در ژانویه افزایش یافته است

جروم پاول در سخنان خود گفت که تورم شروع به کاهش کرده است اما تاکید کرد که این روند طولانی خواهد بود. پاول خاطرنشان کرد که «فرآیند کاهش تورم، روند کاهش تورم، آغاز شده است و در بخش کالا، که حدود یک چهارم اقتصاد ما است، آغاز شده است. اما راه درازی در پیش دارد. اینها همان مراحل اولیه هستند.»

بانک انگلستان (BoE) نشان داده است که در نظر دارد چرخه انقباض پولی خود را متوقف کند و برخی از سیاست گذاران نگرانی های خود را در مورد زمان بندی و اینکه چگونه چنین تصمیمی می تواند به اقتصاد آسیب برساند، ابراز می کند. اندرو بیلی، فرماندار BoE پیشنهاد کرد که تورم در نیمه دوم سال 2023 با سرعت بیشتری کاهش خواهد یافت. پیام های متناقض باعث تضعیف پوند انگلیس شده است که در اوایل این هفته به پایین ترین حد یک ماه اخیر در برابر دلار آمریکا رسید.

NIESR: بریتانیا به احتمال زیاد از رکود اجتناب خواهد کرد

وبینارهای تجاری رایگان

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج