یک دوره مختصر به بهترین برند لپتاپ

این خط لوله، با مشارکت شرکت بیپی و آپاچی کورپوریشن ساخته شدهاست. انتقال نفت اکتشافی در آلاسکا و خط لوله ۱۲۰۰ کیلومتری «ترانس-آلاسکا» به لحاظ زیستمحیطی، مباحث زیادی را برانگیخت و اجرای آن را منوط به تأیید دولت ایالات متحده آمریکا کرد. به جفت ارزهایی که هیچیک از دو ارز تشکیل دهنده آن دلار آمریکا نباشد، جفت ارزهای غیراصلی یا Cross گفته میشود. کیس کامپیوتر وسیلهای است که این امکان را به کاربر میدهد تا بتواند قطعات مختلف را درون آن تعبیه کرده و راحتتر مورد استفاده قرار دهید، همچنین از قطعات درون آن در برابر گرد و غبار و مایعات محافظت کرده و سبب میشود که قطعات خنک شوند. در حالی که در زمینه حافظه ویدیویی با GTX 1080 رقابتی ندارد (6 گیگابایت در برابر 8 گیگابایت GDDR5X)، کارت گرافیک برتر GTX 980Ti با سرعت فرکانس بالاتری همراه شده و با اورکلاک مناسب حتی قادر به شکست دادن آن کارت است. محصول 8800GTX انویدیا، یک میراثِ ماندگار داشت و از آنچنان قدرت با دوامی برخوردار بود که هیچ کارت دیگری در فهرست ما دارای آن نیست. کارت گرافیک 980Ti AMP Extreme Edition ممکن است حتی از GTX 1080 Founders Edition بهتر باشد، اما به هیچ وجه ارزان نیست و با محدود قیمتی مشابه عرضه شده است.

به کارگیری همزمان دو تکنولوژی سیستم خنک کننده مایع و همچنین حافظه با پهنای باند بالا به نظر کار سختی است، اما این کارت گرافیکی به خوبی از هر دو بهره برده است. از طرفی کارت گرافیک Fury X از پس هرگونه محتوی در رزولوشن 1080p و حتی برخی مواقع 1440p برمیآید؛ اما تجربه گیمینگ 4K با این کارت سخت افزاری داستان کاملا متفاوتی دارد. هنوز هم این مورد تغییر خاصی نکرده است ، یک لینک خوب هنوز هم توانایی تولید شمار زیادی از بازدیدکنندگان را دارد. این کارت برای پردازنده گرافیکی Fiji بسیار مناسب و بهصرفه است و از همان حافظه 4 گیگابایتی 4096 بیتی HBM در کارت Fury X بهره میبرد. نه تنها در کنار سیستم خنک کننده مایع به یک فن رادیاتوری نیاز دارید، بلکه 4 گیگابایت حافظه رم HBM به نسبت 8 گیگابایت حافظه رم GDDR5X در کارت گرافیک GTX 1080 بسیار محدود است؛ بهخصوص که این دو کارت گرافیک برتر با قیمت تقریبا مشابه به فروش میرسند. پژوهشگر معنایی (به انگلیسی: Semantic Scholar): این پروژه سکویی برای جستجوی و کشف ادبیات علمی است و با تمرکز بر معناشناسی و درک متنی است. این یک موضوع مکرر در داستان های علمی(science fiction) است، چه اتوپیایی(utopian) با تأکید بر فواید بالقوه باشد یا دیستوپی(dystopian) با تکیه بر خطرات.

البته نمیتوان هیچ محصولی را بهعنوان کارت گرافیک برتر و کامل در نظر گرفت. کارت گرافیک برتر و کوچک AMD ابعاد کوچکی دارد که میتوان آن را در کوچکترین کیسهای رایانه تعبیه کرد و قدرتی مشابه با برترین قطعات گرافیکی را در اختیار داشت. با این حال یک نکته منفی در این کارت گرافیکی وجود دارد و آنهم عدم تضمین تجربه گیمینگ حرفهای طی سالهای آینده است. حتی گرانترین کارت گرافیکی بازار با مشخصات قدرتمند، در کنار یک پردازنده یا مانیتور ضعیف، نمیتواند عملکرد ایدهآل خود را داشته باشد. بهعبارتیدیگر باید گرانترین کارت را بخریم! البته توجه داشته باشید که در کنار کارت گرافیک برتر و قدرتمندی که میخرید، باید سایر قطعات رایانه را نیز هوشمندانه انتخاب کنید. در این مقاله میخواهیم شما را با 10 کارت گرافیک برتر جهان آشنا کنیم. پس از رونمایی از طرح مهندسی پاسکال انویدیا، کاربران میتوانند از عملکرد دو کارت 980Ti تنها با صرف بخشی از هزینه مربوط به کارت EVGA Titan X SuperClock بهره بگیرید.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج