کاهش PMI ژاپن برای حمایت از مناقصه ها

چشم انداز امروز USD/JPY اندکی صعودی است. نظرسنجی شرکتی که روز سه شنبه منتشر شد نشان داد که فعالیت صنعتی ژاپن برای سومین ماه متوالی در ژانویه کاهش یافته است زیرا مشکلات صادرات در بحبوحه وخامت چشم انداز جهانی ادامه دارد.

فعالیت ضعیف کارخانه، امید سیاست گذاران را مبنی بر اینکه مذاکرات مهم پرداخت در ماه های آینده باعث کاهش فشار مصرف کننده از تورم بالای 41 ساله و حمایت از بهبود متزلزل پس از همه گیری خواهد شد، کمرنگ می کند.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-outlook-japans-declining-pmi-to-support-bids/

برای ادامه روند صعودی، قیمت باید بالاتر از این مقاومت بشکند. با این حال، ممکن است قبل از این اتفاق، قیمت 30-SMA را دوباره آزمایش کنیم. شکستن پایین تر از SMA، خرس ها را در دست می گیرند.

رقم تعدیل شده فصلی برای شاخص مدیران خرید (PMI) au Jibun Bank flash Japan در ژانویه 48.9 بود که مشابه قرائت نهایی ماه قبل بود.

ثاقب اقبال

  • فعالیت صنعتی ژاپن برای سومین ماه متوالی کاهش یافت.
  • بسیاری هنوز هم پیش‌بینی می‌کنند که امسال از سوی BOJ چرخش جنگ‌طلبی رخ دهد.
  • دوران کاهش ارزش ین به سرعت در حال پایان است.

با این حال، بسیاری همچنان پیش‌بینی می‌کنند که امسال از سوی BOJ تغییر مسیر کند زیرا تصمیم‌گیرندگان همچنان به اصلاح استراتژی‌های خود برای طولانی‌تر کردن سودمندی مکانیسم کنترل منحنی بازده (YCC) ادامه می‌دهند.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران STP هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

به گفته Attrill NAB، قبل از اینکه BOJ تعداد کشته‌ها را بر سیاست YCC بیاورد، فقط یک مسئله زمان – و احتمالاً ماه‌ها به جای سه ماهه – است. او پیش بینی می کند که تا پایان ماه مارس ارزش دلار-ین به 125 کاهش یابد. دوران کاهش ارزش ین به سرعت در حال پایان است.

رویدادهای کلیدی USD/JPY امروز

سرمایه گذاران انتظار هیچ گونه انتشار اقتصادی کلیدی از سوی ایالات متحده یا ژاپن ندارند. بنابراین این جفت ممکن است تثبیت شود.

چشم انداز فنی USD/JPY: گاوها در مقاومت 130.82 متوقف می شوند

چشم انداز USD/JPY
چشم انداز USD/JPY

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

این شاخص برای سومین ماه متوالی به کاهش خود ادامه داد و پس از سریعترین کاهش در دسامبر در 26 ماه گذشته، زیر انقباض 50 خطی جداکننده از انبساط باقی ماند.

در هفته های منتهی به بررسی سیاست های بانک مرکزی ژاپن در هفته گذشته، افزایش انتظارات برای پایان محرک ها باعث شد که جفت دلار-ین به پایین ترین سطح 127.215 سقوط کند که پایین ترین سطح از ماه می است. با این حال، با توجه به اینکه بانک مرکزی روی پای خود ایستادگی کرد و سیاست فوق العاده سست را حفظ کرد، دلار کمی تسکین یافت.

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که USD/JPY از 130.82، یک سطح مقاومت قوی، عقب‌نشینی می‌کند. قیمت همچنین بالای 30-SMA با RSI بالای 50 معامله می شود، نشانه ای از اینکه گاوها کنترل را در دست دارند. گاوها پس از رسیدن به سطح مقاومت 130.82 مکث کردند و به خرس‌ها اجازه بازگشت دادند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج