چهار راه برای تشخیص روند در جفت ارزهای فارکس

امتیاز کلیدی:

روند نزولی GBPUSD

مثال بعدی یک روند نزولی است. این نمودار روزانه GBPUSD است. باز هم، ما فقط به نمودار نگاه می کنیم. بالا و پایین ترین سطح را بررسی کنید.

استفاده از ADX برای شناسایی روند فارکس

این فرآیند برای درک و استفاده بسیار ساده است. با این حال، این بهترین (یا حتی تنها) روشی نیست که باید هنگام مشاهده روندهای فارکس استفاده کنیم.
منبع: https://the5ers.com/trends-in-forex-currency-pairs/

هدف اول این است که به شما کمک کند یک روند را با چشم غیر مسلح خود شناسایی کنید. می‌توانیم یک روند صعودی را در نمودارها با «بالاترین» و «کم‌های بالاتر» ببینیم. اگر در مورد ارز نزولی باشیم، می‌توانیم یک روند نزولی با «بالاهای پایین‌تر» و «کم‌های پایین‌تر» ببینیم.

دارای یک ADX 14 دوره ای و دو خط روی نمودار در 20 و 25 است. خط سبز به خود ADX اشاره دارد. خطوط آبی و قرمز به ترتیب به +DI و -DI اشاره دارند. زمانی که -DI از +DI عبور کرد و ADX بالای 25 شد، یک کوتاه وارد می کنیم.

برای انجام این کار، احتمالاً درک درستی از هر چهار عامل بالا خواهیم داشت و اکنون می‌خواهیم از تغییر آنچه که فکر می‌کنیم رخ خواهد داد، استفاده کنیم. باز هم، ما می‌توانیم این کار را به صورت نوسانی یا بلندمدت انجام دهیم.

GBPCHF معکوس روند صعودی با استفاده از میانگین متحرک

اگرچه موارد فوق برای شناسایی روندها مفید است، اما صنعت به سمت تجارت الگوریتمی – تجارت توسط رایانه در حال حرکت است. تعریف روند مطابق با تفسیر خود و ترجمه آن به یک زبان برنامه نویسی می تواند ذهنیت ناشی از انجام کارها با چشم را از بین ببرد. همچنین می‌تواند راه درازی را به سوی توسعه یک فرآیند سازگار انجام دهد. همچنین، فراموش نکنید که استراتژی خود را بر روی مقادیر کافی از داده ها آزمایش کنید.

از طرف دیگر، اگر -DI از +DI عبور کند و ADX بالای 25 باشد، این سیگنالی برای فروش است.

تکنیک های برتر برای تشخیص روندهای فارکس

USDJPY ADX کوتاه اولیه

مشاهده بالا و پایین ها اولین گام برای یادگیری نحوه یافتن روند فارکس است. من آن را در بالای لیست قرار داده ام زیرا به هیچ شاخصی نیاز ندارد. این یک نمونه از خالص است اقدام قیمت.

توجه داشته باشید که قبل از ظهور روند، GBPCHF وارد دوره تثبیت شد. در این منطقه، قیمت به سمت بالا و پایین تر از MA 200 روزه حرکت می کند. در قسمت آخر نمودار، خواهید دید که MA 200 دوره ای را با تبدیل شدن به یک سطح پشتیبانی آزمایش می کند.

USDJPY ADX کوتاه اولیه

امتیاز کلیدی:

استراتژی های پیروی از روند از MA استفاده کنید برای مشاهده تغییرات قابل توجه در قیمت ساده ترین راه برای استفاده از MA این است که یک نمونه از این اندیکاتور را روی نمودار رسم کنید.

ما را دنبال کنید: 👉یوتیوب 👉 لینکدین 👉 اینستاگرام 👉 توییتر 👉 TradingView

روندهای فارکس - مشاهده اوج و پایین

MA ها شاخص های عقب مانده هستند. آنها “بعد از واقعیت” محاسبه می شوند، یعنی همیشه از خود قیمت پیروی می کنند. مشابه ADX، می‌توانید از MA در همراهی با سایر اندیکاتورها یا با استراتژی‌های عمل قیمت برای گرفتن حرکت‌های اولیه استفاده کنید.

استفاده از میانگین متحرک چندگانه

علاوه بر این، در حالی که می توان از ADX به عنوان تنها اندیکاتور برای معاملات استفاده کرد، می توانیم آن را با سایر اندیکاتورها نیز ترکیب کنیم، مانند میانگین متحرک (MA). شما حتی می توانید الگوهای اقدام را برای تشخیص معکوس قیمت گذاری کنید. این به شما امکان می‌دهد تا حرکات اولیه را برای معاملات با احتمال بالا دنبال کنید. مانند همه استراتژی‌هایی که در اینجا ارائه شده‌اند، این نیز برای آزمایش سودآوری بالقوه آن باید مورد آزمایش مجدد قرار گیرد.

استفاده از میانگین متحرک واحد

امتیاز کلیدی:

امتیاز کلیدی:

خلاصه: تشخیص روند فارکس در جفت ارز

  1. نقطه اوج و پایین
  2. با استفاده از ADX
  3. استفاده از میانگین متحرک واحد
  4. استفاده از میانگین متحرک چندگانه

روند نزولی GBPJPY با استفاده از میانگین متحرک چندگانه

استفاده از چندین MA می تواند نشانه قوی تری از یک روند در مقایسه با یک MA واحد باشد. با این حال، از آنجایی که شما باید منتظر بمانید تا همه MA ها به روشی مناسب صف بندی کنند، این خطر وجود دارد که روند دیر به آن ملحق شود.

به مثال زیر USDJPY در نمودار 30 دقیقه ای نگاه کنید.

چندین MA که به شیوه ای درست ردیف شده اند، تأیید قاطع تری از یک روند در محل است. در یک روند صعودی، قیمت باید بالاتر از MA باشد. علاوه بر این، دوره کوتاه‌تر MA باید بالاتر از دوره MA طولانی‌تر باشد.

میانگین جهت شاخص (ADX) یک شاخص حرکتی است که برای تعیین قدرت روند استفاده می شود. که توسط Welles Wilder توسعه یافته است، نشان می دهد که اگر مقدار بالاتر از 25 باشد، یک روند قوی وجود دارد. اگر مقدار ADX زیر 20 باشد، به این معنی است که روند ضعیف است یا اصلاً روندی وجود ندارد.

پس چگونه یک روند را در نمودارها تشخیص دهیم؟

هنگامی که MA ها به شیوه درستی قرار می گیرند، یک روند نزولی رخ می دهد. در این مورد، MA 50 دوره (قرمز) زیر MA 100 دوره (سبز) است. این دو در زیر MA 200 دوره (آبی) قرار دارند. به علاوه، قیمت زیر هر سه MA است.

ادامه روند نزولی GBPJPY

👉 برای بررسی ما اینجا را کلیک کنید برنامه های تامین مالی

USDJPY ADX ادامه

بیوگرافی نویسنده

👉 اگر می خواهید دعوت نامه ای برای وبینارهای زنده، ایده های معاملاتی، استراتژی معاملاتی و مقالات فارکس با کیفیت بالا دریافت کنید، در خبرنامه ما ثبت نام کنید.

بیایید به مثال زیر نگاه کنیم. این نمودار GBPJPY بر اساس بازه زمانی 4 ساعته است.

روند نزولی GBPJPY با استفاده از میانگین متحرک چندگانه

دو اندیکاتور مجزا ADX را تشکیل می دهند. اینها نشانگر جهت مثبت (+DI) و نشانگر جهت منفی (-DI) هستند.

در زیر نمونه ای از یک روند صعودی است که با چشم غیر مسلح دیده می شود. این نمودار جفت EURUSD در نمودارهای روزانه است. توجه داشته باشید که اوج های بالاتر و پایین های بیشتری دارد.

نحوه شناسایی روند در فارکس

آرم 5ers

ما می توانیم سه MA مختلف را ببینیم – خطوط قرمز، سبز و آبی نشان دهنده دوره های 50، 100 و 200 هستند. بررسی کنید که چگونه MA ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند یا دسته جمعی می شوند. در قسمت های قبلی نمودار متوجه خواهید شد که تثبیت دارد اتفاق می افتد.

وقتی صحبت از روندهای فارکس می شود، یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید: “روند تا آخر که خم می شود دوست شماست.”

در یک روند، حرکت از یک قیمت به قیمت دیگر منجر به سود و زیان برای معامله گر می شود. به طور کلی، چهار عامل مهم وجود دارد که می تواند این روندها را تحریک کند. این شامل عرضه و تقاضا، تغییر سیاست دولت، سفته بازی و انتظارات و معاملات بین المللی.

این راهنما راه های مختلف تشخیص روند فارکس در جفت ارز را توضیح می دهد. شما می توانید روش های من را در بازارهای دیگر اعمال کنید، اما در حال حاضر، بیایید روی بازار فارکس تمرکز کنیم. به خاطر داشته باشید که این فرآیند باید بخشی از یک استراتژی بزرگتر باشد، مانند الگوهای نمودار فارکس معاملات نوسانی، اما استراتژی شما هر چه که باشد، باید مورد آزمایش قرار گیرد و وعده داده شود.

این مقاله یک پست مهمان آموزشی است. تیم توماس از آن نوشته است شرکت تیم توماس، یاد بگیرید که تجارت را برای ثروت و آزادی مالی تغییر دهید.

در نمودار زیر می توانید ادامه این روند را بررسی کنید. در قسمت میانی نمودار، می توانید ببینید که MA ها به صورت آزمایش شده اند سطوح مقاومت. در قسمت آخر نمودار، می‌توانیم قبل از برگشت به عقب، یک تجمیع دیگر را ببینیم.

تجارت روند یک استراتژی معاملاتی است که به خوبی استفاده می شود. را پژوهش ثابت می کند که استفاده صحیح از آن می تواند بسیار سودآور باشد. برای معامله گران فارکس، شناسایی زودهنگام روند با استفاده از یکی یا ترکیبی از موارد فوق می تواند به خودی خود یک استراتژی یا بخشی از یک استراتژی گسترده تر مانند معاملات نوسانی باشد.

عکس آن نیز صادق است. در یک روند نزولی، قیمت باید زیر MA باشد. و MA با دوره کوتاهتر باید در زیر موارد با دوره های طولانی تر قرار گیرد.

در حالی که ADX یک راه عالی برای اندازه گیری “قدرت” روند است، ما همچنین می توانیم از آن برای تشخیص مراحل اولیه یک حرکت استفاده کنیم. ما می توانیم این را با استفاده از متقاطع +DI و -DI پیاده سازی کنیم.

تصویر زیر ادامه روند را نشان می دهد. در نهایت، GBPCHF یک دوتایی تشکیل داد و در نهایت قبل از آن تثبیت شد واژگونی.

روند صعودی EURUSD

👉 ما را از دست ندهید ایده های معاملاتی فارکس

GBPCHF معکوس روند صعودی با استفاده از میانگین متحرک

به طور کلی، زمانی که قیمت بالاتر از MA باقی می ماند، جفت ارز در یک روند صعودی قرار می گیرد. برعکس، اگر قیمت کمتر از MA باقی بماند، ابزار در یک روند نزولی قرار دارد.

روند صعودی GBPCHF با استفاده از میانگین متحرک

ادامه روند نزولی GBPJPY

USDJPY ADX ادامه

در زیر نمونه‌ای از تشخیص روند با استفاده از MA 200 دوره است. نمودار GBPCHF را در بازه زمانی روزانه نشان می دهد.

بیایید بگوییم ما یک لبه توسعه داده ایم که مستلزم توجه به اقتصاد و سیاست در کشور X است و ما نظری در مورد جهت آینده ارز کشور X تشکیل داده ایم.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج