ین در بالاترین سطح 7 ماهه با امیدهای تغییر سیاست BoJ

پیش‌بینی USD/JPY امروز نزولی است زیرا ین رشد ماه گذشته را افزایش می‌دهد. روز سه‌شنبه، به دلیل گمانه‌زنی‌های فزاینده مبنی بر اینکه بانک ژاپن سیاست پولی فوق‌العاده آسان خود را کنار می‌گذارد، ین در برابر دلار به بالاترین حد هفت ماهه خود رسید.


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-forecast-yen-at-7-month-high-on-boj-policy-shift-hopes/

BOJ جدیدترین چشم انداز رشد و قیمت سه ماهه را پس از نشست سیاستگذاری آتی خود در 17 تا 18 ژانویه ارائه خواهد کرد.

آیا شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیگنال های فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

تحلیلگران مراقب هرگونه تغییر در توافقنامه سیاستی 2013 بین BOJ و دولت هستند، زیرا آنها به دنبال هرگونه نشانه ای از تغییر در سیاست پولی پس از پایان دوره 10 ساله کورودا در آوریل هستند.

رویدادهای کلیدی USD/JPY امروز

امروز هیچ خبر مهمی منتشر نخواهد شد، بنابراین سرمایه گذاران به هضم داستان نیکی ادامه خواهند داد.

پیش بینی فنی USD/JPY: حرکت نزولی قوی زیر 130.00

پیش بینی USD/JPY

ارتقای پیش بینی تورم BOJ این شایعه را حتی بیشتر می کند. هاروهیکو کورودا، رئیس کل بانک مرکزی گفت که اگر هدف تورم 2 درصدی آن همراه با افزایش دستمزدها محقق شود، بانک مرکزی ممکن است به برداشتی فکر کند.

Nikkei گزارش داد که اصلاحات پیشنهادی باعث افزایش حدود 3 درصدی شاخص اصلی قیمت مصرف کننده در سال مالی 2022، بین 1.6 تا 2 درصد در سال 2023 و نزدیک به 2 درصد در سال 2024 خواهد شد.

پیش بینی های قبلی از اکتبر به ترتیب حدود 2.9٪، 1.6٪ و 1.6٪ بود.

با بازگشت گاوها، قیمت در حال حاضر در حال آزمایش مجدد سطح کلید اخیراً شکسته شده در 130.00 است. با این حال، اگر خرس ها قبل از ادامه روند کاهشی همچنان قوی باشند، قیمت ممکن است تثبیت شود.

  • تغییر سیاست BOJ در ماه گذشته باعث افزایش کلی ین شد.
  • BOJ در حال بررسی پیش بینی های تورم خود برای سال های مالی 2023 و 2024 است.
  • تحلیلگران مراقب هرگونه تغییر در توافقنامه سیاستی 2013 بین BOJ و دولت هستند.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

با نگاهی به نمودار 4 ساعته، USD/JPY را در یک حرکت نزولی قوی مشاهده می کنیم که بسیار کمتر از 30-SMA معامله می شود. RSI به منطقه اشباع فروش رفته است که نشان دهنده حداکثر حرکت نزولی است. این به گاوهای نر اجازه داده است تا برای یک اصلاحی بازگردند.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال