ین ضعیف، دلار بالا می رود زیرا معامله گران مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را وزن می کنند

لندن/سنگاپور (رویترز) – ین روز دوشنبه در برابر دلار به نزدیک به پایین‌ترین سطح 8 ماهه خود در برابر دلار سقوط کرد و سرمایه‌گذاران می‌گویند مداخله در چشم‌انداز است، در حالی که پیش از تعطیلات 4 جولای، دلار پس از آن که داده‌های اقتصادی آمریکا در هفته گذشته اندکی کاهش نشان داد، افزایش یافت. تورم و هزینه های مصرف کننده

ترس از چین

ماکل از HSBC گفت: “سرمایه گذاران اظهار داشتند که داستان چرخه ای منطقه یورو در حال از دست دادن حرکت است و به همین دلیل است که یورو باید پایین تر باشد.”

داده های اقتصادی هفته گذشته تصویری از اقتصاد انعطاف پذیر ایالات متحده را ترسیم کرد که نگرانی های مربوط به رکود را کاهش داد.

در برابر یورو، ین در 158.08 یکسان شد، درست کمتر از پایین ترین سطح 15 ساله 158 که هفته گذشته به آن دست یافت، زیرا سرمایه گذاران مراقب هستند که آیا مقامات ژاپنی در بازار ارز مداخله خواهند کرد یا خیر.

ترس از کند شدن رشد اقتصاد جهانی بر یورو تاثیر گذاشته است که پس از سه فصل متوالی افزایش، در سه ماهه سوم با افت 0.2 درصدی به 1.0883 دلار رسید.

توجه سرمایه‌گذاران همچنین به بررسی فرصت‌های شغلی و گردش نیروی کار یا JOLTS و گزارش حقوق و دستمزد ماهانه در اواخر این هفته معطوف خواهد شد که به سنجش بازار کار در ایالات متحده کمک می‌کند.

با این حال، نظرسنجی بانک مرکزی نشان داد که با این حال، با کاهش محدودیت های عرضه و حذف محدودیت های همه گیر باعث افزایش تولید و مصرف کارخانه ها شد، احساسات تجاری ژاپن در سه ماهه دوم بهبود یافت و این نشانه ای است که اقتصاد در مسیر بهبودی پایدار است.

چین پس از سقوط به پایین‌ترین سطح هشت ماهه در برابر دلار در پایان هفته گذشته، با حمایت تشدید تلاش‌های بانک مرکزی برای تثبیت ارزش پول محلی بسیار ضعیف شده، در سطح 7.2469 ثابت ماند. [CNY/]


منبع: https://www.investing.com/news/economy/yen-tentative-dollar-soft-as-traders-weigh-fed-rate-hike-path-3118358


© رویترز. عکس فایل: در این تصویر 28 فوریه 2013، زنی در توکیو اسکناس های 10000 ینی ژاپنی را می شمارد. رویترز/شوهی میانو/تصویر/عکس فایل

پس از تصمیم بانک مرکزی ژاپن (BOJ) مبنی بر حفظ سیاست فوق‌العاده شل، ین را به 145 در هر دلار رساند، ژاپن اولین اقدام خود را در بازار برای تقویت ارز خود از سال 1998 خریداری کرد.

پل مکل، رئیس جهانی تحقیقات FX در HSBC، گفت: «ین در نظارت بر مداخله است و تمرکز داده بعدی رشد دستمزد ماه مه ژاپن است که در 7 ژوئیه قرار دارد.

ین پس از اینکه روز جمعه به پایین‌ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا از نوامبر رسید، با 0.35 درصد کاهش به 144.82 رسید. در شش ماهه اول سال ۹ درصد در برابر دلار کاهش یافت.

داده‌های روز جمعه نشان داد که تورم پایین‌تر از حد انتظار در ماه مه، در حالی که هزینه‌های مصرف‌کننده به طور ناگهانی کاهش یافت و شواهد بیشتری را ارائه می‌دهد که افزایش‌های فدرال رزرو تأثیر مطلوب خود را دارد.

دلار در برابر سبدی از ارزها با 0.2 درصد افزایش به 103.16 رسید. پس از کسب حدود 2 درصد افزایش در نیمه اول سال.

ابزار CME FedWatch نشان داد که بازارها با احتمال 84 درصدی نرخ های افزایشی فدرال رزرو با 25 واحد پایه در نشست جولای خود قیمت گذاری می کنند.

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن روز جمعه در آخرین اظهارنظر وزیران و مقامات دولتی گفت ژاپن اقدامات مناسبی را در پاسخ به تضعیف بیش از حد ین انجام خواهد داد.

یک نظرسنجی بخش خصوصی در روز دوشنبه نشان داد که رشد فعالیت کارخانه‌های چین در ماه ژوئن کاهش یافت، با کاهش احساسات و سرد شدن استخدام، زیرا شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای نگران شرایط کساد بازار بودند.

هفته پیش رو

بانک مرکزی در نشست ژوئن خود تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد، اما اشاره کرد که هزینه های استقراض ممکن است تا پایان سال همچنان تا نیم درصد افزایش یابد.

پس از اینکه ین به 151.94 سقوط کرد، دوباره در اکتبر مداخله کرد.

توسط جویس آلوز و آنکور بانرجی

استراتژیست های سیتی در یادداشت مشتری می گویند: «اقتصاد ایالات متحده طبق پیش بینی کند نمی شود. رشد شگفت‌انگیز شغلی، بازارهای کار را محدود نگه می‌دارد و در عین حال قدرت مخارج اسمی را برای هدایت مصرف خدمات فراهم می‌کند.»

تمرکز سرمایه گذاران این هفته بر روی صورتجلسه نشست ژوئن فدرال رزرو آمریکا که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، خواهد بود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج