یوان چین به سطح 7 نزدیک می شود زیرا بازگشت اقتصادی پس از کووید به سرد می شود توسط Investing.com

کاهش شدید تورم، به‌ویژه در چین، این گمانه‌زنی را برانگیخته است که بانک خلق چین در سال جاری مجبور خواهد شد تا در نهایت نرخ‌های بهره را کاهش دهد، زیرا در تلاش برای افزایش نقدینگی است.

Investing.com — یوان چین در روز دوشنبه در برابر دلار در کمترین حد دو ماه اخیر معامله شد و پس از مجموعه ای از داده های اقتصادی ضعیف در هفته های اخیر، بار دیگر در فاصله کوتاهی از سطح کلیدی 7 در برابر دلار قرار گرفت.

این ارز آخرین بار در سپتامبر 2022 به دنبال کاهش غیرمنتظره نرخ بهره توسط PBOC از سطح 7 عبور کرد و تنها با خوش بینی نسبت به بازگشایی مجدد چین از سطح 7 خارج شد. اما این خوش بینی اکنون رو به اتمام است و یوان را در برابر فروش بیشتر آسیب پذیر می کند.

تمرکز این هفته بر روی مجموعه‌ای از خوانش‌های اقتصادی چین است – و – برای نشانه‌های بیشتر در مورد این کشور در حالی که رشد اقتصادی در پی همه‌گیری کووید-19 با مشکل مواجه است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-nears-7-level-as-postcovid-economic-rebound-cools-3081942

پس از افت مداوم در هفت جلسه گذشته، ارزش دلار با 0.1 درصد کاهش به 6.9620 رسید. هر دلار که تمایل بازار جهانی به این ارز را بهتر منعکس می کند، با قیمت 6.9713 در برابر دلار معامله شد.

پس از آن، قرائت‌های جداگانه نشان داد که چینی‌ها در ماه آوریل به سختی رشد کرده‌اند، و نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده نیز علیرغم اقدامات دولت برای افزایش مصرف، کاهش یافته است.

آخرین سقوط این ارز توسط داده‌های دولتی که نشان می‌داد چینی‌ها در ماه آوریل به‌طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافتند، آغاز شد.

اما این بانک روز دوشنبه نرخ های میان مدت خود را بدون تغییر نگه داشت و انتظار می رود در اواخر ماه مه نیز همین کار را با معیار خود انجام دهد.

با توجه به این که پول چین در حال حاضر تحت فشار افزایش نرخ بهره در سایر نقاط جهان قرار دارد، چشم انداز کاهش بیشتر نرخ ها برای یوان بد است. بازگشت دوباره به یوان نیز تحت فشار قرار گرفت، زیرا بازارها شرط می‌بندند که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه می‌دارد.


© رویترز.

قرائت ها نشان داد که علیرغم جهش در سه ماهه اول، اقتصاد چین احتمالاً در بحبوحه اثرات ماندگار ناشی از همه گیری کووید-19 سرد می شود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج