3 راه برای شناسایی نقاط قوت تجارت فارکس

این احتمالاً به این دلیل است که یک تصور رایج وجود دارد که وقتی نقاط ضعف خود را برطرف می کنید، به طور خودکار عملکرد معاملاتی خود را افزایش می دهید، اما همیشه اینطور نیست.

خلاقیت، کنجکاوی، گشاده رویی، عشق به یادگیری، خرد، شجاعت، پشتکار، صداقت، سرزندگی، عشق، مهربانی، هوش اجتماعی، شهروندی، انصاف، رهبری، بخشش، فروتنی، احتیاط، خویشتن داری، قدردانی از زیبایی، سپاسگزاری ، خوش بینی، طنز، معنویت

اگر به طور منظم وبلاگ روانشناسی تجارت من را بخوانید، می دانید که من اغلب بر اهمیت داشتن یک مجله تجاری دقیق تأکید می کنم.

دلار آمریکا قوی

این بار، بیایید ابتدا با ایجاد نقاط قوت خود، روی رویکردی متفاوت تمرکز کنیم تا بتوانید کاستی های خود را برطرف کنید.

درست مانند شناسایی نقاط ضعف خود، به همان اندازه مهم است که بدانید در چه چیزی خوب هستید، صرف نظر از اینکه در یک خط شکست هستید یا به دنبال ارتقای بازی خود هستید.


منبع: https://www.babypips.com/trading/3-ways-to-identify-your-trade-strengths-2022-11-25

جدای از پرسیدن این سوالات از خود، عوامل رایج دیگری را که به شما در برنده شدن این معاملات کمک کرده است، شناسایی کنید.

2. نقاط قوت خود را به عنوان یک معامله گر فهرست کنید

به عنوان مثال، من عشق به یادگیری را به عنوان بزرگترین قدرت خود در نظر گرفتم. فکر می‌کنم با مطالعه سیستم‌های مختلف و خواندن کتاب‌های بیشتر در مورد معاملات فارکس می‌توانم از این بیشتر استفاده کنم.

3. نظر دیگران را جویا شوید

انجام شده؟ حالا کاری که از شما می خواهم این است که به آن فکر کنید خاص راه هایی که چگونه می توانید از آنها در معاملات روزانه خود استفاده کنید.

بیایید از VIA Survey استفاده کنیم که توسط مؤسسه VIA در مورد شخصیت ایجاد شده است تا به افراد کمک کنیم نقاط قوت خود را ارزیابی کنند. سعی کنید پنج مورد برتر خود را شناسایی کنید:

قبل از اینکه از خودمان پیشی بگیریم، دقیقاً چه نقاط قوت وجود دارد و چرا شناسایی آنها مهم است؟

ورودی آنها را جمع آوری کرده و آنها را با لیست خود مقایسه کنید. ممکن است از دیدن اینکه دیگران چگونه شما را درک می کنند شگفت زده شوید.

بنابراین چگونه می توانید نقاط قوت معاملاتی خود را شناسایی کنید؟ در اینجا چند مرحله وجود دارد که ممکن است کمک کند:

1. مجلات تجاری خود را مرور کنید

ده معامله برتر خود را که سودآورترین هستند شناسایی کنید و به موارد زیر توجه کنید:

  • کدام جفت را معامله کردید؟ آیا به برنامه معاملاتی خود پایبند بودید؟
  • آیا آنها را صرفاً بر اساس نکات فنی، اصولی قرار دادید یا ترکیبی از هر دو بودند؟
  • چه مدت به معاملات خود ادامه دادید؟

بیشتر مقالات روانشناسی تجارت به جای شناسایی و بهبود نقاط قوت، بر به حداقل رساندن نقاط ضعف تمرکز دارند.

پس از آنها به خوبی استفاده کنید! گزارش های معاملاتی خود را مرور کنید و مواردی را که فکر می کنید عملکرد خوبی داشته اید را مشخص کنید.

اگرچه خود اندیشی مفید است، اما ممکن است برخی از ویژگی هایی را که دیگران به راحتی می توانند در ما شناسایی کنند نادیده بگیریم. بنابراین وقت بگذارید و نظر خارجی را بپرسید.

از همکاران، مدیر بازرگانی یا مربی و دوستان خود بپرسید که چه ویژگی هایی دارید که شما را به یک معامله گر خوب تبدیل می کند. به زبان ساده، قدرت چیزی است که شما در آن مهارت دارید. اما تا زمانی که آن قدرت خاص را در دستیابی به یک نتیجه مولد به کار نبرید، ممکن است نتوانید آن را تشخیص دهید یا حتی ممکن است آن را به عنوان یک نقطه ضعف ببینید.

می‌دانم که این می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد، اما برت استین بارگر، روان‌شناس تجاری مشهور، این ایده را مطرح کرد که چگونه می‌توانیم آن را انجام دهیم.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج