3 دلیل برای اینکه جام مقدس در معاملات فارکس وجود ندارد

مگر اینکه ابرقدرتی به دست آورید که به شما اجازه دهد بدانید که بانک مرکزی و تأثیرگذاران اقتصادی پیش از موعد چه خواهند گفت. به شما در مورد بلایای طبیعی و حمله تروریستی بعدی هشدار دهد یا برای شرایط مشابه آماده شود، در این صورت بعید است که به این زودی جام مقدس را پیدا کنید.

2. انسان ها بازار را به حرکت در می آورند

اکثر سیستم های معاملاتی فقط تا زمانی که قیمت به الگوی دیگری تغییر کند خوب کار می کنند. تغییرات مداوم در شرایط معاملات و زمان‌بندی غیرقابل پیش‌بینی زمانی که رخ می‌دهند، قابل اعتماد بودن ابزارهای فنی سنتی در تمام طول روز را دشوار می‌کند.

تشخیص تغییرات در الگوها و تشخیص اینکه کدام استراتژی‌ها سودآور هستند، نیاز به اختیار دارد.

مایک ممکن است یک انتشار اقتصادی را به گونه‌ای دیگر تفسیر کند و در جهت مخالف هاروی سفارش دهد.

اما اگر الگو به پایان برسد و قیمت به الگوی دیگری تبدیل شود چه؟

به عنوان مثال، EUR/USD می‌تواند ناگهان از محدوده خود خارج شود و در منطقه خرید بیش از حد به حالت تصادفی باقی بماند، زیرا این جفت به یک تنظیم روند تغییر می‌کند. Stochastic، که قابل اعتماد بود، اکنون بی فایده است، در حالی که استراتژی های ترند دوباره شروع به معنا می کنند.

این سناریوهای روزمره را ضرب کنید و ترکیبی غیرقابل پیش بینی از واکنش های بالقوه قیمت را دریافت می کنیم.

3. هیچ استراتژی در تمام شرایط معاملاتی سودآور نیست

اما از آنجایی که کارگزاران مبهم دوست دارند این ایده را تقویت کنند که مردم را وادار به باز کردن حساب‌های فارکس کنند و امید ابدی برای انسان‌ها سرازیر شود، هیچ کمبودی برای معامله‌گران آماتور و حرفه‌ای وجود ندارد که همچنان به طرح یکپارچه برای سودآوری اعتقاد دارند.

در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که نشان می دهد برای اینکه شما به عنوان اولین مرد (یا زنی) که به خورشید می رسید، شانس بهتری نسبت به یافتن یک جام مقدس برای تجارت فارکس دارید:

1. هیچ کس نمی تواند برای تمام عدم قطعیت های بازار آماده شود.

یکی از مزایای تجارت فارکس این است که عوامل باجیلیون که ارزها را جابه‌جا می‌کنند، تأثیرگذاری بر قیمت‌ها را برای مدت طولانی برای هر فرد یا گروهی دشوار می‌سازد.

متأسفانه، این امر همچنین پیش بینی اقدامات آتی قیمت را برای معامله گران دشوار می کند.

هر کسی که زمان قابل توجهی را صرف تجارت فارکس کرده است به شما خواهد گفت که هیچ “جام مقدس” یا یک شاخص، روش، استراتژی یا سیستمی وجود ندارد که 100٪ مواقع سود معاملات فارکس را برای شما به ارمغان بیاورد. در واقع، معامله گران دائماً سودآور به احتمال زیاد به شما می گویند که از دست دادن به همان اندازه بخشی از معامله است که برنده شدن.

فقط به این دلیل که جام مقدس وجود ندارد به این معنی نیست که نمی توانید تجارت فارکس سودآوری داشته باشید. افرادی هستند که قادر به تجارت تمام وقت هستند و حتی بیشتر از آنها معامله گران پاره وقت هستند و از سودآوری مداوم راضی هستند.

الیوت، که یک حساب شرکتی را مدیریت می کند، ممکن است به جای بستن یک معامله زیانده، یک موقعیت زیانده را حفظ کند.

رفتار انسان یکی از دلایلی است که چرا ما همچنان شاهد فرصت‌های معاملاتی هستیم، جایی که قیمت ارزش آن را بر اساس داده‌های موجود و مضامین موجود بازار منعکس نمی‌کند.

EUR/USD می تواند به سیگنال های Stochastic واکنش نشان دهد و برای روزها در محدوده 100 پیپ معامله کند. به همین ترتیب، می توان روی AUD/JPY برای جهش پایین تر از یک آزمون مجدد 100 SMA حساب کرد.

حداقل فعلا. اگرچه سیستم‌های معاملاتی مکانیکی، به طور کلی، در چند سال گذشته محبوبیت پیدا کرده‌اند، اما انسان‌ها هنوز هم جزر و مد بازار فارکس را کنترل می‌کنند.

کلید این است که ریسک خود را کنترل کنید. از آنجایی که نمی‌توانید آن را حذف کنید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که 1) درک کامل نحوه عملکرد معاملات مارجین و 2) مدیریت صحیح ریسک را بیاموزید.


منبع: https://www.babypips.com/trading/3-reasons-theres-no-forex-holy-grail-2023-06-21

کسانی که مدتی را با بازار سپری کرده‌اند، می‌دانند که مانند رفتار انسان، الگوهایی وجود دارد که تمایل دارند خود را در نمودارها تکرار کنند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج