کاهش ین، هشدار مشکلات سوزوکی

در همین حال، در حالی که معامله گران منتظر داده های تورم ایالات متحده بودند، دلار قدرت کلی را نشان داد.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-price-analysis-yen-plummets-suzuki-issues-warning/

در نتیجه، بازدهی معیار 10 ساله ایالات متحده 14 واحد پایه افزایش یافت که قابل توجه ترین افزایش از اواخر ماه مارس است.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس کانادا هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

سرمایه گذاران بر روی داده های تورم از ایالات متحده تمرکز خواهند کرد که احتمالاً چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو را تحت تأثیر قرار می دهد. PCE اصلی معیاری برای سنجش تورم است که توسط فدرال رزرو ترجیح داده می شود. بنابراین، وزن زیادی را نگه می دارد.

تحلیل فنی قیمت USD/JPY: واگرایی RSI نزولی.

تحلیل فنی قیمت USD/JPY
نمودار 4 ساعته USD/JPY

وزیر دارایی ژاپن، شونیچی سوزوکی، بیانیه ای احتیاطی در برابر تضعیف بیش از حد ین صادر کرد. با این وجود، سوزوکی از ابراز نگرانی عمیق یا اعلام قصد قاطع برای اتخاذ اقدامات قاطع خودداری کرد.

رویدادهای کلیدی USD/JPY امروز

نقطه کانونی امروز بازارهای FX، بدون هرگونه مداخله پیش بینی نشده، انتشار شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی ایالات متحده است. این داده ها آخرین نشانه را از اینکه آیا قیمت ها در بزرگترین اقتصاد جهان در حال کاهش است یا خیر، ارائه می دهد.

دلار در روز جمعه در جریان تجارت آسیایی به 145.07 ین رسید و بالاترین سطح خود را در 7 ماه گذشته ثبت کرد. علاوه بر این، در حال نزدیک شدن به سرزمینی است که مقامات ژاپنی برای حمایت از ارز خود در پاییز گذشته مداخله کردند. با این حال، دلار نتوانست این افزایش ها را حفظ کند.

قابل ذکر است، داده های روز پنجشنبه نشان دهنده انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده است. این نشان می‌دهد که فدرال رزرو می‌تواند نرخ‌های بهره را بیشتر افزایش دهد، اگر تورم چنین اقدامی را ضروری کند.

انتظارات بازار قبلاً در افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه جولای نقش داشته است. علاوه بر این، پیش‌بینی‌هایی که سیاست‌گذاران فدرال رزرو در اوایل ماه جاری منتشر کردند، پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره قبل از پایان سال افزایش بیشتری داشته باشد.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر

ثاقب اقبال

تحلیل قیمت USD/JPY امروز صعودی است. روز جمعه، ین به زیر سطح قابل توجه 145 در هر دلار تضعیف شد، اگرچه نگرانی ها در مورد مداخله مقامات ژاپنی کاهش آن را محدود کرد.

USD/JPY به سطح مقاومت کلیدی 145.01 رسیده است. این یک اوج جدید در روند صعودی است که با بالا و پایین های بالاتر بالای 30-SMA مشخص می شود. با این حال، RSI داستان متفاوتی را نشان می دهد. در حالی که قیمت در حال افزایش است، RSI در حال سقوط است.

در نتیجه، یک واگرایی نزولی در RSI وجود دارد. این ممکن است منجر به عقب نشینی عمیق در روند یا یک معکوس نزولی شود. با این حال، گاوها می توانند پس از عقب نشینی قوی تر برگردند تا روند صعودی خود را ادامه دهند.

  • ین به زیر سطح قابل توجه 145 در هر دلار تضعیف شد.
  • سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی ایالات متحده هستند.
  • شونیچی سوزوکی بیانیه ای احتیاطی در برابر تضعیف بیش از حد ین صادر کرد.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم های تجارت اجتماعی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج