یورو نزدیک به بالاترین سطح 7 ماهه قبل از CPI معامله می شود

چشم انداز امروز یورو/دلار آمریکا اندکی صعودی است. یورو در روز پنجشنبه پس از اینکه به طور موقت به بالاترین حد هفت ماهه خود در برابر دلار در روز چهارشنبه رسید، عمدتا ثابت بود. در محدوده کوچکی باقی ماند زیرا معامله گران از انجام حرکات بزرگ قبل از داده های تورم ایالات متحده خودداری کردند. این گزارش تصویر واضح تری از جهت گیری نرخ بهره ارائه می دهد.

آیا علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد ربات های فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

به دلیل زمستان معتدل و سطح بالای موجودی، قیمت گاز طبیعی به پایین ترین حد خود در تقریبا یک سال و نیم گذشته کاهش یافته است. با این حال، نگرانی ها در مورد درگیری روسیه در اوکراین، که حمل و نقل را در سال گذشته متوقف کرد، هنوز وجود دارد.

رویدادهای کلیدی EUR/USD امروز

سرمایه گذاران در حال پیش بینی گزارش تورم ایالات متحده هستند که احتمالاً نشان می دهد که تورم در دسامبر کاهش یافته است. این جفت احتمالاً در نتیجه نوساناتی را تجربه خواهد کرد.

چشم انداز فنی EUR/USD: واگرایی نزولی نشان دهنده ضعف است

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/eur-usd-outlook-euro-trades-near-7-month-high-ahead-of-cpi/

چشم انداز EUR/USD

ثاقب اقبال

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس آفریقای جنوبی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

با توجه به قیمت‌گذاری آتی، بازارها در حال حاضر از احتمال افزایش 3/4 واحدی در ماه آینده استقبال می‌کنند و نرخ هدف فدرال رزرو در ماه ژوئن به 4.947 درصد افزایش یافت و در دسامبر به 4.465 درصد کاهش یافت.

با این حال، ضعف در حرکت وجود دارد، همانطور که در شمع های کوچک و واگرایی RSI نزولی دیده می شود. گاوها برای ادامه این حرکت باید قدرت خود را بازیابند. در غیر این صورت، ممکن است شاهد شکست زیر 30-SMA باشیم.

از زمانی که در سپتامبر به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسیده است، ارزش دلار در برابر یورو تقریباً 12 درصد کاهش یافته است زیرا داده ها نشان می دهد که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث کندی اقتصاد شده است.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

در حالی که یورو از چشم انداز بهبود یافته رشد منطقه یورو منتفع شده است، ایزابلا روزنبرگ، تحلیلگر گلدمن ساکس، پیشنهاد کرد که فقدان جریان ورودی به واحد پول رایج ممکن است ناشی از ادامه مشکلات مرتبط با محدودیت های عرضه گاز طبیعی باشد.

دلار اخیراً در وضعیت عقب افتاده است زیرا معامله گران پیش بینی می کنند که فدرال رزرو نیازی به افزایش نرخ بهره به همان سرعتی که قبلا تصور می شد برای مهار تورم سرسختانه بالا نخواهد داشت. یورو روز چهارشنبه به 1.07765 دلار رسید که بالاترین سطح خود از 31 مه بود.

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر

نمودار 4 ساعته EUR/USD را در یک حرکت صعودی نشان می دهد و قیمت کمی بالاتر از سطح مقاومت 1.0750 معامله می شود. حرکت صعودی توسط 30-SMA زیر قیمت و RSI بالای 50 پشتیبانی می شود.

  • معامله گران از انجام حرکات بزرگ قبل از داده های تورم ایالات متحده خودداری می کنند.
  • تورم ایالات متحده تصویر واضح تری از جهت نرخ بهره ارائه خواهد کرد.
  • همچنان مشکلات مرتبط با محدودیت های عرضه گاز طبیعی در منطقه یورو وجود دارد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج