3 سناریو که وقتی نوآوری ها ویروسی می شوند باید در نظر بگیرید

پروژه هوش مصنوعی (AI) ChatGPT تنها پنج روز طول کشید تا یک میلیون کاربر را جمع آوری کند، بسیاری از آنها هنوز در تعجب هستند که با آن چه کاری انجام دهند جز اینکه محتویات انبار خود را به آن بدهند و از آنها راهنمایی بخواهند.

همانطور که در طول همه گیری مشاهده شد، برای مثال، بالونی از اطلاعات نادرست و بحث و جدل در مورد سیستم های تحویل واکسن MRNA شناور شد. در این مواقع، عاقلانه است که مطمئن شوید منبع اطلاعات واقعاً پیشینه ای در زمینه پزشکی دارد.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

تأثیر فناوری نوآورانه و سایر محصولات توسط گوروها، رهبران و چهره‌های تجاری فرقه پاپ که ردپای بزرگی در رسانه‌های اجتماعی گسترده دارند، افزایش می‌یابد. یک توییت واحد از یک رهبر فکری یا تأثیرگذار می تواند منجر به موجی از واکنش ها شود که به دلیل ماهیت ویروسی وب گسترش بیشتری می یابد.

وقتی یک محصول، شرکت یا خدمات در فضای مجازی منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد همه در مورد آن صحبت می‌کنند، به راحتی می‌توان فریب خورد. با این حال، قبل از معامله یا سرمایه گذاری در دارایی های ویروسی، در اینجا سه ​​سناریو برای بررسی جوانب مثبت و منفی وجود دارد.

1. آخرین فناوری (که هنوز تعداد کمی از مردم آن را درک کرده اند)

در نتیجه، نوآوری‌هایی که به صورت ویروسی در می‌آیند می‌توانند در پاورقی‌های تاریخ نفوذ کنند یا به روند رویایی بعدی در بازارهای مالی تبدیل شوند. تکان دادن تکه‌های اطلاعات جامد ممکن است نسبت به دریافت آخرین اخبار داغ کمتر هیجان‌انگیز به نظر برسد، اما ممکن است در آینده از شما تشکر کند.

متاورژن و واقعیت ترکیبی نمونه‌های بیشتری از فناوری‌های بالقوه پیشگامانه هستند که می‌توانند به اندازه وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر – در آینده – باشند.

به نظر می رسد اعلامیه های پیشرفت های پزشکی با انبوهی از کارشناسان و غیرمتخصصان که نظرات خود را در مورد چگونگی تغییر تاریخچه پزشکی به اشتراک می گذارند، دنبال می شود.

تاریخچه بی ثبات ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نمونه خوبی دیگر از مسیر نامشخص برای ابزارهای مالی نوآورانه است. یک سوالی که باید پرسید این است که سطح ریسک با نوآوری هایی از این دست چقدر است و چقدر با این سطح از ریسک راحت هستید؟

به نظر می رسد هوش مصنوعی در راه رسیدن به جرم بحرانی است و با تعامل با میلیون ها نفر در حال شکل گیری است. با قضاوت از وزوز، این یک پیشرفت هیجان انگیز است. یک وجود دارد ولی اگرچه – پتانسیل واقعی برای سرمایه گذاران و معامله گران ممکن است در آینده باشد، نه در حال حاضر.

وقتی همه به توییت‌ها و پست‌های ویروسی توجه می‌کنند، فرصتی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باهوش است که به جای آن بر روی اصول شرکت تمرکز کنند. چیزهای کمی آشکارتر از ارقام نشان دهنده سود، زیان، هزینه ها و بدهی ها هستند. انتشار یک صورت مالی دشوار است، و با این حال اطلاعات موجود در آن داستان بزرگتر عملکرد شرکت را بیان می کند.

با توجه به اینکه سهام دارو بخش قابل توجهی است، هر داروی جدید احتمالاً به دلیل اطلاعات نادرست یا علاقه عمومی به مراقبت های بهداشتی یا ترکیبی از هر دو، پتانسیل ویروسی شدن را دارد. ماهیت اخبار ویروسی کوتاه‌مدت است و می‌تواند تأثیر برق‌آمیزی بر قیمت سهام داشته باشد که می‌تواند به همان سرعت کاهش یابد. ارزیابی اطلاعات در چارچوب اهداف مالی شما یک گام کلیدی قبل از انجام اقدامات سرمایه گذاری است.

3. گوروها، رهبران و چهره های تجاری فرقه پاپ

در حالی که تماشای تحولات در هوش مصنوعی و سایر محصولات نوآورانه ضروری است، به عنوان یک مبتدی در بازارها، یادآوری عدم قطعیت ها بسیار مهم است.

2. جدیدترین پیشرفت پزشکی (و اصطلاحات غیرقابل درک)

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/3-scenarios-to-consider-when-innovations-go-viral

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگان

این وبلاگ درباره اخبار تجارت و سرمایه گذاری برای مبتدیان و ارزش فیلتر کردن اطلاعات بر اساس اهداف مالی شما بحث می کند. چه اتفاقی می افتد وقتی سیل اطلاعات در مورد یک نوآوری وجود دارد که تخیل بازار را به خود جلب کرده است؟ حتی باتجربه‌ترین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ممکن است فیلترها و قضاوت عاقلانه‌شان را غرق در هیجان ببینند.

سام آلتمن، بنیانگذار ChatGTP، با وجود اینکه این موضوع در کانال هایی مانند TikTok سرگرم کننده است، گفت که مطمئن نیست سرمایه گذارانش چگونه بازپرداخت می شوند و در نهایت، او از ChatGPT برای پاسخ به این سوال می خواهد. کسب درآمد از چت بات موضوع دیگری است. در حال حاضر رایگان است و سام آلتمن گفت که ممکن است در آینده برای هر چت هزینه ای وجود داشته باشد. در همین حال، هزینه‌های چت ربات هوش مصنوعی فوق‌العاده بالا است، واقعیتی که می‌توان آن را در تمام صحبت‌ها درباره اینکه چگونه جهان را تغییر می‌دهد نادیده گرفت.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج