کاهش ارزش دلار پس از انتشار داده ها، یورو به دلیل اظهارات ECB توسط رویترز افزایش یافت

شاخص دلار با 0.234 درصد کاهش به 102.490 رسید. ین ژاپن پس از کاهش به 144.02 در مقابل دلار آمریکا 0.36 درصد در مقابل دلار آمریکا 0.36 درصد کاهش یافت و به 144.02 رسید که ضعیف ترین آن از 10 نوامبر است زیرا سرمایه گذاران به مداخله احتمالی بانک ژاپن (BOJ) چشم دوخته بودند که آخرین بار در زمانی که ین مداخله کرد. هر دلار حدود 145 معامله شد.

پس از اینکه داده ها نشان داد سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه ای تولیدی ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای در ماه مه افزایش یافت، دلار بیشتر عقب نشینی کرد، اگرچه ماه قبل به پایین بازنگری شد، که نشان می دهد احتیاط در بین مشاغل برای سرمایه گذاری جدید باقی مانده است.

(برای تصحیح اولین جمله برای ثابت کردن روز هفته تا سه‌شنبه، فایل‌های مجدد را ثبت می‌کند)


© رویترز. یک کارمند اسکناس های دلار آمریکا را در یک صرافی در جاکارتا، اندونزی، 23 اکتبر 2018 می شمرد. رویترز/بیویهارتا
تورم به اندازه کافی کاهش می یابد که بانک مرکزی را قادر می سازد تا افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند.

“مشکل این است که هیچ نشانه ای وجود ندارد که یک رکود در راه است، شما آن را در هیچ یک از آمارها نمی بینید، آنچه شما دارید یک پارادایم تاریخی است که وقتی فدرال رزرو با این سرعت نرخ ها را افزایش می دهد و تا این حد شما دچار رکود می شوید.” جوزف ترویسانی، تحلیلگر ارشد در FXStreet.com گفت.

مورگان استنلی (NYSE:) روز سه شنبه اعلام کرد که اکنون انتظار دارد فدرال رزرو نرخ بهره اصلی خود را در ماه ژوئیه 25 واحد افزایش دهد، در حالی که پیش از این یک وقفه تخمین زده شده بود و پیش بینی نرخ پایانی خود را به 5.375 درصد افزایش دهد.

داده‌های اضافی در مورد فروش خانه‌های نوساز تک‌خانوار در ماه مه و قیمت مسکن در آوریل نیز نشان می‌دهد که بازار مسکن توانسته است با افزایش نرخ‌های بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده مقابله کند.

(این داستان برای تصحیح روز هفته تا سه شنبه در بند 1 مجدداً بایگانی شده است)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-holds-firm-ahead-of-us-durable-goods-housing-data-3113725

لاگارد گفت تورم در منطقه یورو وارد مرحله جدیدی شده است که ممکن است برای مدتی باقی بماند و “بعید است که در آینده نزدیک بانک مرکزی بتواند با اطمینان کامل اعلام کند که به اوج نرخ ها رسیده است.”

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، و کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، قرار است روز چهارشنبه در پنلی با لاگارد سخنرانی کنند.

اوایل روز سه‌شنبه، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن نسبت به واکنش در صورت ادامه کاهش ارزش پول هشدار داد.

روبل روسیه 1.24 درصد در برابر دلار آمریکا به 85.47 دلار کاهش یافت و پس از رسیدن به ضعیف ترین سطح خود از مارس 2022 در روز دوشنبه، برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت.

نوشته چاک میکولایچاک

پس از اظهارنظر مقامات بانک مرکزی اروپا، یورو پس از صعود به 1.0976 دلار، 0.49 درصد افزایش یافت و به 1.0957 دلار رسید.

سایر سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا شواهد روشنی را پیش بینی نمی کردند

یوگنی پریگوژین، رهبر مزدور روسیه، بر اساس توافقی وارد بلاروس شد که به شورش مختصر جنگنده‌هایش علیه ارتش روسیه پایان داد، در حالی که رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین از نیروهای مسلح خود برای جلوگیری از جنگ داخلی تمجید کرد.

“این مدلی است که همه به آن نگاه می کنند – می دانید که مدل ها همیشه کار نمی کنند.”

اما پس از بررسی جداگانه اعتماد مصرف کننده از سوی هیئت کنفرانس نشان داد که شاخص آن در ژوئن به 109.7 رسید که بالاترین میزان از ژانویه 2022 از 102.5 در ماه قبل است، ارزش دلار تا حدودی کاهش یافت.

نیویورک (رویترز) – پس از انتشار مجموعه ای از داده های اقتصادی نشان داد که اقتصاد ایالات متحده همچنان انعطاف پذیر است و ممکن است به رکود نزدیک نشود، روز سه شنبه عقب نشینی کرد، در حالی که پس از اظهارات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) یورو تقویت شد.

یورو در برابر ین 0.84 درصد افزایش یافت و به 157.830 رسید. استرلینگ آخرین بار با 0.26 درصد افزایش در روز، 1.2745 دلار معامله شد.

پول ژاپن تحت فشار قرار گرفته است زیرا بانک ژاپن سیاست پولی نرم خود را حفظ کرده است، در حالی که بانک های مرکزی در سراسر جهان مسیر سریع افزایش نرخ بهره را برای مبارزه با تورم سرسختانه آغاز کرده اند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج