پیش بینی می شود PMI 46.7 در نوامبر تولید فلش در آلمان در مقابل 45.0 باشد

این قرائت ها نسبت به اکتبر بهبود یافته است، اما همچنان نشان دهنده انقباض در اقتصاد آلمان در این ماه است، البته با سرعت کمتر. شرایط تقاضا همچنان تحت تاثیر تورم شدید قرار می گیرد و تولیدکنندگان از کاهش شدید دیگری در سفارشات جدید خبر می دهند. اما یک نکته مثبت این است که شرایط بازار کار همچنان قوی تر باقی می ماند. S&P Global خاطرنشان می کند که:

به طور مثبت، داده ها کاهش فشار نزولی بر تولید کارخانه را نشان می دهد، زیرا تولید کنندگان بهبود در دسترس بودن مواد و کوتاه شدن کلی زمان تحویل تامین کنندگان را برای اولین بار در تقریبا دو سال و نیم گزارش کردند.

نظرسنجی PMI نشان می‌دهد که فشار قیمت خط لوله تعدیل می‌شود، به طوری که تولیدکنندگان از کاهش شدید نرخ تورم هزینه ورودی به پایین‌ترین حد دو ساله در نوامبر گزارش دادند. با این اوصاف، نه تنها هزینه‌های شرکت‌ها همچنان بسیار سریع‌تر از حد معمول افزایش می‌یابد، بلکه زمان می‌برد تا کاهش فشار خط لوله به قیمت پایین‌تر مصرف‌کننده برسد. تورم

تورم به عنوان معیار کمی از نرخی تعریف می شود که در آن سطح متوسط ​​قیمت کالاها و خدمات در یک اقتصاد یا کشور در یک دوره زمانی افزایش می یابد. افزایش سطح عمومی قیمت‌ها است که در آن یک ارز معین به طور مؤثر کمتر از دوره‌های قبل خرید می‌کند. از نظر ارزیابی قدرت یا ارزها و در نتیجه ارز خارجی، تورم یا معیارهای آن بسیار تأثیرگذار است. تورم ناشی از خلق کلی پول است. این پول با سطح کل عرضه پول یک ارز خاص، به عنوان مثال دلار آمریکا، که دائما در حال افزایش است، اندازه گیری می شود. با این حال، افزایش عرضه پول لزوماً به معنای وجود تورم نیست. آنچه منجر به تورم می شود افزایش سریعتر در عرضه پول در رابطه با ثروت تولید شده (اندازه گیری شده با تولید ناخالص داخلی) است. به این ترتیب، این باعث ایجاد فشار تقاضا بر عرضه می شود که با همان سرعت افزایش نمی یابد. سپس شاخص قیمت مصرف‌کننده افزایش می‌یابد و تورم ایجاد می‌کند. چگونه تورم بر فارکس تأثیر می‌گذارد؟ سطح تورم تأثیر مستقیمی بر نرخ مبادله بین دو ارز در سطوح مختلف دارد. این شامل برابری قدرت خرید می‌شود، که تلاش می‌کند تا قدرت خرید متفاوت هر کدام از آنها را مقایسه کند. کشور با توجه به سطح عمومی قیمت. با انجام این کار، این امکان را فراهم می کند که کشوری با گران ترین هزینه زندگی تعیین شود. ارز با نرخ تورم بالاتر در نتیجه ارزش خود را از دست می دهد و ارزش آن کاهش می یابد، در حالی که ارز با نرخ تورم پایین تر در بازار فارکس افزایش می یابد. نرخ های بهره نیز تحت تاثیر قرار گرفت. نرخ‌های تورمی که بسیار بالا هستند، نرخ‌های بهره را بالا می‌برند، که این تأثیر کاهش ارزش پول بر ارز خارجی را دارد. برعکس، تورم بسیار پایین (یا کاهش تورم) نرخ بهره را پایین می‌آورد که تأثیر آن بر افزایش ارزش پول در بازار فارکس است.
این اصطلاح را بخوانید.

  • قبل از 45.1
  • خدمات PMI 46.4 در مقابل 46.2 مورد انتظار
  • قبل از 46.5
  • PMI ترکیبی 46.4 در مقابل 44.9 مورد انتظار است
  • قبل از 45.1

اعتماد کسب و کار تا حدودی ثابت شده است، با یک پاییز معتدل که شاید نگرانی ها در مورد کمبود گاز در زمستان را کاهش داده است. با این حال، انتظارات صرفاً از سطوح بسیار پایین بهبود یافته است، به این معنی که هنوز عمیقاً در قلمرو منفی ریشه دارند زیرا شرکت‌ها همچنان نگرانی‌های خود را در مورد افزایش هزینه زندگی، افزایش نرخ‌های بهره و عدم اطمینان بالا نشان می‌دهند.


منبع: https://forexlive.com/news/germany-november-flash-manufacturing-pmi-467-vs-450-expected-20221123/

با این حال، برای اینکه زیاد غافل نشویم، تقاضای زیربنایی به سرعت به تضعیف خود ادامه می‌دهد که به افزایش شدید قیمت‌ها و تردید در میان مشتریان مرتبط است، با رکود در بخش خدمات کسب‌وکار جدید حتی به سریع‌ترین سرعت از می 2020.

نظرسنجی فوری PMI در نوامبر این روایت را که آلمان احتمالاً به سمت رکود پیش می رود تغییر نمی دهد، اما امیدی را به وجود می آورد که انقباض در اقتصاد شاید سطحی تر از آن چیزی باشد که قبلاً تصور می شد. تیتر PMI در جهت صعودی غافلگیر شد و به بالاتر از اجماع 46.4 رسید و نشان دهنده کندترین نرخ کاهش فعالیت تجاری در سه ماه گذشته بود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج