یورو به 1.1100 صعود می کند، به اسکناس های جدید یورو نگاه می کند

با در نظر گرفتن این نتایج، شرط سرمایه گذاران برای پایان دادن به کمپین کوهنوردی فدرال رزرو در اواخر سال، اکنون در حال افزایش به نظر می رسد، علیرغم اینکه به نظر می رسد 25 واحد در ثانیه افزایش نرخ در گردهمایی 26 جولای کاملاً پیش بینی شده است.

در فضای داده های داخلی، ارقام نهایی تورم در اسپانیا نشان داد که CPI در سال منتهی به ژوئن 1.9 درصد و نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش یافته است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در فرانکفورت آلمان، بانک ذخیره منطقه یورو است. بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تعیین می کند و سیاست های پولی را مدیریت می کند.
وظیفه اصلی بانک مرکزی اروپا حفظ ثبات قیمت است که به معنای کنترل تورم یا تحریک رشد است. ابزار اصلی آن افزایش یا کاهش نرخ بهره است. نرخ‌های بهره نسبتاً بالا – یا انتظار نرخ‌های بالاتر – معمولاً به نفع یورو هستند و بالعکس.
شورای حاكم ECB در جلساتی كه هشت بار در سال برگزار می شود، تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ می كند. تصمیمات توسط روسای بانک های ملی منطقه یورو و شش عضو دائمی از جمله رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد گرفته می شود.

در جهت نزولی، به نظر می رسد که پایین ترین سطح هفتگی 1.0833 (6 ژوئیه) توسط SMA موقت 100 روزه تقویت شده است. شکست این منطقه باید به منطقه مناقشه بعدی نزدیک شود نه قبل از پایین ترین سطح 1.0635 (31 مه) که توسط SMA حیاتی 200 روزه (1.0636) نیز تقویت می شود. از اینجا جنوب، پایین ترین سطح مارس 1.0516 (15 مارس) قبل از پایین ترین سطح 1.0481 در سال 2023 (6 ژانویه) ظاهر می شود.

داده‌های تورم منطقه یورو که با شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) اندازه‌گیری می‌شود، یک اقتصاد سنجی مهم برای یورو است. اگر تورم بیش از حد انتظار افزایش یابد، به خصوص اگر بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا باشد، بانک مرکزی اروپا را ملزم به افزایش نرخ بهره برای بازگرداندن آن به کنترل می کند.
نرخ بهره نسبتاً بالا در مقایسه با همتایان خود معمولاً به نفع یورو خواهد بود، زیرا این منطقه را به عنوان مکانی برای سرمایه گذاران جهانی برای پارک پول خود جذاب تر می کند.

یورو واحد پول 20 کشور اتحادیه اروپا است که به منطقه یورو تعلق دارند. این دومین ارز پرمعامله در جهان پس از دلار آمریکا است. در سال 2022، آن حساب کرد برای 31 درصد از کل معاملات ارزی، با میانگین گردش مالی روزانه بیش از 2.2 تریلیون دلار در روز.
EUR/USD پرمعامله ترین جفت ارز در جهان است. حسابداری تخمین زده می شود که 30٪ تخفیف برای تمام تراکنش ها داشته باشد، پس از آن EUR/JPY (4٪)، EUR/GBP (3٪) و EUR/AUD (2٪) قرار دارند.

یکی دیگر از اطلاعات مهم منتشر شده برای یورو، تراز تجاری است. این شاخص تفاوت بین درآمد یک کشور از صادرات خود و آنچه را که برای واردات در یک دوره معین هزینه می کند را اندازه گیری می کند.
اگر کشوری کالاهای صادراتی زیادی تولید کند، ارزش پول آن صرفاً از تقاضای اضافی ایجاد شده از سوی خریداران خارجی که به دنبال خرید این کالاها هستند، افزایش می یابد. بنابراین، تراز خالص تجاری مثبت یک ارز را تقویت می کند و بالعکس برای تراز منفی.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/euro-extends-the-upside-to-new-monthly-peaks-near-11030-202307110831

علاوه بر این، دیدگاه سازنده EUR/USD تا زمانی که این جفت بالاتر از SMA کلیدی 200 روزه معامله می شود، بدون تغییر به نظر می رسد.

سوالات متداول یورو


اشتراک گذاری:

 • یورو بخار تازه جمع می کند و در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح YTD جدید می رسد.
 • سهام در اروپا در راه خود برای بسته شدن مثبت دیگر در روز چهارشنبه.
 • EUR/USD به بالاترین حد جدید در اطراف سطح 1.1100 صعود می کند.
 • CPI نهایی در اسپانیا در ژوئن به زیر 2 درصد رسید.
 • CPI ایالات متحده در ماه ژوئن با نزولی مواجه شد.

در همین حال، افزایش بیشتر در این جفت و به طور کلی در جهان مرتبط با ریسک، پس از اینکه ارقام تورم ایالات متحده نشان داد که CPI سالانه 3.0٪ و 4.8٪ افزایش یافته است، زمانی که صحبت از CPI اصلی (قیمت ها به استثنای مواد غذایی و انرژی می شود) انگیزه ایجاد می کند. هزینه ها)، هر دو چاپ پایین تر از برآوردهای اولیه هستند و فشارهای کاهش تورم چند ماهه در اقتصاد ایالات متحده را تثبیت می کنند.

داده های منتشر شده سلامت اقتصاد را می سنجد و می تواند بر یورو تأثیر بگذارد. شاخص‌هایی مانند تولید ناخالص داخلی، PMI تولید و خدمات، بررسی‌های اشتغال و احساسات مصرف‌کننده همگی می‌توانند بر جهت ارز واحد تأثیر بگذارند.
اقتصاد قوی برای یورو خوب است. نه تنها سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را جذب می‌کند، بلکه ممکن است بانک مرکزی اروپا را تشویق کند تا نرخ‌های بهره را تعیین کند، که مستقیماً یورو را تقویت می‌کند. در غیر این صورت، اگر داده های اقتصادی ضعیف باشند، احتمالاً یورو سقوط خواهد کرد.
داده های اقتصادی برای چهار اقتصاد بزرگ در منطقه یورو (آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) به ویژه قابل توجه است، زیرا آنها 75 درصد از اقتصاد منطقه یورو را تشکیل می دهند.

در ایالات متحده، به غیر از نرخ تورم، MBA در مورد درخواست های وام مسکن در هفته منتهی به 7 جولای گزارش می دهد و فدرال رزرو کتاب بژ خود را منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، رافائل بوستیک فدرال آتلانتا (رای‌دهنده ۲۰۲۴، هاک)، و فدرال رزرو کلیولند لورتا مستر (رای‌دهنده ۲۰۲۴، هاک) نیز قرار است بعداً در روز چهارشنبه سخنرانی کنند.

محرک‌های بازار دیجست روزانه: یورو در نزدیک‌مدت رشد بیشتری خواهد داشت

 • یورو به اوج جدیدی در سال 2023 در حدود 1.1100 در برابر دلار می رسد.
 • دلار آمریکا این افت را به پایین ترین حد در دو ماه اخیر در منطقه زیر 101.00 افزایش می دهد.
 • فیلیپ لو از RBA گفت که ممکن است افزایش بیشتری لازم باشد.
 • بیلی از BoE به برخی از سرد شدن در بازار کار بریتانیا اشاره می کند.
 • ایالات متحده و آلمان پس از CPI ایالات متحده تجارت در حالت تدافعی انجام می دهند.
 • سرمایه گذاران همچنان شاهد افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در ماه جولای هستند.
 • CPI اصلی ایالات متحده در ماه ژوئن 4.8 درصد افزایش یافت.

تحلیل تکنیکال: یورو اکنون توجه را به 1.1184 معطوف کرده است

پیشی گرفتن قانع کننده از اوج 1.1100 در سال 2023 (12 ژوئیه) باید راه را برای حرکت به بالای هفتگی 1.1184 (31 مارس 2022) هموار کند، که توسط SMA 200 هفته ای در 1.1180 پشتیبانی می شود، درست قبل از یک دور دیگر. در 1.1200.

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا (ECB) از این روند پیروی کند و نرخ های سیاستی خود را در اواخر ماه یک چهارم درصد افزایش دهد.

به نظر می رسد که تقویت موضع بانک مرکزی اروپا همچنان روایت جنگ طلبانه همه جا از سوی تعیین کنندگان نرخ باشد، که در شرایطی که تورم در منطقه یورو همچنان بالاست و بسیار بالاتر از هدف بانک است، از تشدید بیشتر حمایت می کنند.

یورو (EUR) کشش صعودی بیشتری را به دست می آورد و در برابر دلار آمریکا (USD) به قله های جدید صعود می کند و یورو/دلار آمریکا را تا منطقه 1.1100 در روز چهارشنبه بالا می برد. در واقع، فروش شدید در گرین‌بک، شاخص USD (DXY) را مجبور به عقب‌نشینی بیشتر و مقابله با پایین‌ترین سطح YTD در حدود 100.80 می‌کند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج