20 ایده طراحی داخلی کلینیک پوست و زیبایی

همان طورکه در مطالب بالا ذکر کردیم، برای سرگرمی مراجعین خود می توانید با اضافه کردن اکسسوری های مناسب، موفق باشید. این روش و روش طراحی داخلی انتقالی با هم دیگر شباهت های بسیار زیادی دارند. فضاهایی که شباهت زیادی به مطب پزشک دارند، موجب ایجاد استرس در افراد شده و ممکن است آنها را از ادامه انجام اقدامات مربوط به زیبایی منصرف کند. این ساختمان ویژگیهای خاص زیادی دارد که ممکن است عموم مردم آن را نشناخته باشند و ازجمله اصلیترین آنها میتوان به آجرچینی حصیری سردر ساختمان که نمای گیرایی برای بیننده ایجاد میکند، عدم یکنواختی در تمامی طبقات که همراه با رعایت حفظ تناسب در جایگزینی پنجرهها است و بیشتر در قسمت شمال شرق ساختمان به چشم میخورد، فلاور باکسهای (flower box) ضلع شمالی که به صورت یکدرمیان در مقابل پنجرهها قرار گرفته است، سایبانهایی که در ۳ طبقه به صورت بسیار دقیق جاگذاری شده تا نمای ساختمان در برابر بارانهای اسیدی تهران مصون باشد، روف گاردن زیبایی که دارای دو فضای ییلاقی و قشلاقی است که در آنها از حوض آتش و آبنما استفاده شده و دور تا دور آنها با فلاور باکسهای طویلی محصور شده، نورپردازی مخفی نما که منبع آن چشم بیننده را آزار نمیدهد و دیده نمیشود و تابلوهای بزرگ نقاشی و خط سفیر داخل خانه که از جمله خطوط جدید فارسی است اشاره کرد.

قهوه ای اگر با رنگ روشن تری ترکیب شود، می تواند ظاهری مدرن ایجاد کند، که این روزها برای خیلی ها جذاب است. رقابتی در هر فضایی را ایجاد می کند، بلکه باعث جذب مشتری نیز میشود. طراحی و دکوراسیون داخلی مطب تنها به خرید وسایل شیک محدود نمی شود بلکه ترکیب رنگی وسایل و دیوار ها، نوع چیدمان وسایل و نور پردازی نیز از فاکتور های اصلی دکوراسیون مطب پزشکی محسوب می شود. به همین خاطر آنها شاید خیلی به زیباییهای مرسومی که در دکورسازیها وجود دارند، توجهی نمیکنند. یکی از مهم ترین الزاماتی که در به وجود آوردن کلیه اتاق های دندانپزشکی کودکان وجود دارد، این است که طول و عرض یونیت دندانپزشکی، جایگاه بسیار مناسبی داشته باشد. رنگ قرمز می تواند احساساتی مثل قدرت، رشادت، هیجان را به افراد بدهد.

به این نکته نیز باید توجه کرد که تمیز کردن و استریل کردن اینگونه فضاها در طراحی داخلی مطب دکتر کل راحتتر است. ویژگی هایی که سبب می شوند احساسات متفاوتی در ما برانگیخته شود. لازم به ذکر می باشد که مهم نیست که شما تا چه اندازه و مقداری عاشق برخی رنگها می باشید. نشانی سایت بدادم برس می باشد که از طریق این لینک می توانید به سایت این شرکت دسترسی پیدا کرده و اقدام به ثبت درخواست خود در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی مطب های دندانپزشکی نمایید. به همین منظور طراحان دکوراسیون بسیاری در سطح کشور در زمینه ی طراحی دکوراسیون مطب های دندانپزشکی و پزشکی فعالیت می کنند. طراحی داخلی کلینیک زیبایی نه باید خیلی مانند مطب پزشک انجام شود و نه اینکه به طور کلی ظاهری شبیه اسپا و سالنهای زیبایی داشته باشد. در این مقاله سعی شد تا شما را با فرآیند طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

ممکن است، شما نیز مشاهده کرده باشید که اغلب سالن های انتظار مراکز درمانی و مطب های دندانپزشکی مانند قبل، فقط محدود به یکسری وسایل مانند مبلمان و وسایل سرگرمکننده و عناصر سرگرمی نمی باشد. راخنمایی می شود در حالی که یک دندانپزشک فقط مطب خود داشته باشید که دکوراسیون مطب دندانپزشکی. استفاده از انواع گل و گیاه در مطب دندانپزشکی می تواند فضای منحصر به فردی ایجاد کند و از این جهت آرامش را به محیط تزریق کند. همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، یک طراحی منحصر به فرد، برای اطفال می تواند، تاثیر چشمگیری در نگاه مراجعهکنندگان شما داشته باشد.

یکی از طراحی ها و دیزاین های بسیار مهم و کلیدی ، دکوراسیون مطب زنان می باشد ، برای انجام طراحی داخلی کلینیک هایی که در زمینه درمانی فعالیت میکنند و حیطه فعالیت آنها برای زنان و زایمان باشد ، بهتر است بسیار وقت گذاشته و فضایی مرتبط با این تخصص را طراحی کنیم تا بتوانیم ارتباط بسیار خوبی را بین بیمار و مطب برقرار کنیم ، همچنین دکوراسیون مطب در زمینه ی زنان وزایمان باید به گونه ای صورت بگیرد تا حس آرامش و گرمای خاصی را به بیمار منتقل کند . از همین جهت است که روان شناسی رنگ ها امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و هر چیزی که در اطراف خود می بینیم ارتباط مستقیمی با رنگ ها دارد. به عنوان مثال برخی دندانپزشکان رنگ یونیت را با رنگ کاغذ دیواری و به طور کلی رنگ دیوارها ست می کنند.

به دلیل اینکه با توجه به عملکرد فضاهای متنوع و در نظر گرفتهشده مواد و متریال و آن ها ممکن است. البته لازم به ذكر است كه با پيشرفت در زمينة لوازم يكبار مصرف بيشتر لوازمي كه در كلينيكها استفاده ميشوند يكبار مصرف هستند و نيازي به استريل كردن ندارند. با در نظر گرفتن موارد بالا می توان کار طراحی را شروع کرد. پس یکی از عواملی که می تواند در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی تاثیر بسیاری بگذارد موارد سرگرمکننده و متنوع می باشد. با توجه به موارد و مسائلی که در بخشهای قبلی مقاله اشاره کردیم، روان شناسی رنگ ها می تواند پارامتر بسیار مهمی در انجام طراحی فضای داخلی و خارجی یک مطب دندانپزشکی به حساب بیاید. ضمنا پیشنهاد می کنیم، برای آشنایی بیشتر با سبک طراحی گروه مذکور مقاله ی پیش رو را تا پایان مطالعه نمایید. از همین جهت است که عناصر سرگرمکننده توانستند جایگاه بسیار ویژهای در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی به وجود بیاورند و با استقبال بسیاری رو به رو شوند. بلکه با توجه به سلایق مراجعه کنندگان، این طراحی ها به روزتر شده اند.

براي معاينه، كودك روي تخت رولهاي كاغذ قرار ميگيرد كه، قرقرة اين رولهاي كاغذي بالاي تخت معاينه قرار ميگيرند تا بتوان به سرعت تخت را براي معاينه آماده كرد. در طراحی داخلی رنگ سطوح و وسایل، متناسب با فضا و کارکرد انتخاب می شود، اما در طراحی داخلی درمانگاه ها دو اولویت متضاد وجود دارد؛ یکی اینکه می بایست از رنگ هایی که استرس را کاهش می دهند استفاده کرد و دومی اینکه رنگ ها باید به نحوی انتخاب شوند که کوچکترین آلودگی های محیطی را آشکار کنند تا بتوان به سرعت آنها را برطرف کرد. عملاً اگر 5 پزشك با هم در يك كلينيك كار كنند كمتر اتفاق ميافتد كه همگي با هم در كلينيك حضور داشته باشند. به همین دلیل اگر شما قصد آرامش در فضای موجود را دارید. به دلیل اینکه رنگ سبز حس تازگی و طراوت، تعادل و آرامش را می تواند برای افراد به همراه داشته باشد. به دلیل اینکه مطب های دندانپزشکی یک جایگاه استرلیزه هستند پس نیاز است که با استفاده از یک درب اتوماتیک فضای خود را از بیرون جدا کنند. حتماً برای شما اتفاق افتاده که به یک مطب دندان پزشکی مراجعه کردید و با چنین فضایی مواجه شدهاید و فرزند شما با استفاده از عناصر سرگرمکنندهای که در آن مطب بوده است، توانسته ساعات خوشی را در آن سپری کند.

حتی در این راستا می توانید با در نظر گرفتن آکواریومی که انواع و اقسام ماهیهای رنگارنگ داشته باشد. در همین راستا می توانید از یک زمینه رنگی برای اتاق انتظار و فضای درمانی استفاده کنید. در همین جهت می توانید برای سالن انتظار و فضای منشی از مواد و متریال چوب استفاده کنید تا با به وجود آوردن یک حس گرما تعادل متقابلی بین فضاها برقرار شود. نکته قابل توجهی که در رابطه با رنگ قرمز وجود دارد، این است که هر هالهای از قرمز رنگ می تواند توجه افراد را به خود جلب کند. همچنین هر چه دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی صمیمی و گرم تر باشد، علاوه بر آرامش بیمار تاثیر مثبت تری دارد، و می تواند نشانه احترام به مراجعه کننده باشد. همچنین تعبیه سقف کاذب و استفاده از نورهای مخفی در فضا، جلوه طبیعی خاصی به آن بخشیده است.

همچنین اگر مطبی برای اطفال دارید این کار میتواند باعث شود ذهنیت انها نسبت به شما بهتر شود و شما ازادانه بتوانید به انها کمک کنید. آبی که به عنوان نماد آرامش و آسودگی است و تمامی تنالیته های رنگی آن زیبا هستند. رنگ هایی که دارای هماهنگی و تعادل با یکدیگر هستند بهترین گزینه می باشند. یکی از کارهای هوشمندانهای که در طراحی اتاق انتظار مطب میتوانید انجام دهید، استفاده از تصاویر آموزشی مرتبط با تخصص پزشک است. اما اگر در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی، تفاوتهایی وجود داشته باشد، از این جهت می توان، کودکان را ترغیب به مراجعه به دندانپزشک کرد. با توجه کافی به قسمت پذیرش کلینیک خود ، می توانید به مردم احساس کنید که در آستانه زندگی بهتر ایستاده اند.

سپس وقتی که به محیط درمانی وارد می شوند، رنگ برای آن ها آشناتر در نظر می آید و بهتر می توانند با محیط ارتباط برقرار کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا در ارتباط با دکوراسیون مطب های دندانپزشکی در شهر تهران توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. در همین راستا مطالبی در رابطه با اصول طراحی مطب دندانپزشکی در اختیارتان قرار دادیم. نور باعث روح بخشیدن به هر فضایی می شود به خصوص در محیط های درمانی مثل مطب دندانپزشکی که بیشتر مراجعین آن علی رغم میل خودشان در آنجا حضور می یابند پس ایجاد فضایی با نور مناسب امری ضروری می باشد. به منظور انجام این کار ، افراد در صنعت مراقبت های بهداشتی در حال بازنگری در مورد فضای بهداشت و درمان هستند. تا به حال شده که دنیای اطراف خود را بدون هیچ رنگی در نظر بگیرید؟

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج