3 عادتی که باید یاد بگیرید که به طور موثر موقعیت های فعال خود را مدیریت کنید

فقط به این دلیل که نسبت پاداش به ریسک ایده‌آل دارید و طرح معاملاتی «ضد احمقانه» به این معنی نیست که نباید سطوح سفارش و اندازه موقعیت خود را تغییر دهید. به یاد داشته باشید، شما می خواهید ریسک خود را به حداقل برسانید.

همچنین به خاطر داشته باشید که هر چه مدت بیشتری تجارت خود را باز نگه دارید، بیشتر آن را در معرض خطرات رویدادهای مختلف قرار می دهید.

اگر دانشکده Pipsology را خوانده اید، باید بدانید که چقدر مهم است که در برنامه معاملاتی خود انعطاف پذیر باشید.

بیایید فرض کنیم که در AUD/USD به‌عنوان یک معامله روزانه، یک دوبل بالقوه را مشاهده می‌کنید. شما در “بالا” اتصال کوتاه کردید و منتظر بودید تا عمل قیمت پایین بیاید.

این که آیا شما یک معامله گر تکنیکی یا فاندامنتال هستید، یا شاید کمی از هر کدام، نمی توانید انکار کنید که گزارش های اقتصادی بر عملکرد قیمت تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که توجه به رویدادهایی که برای معاملات شما خطراتی را ایجاد می کنند مفید است.

اگر این تنظیمات در وهله اول در برنامه معاملاتی اولیه شما گنجانده شود، بسیار بهتر خواهد بود، اما بهتر است دیرتر از زیان دهی، درست است؟

«انعطاف پذیر» بودن به این معنا نیست که کاملاً خودانگیخته باشید و اصلاً برنامه اولیه خود را دنبال نکنید. این فقط به این معنی است که شما بر اساس عواملی که از زمان برنامه ریزی اولیه تغییر کرده اند، تنظیمات را انجام می دهید.

انعطاف پذیر بودن مستلزم این است که با گذشت زمان دائماً اعتبار تنظیمات خود را بررسی کنید. فراموش نکنید که همیشه به تغییرات بالقوه بازی توجه کنید که ممکن است باطل شوند یا حداقل از نحوه انتظار شما برای انجام معامله منحرف شوند.

2. با برنامه معاملاتی خود انعطاف پذیر باشید.

این سه نکته ساده را هنگام معامله در نظر داشته باشید تا در نهایت برنامه های معاملاتی خود را هدر ندهید. قبل از اینکه متوجه شوید، این اقدامات قبلاً به عادت تبدیل شده اند!


منبع: https://www.babypips.com/trading/3-habits-to-learn-to-manage-active-forex-positions-2023-01-23

اما پس از چند جلسه معاملاتی می بینید که این جفت در نزدیکی سطح ورودی شما قرار دارد. آیا “دبل تاپ” شما هنوز معتبر است یا باید زودتر سود خود را بگیرید؟

3. سفارشات و اندازه موقعیت خود را به روز کنید.

در اینجا سه ​​نکته وجود دارد که به شما در مدیریت معاملات فعال کمک می کند.

1. با بازار در ارتباط باشید.

در ابتدا چه مدت قصد داشتید تجارت خود را باز نگه دارید؟ آیا راه اندازی شما پس از چند ساعت، روز یا حتی چند هفته همچنان معتبر است؟

در معاملات فارکس، مدیریت فعال پوزیشن های باز به همان اندازه مهم است که طرح خود را ارائه دهید.

اگر یک یا دو عامل در طرح معاملاتی شما مطابقت ندارد، اما فکر می کنید ایده شما هنوز شایستگی دارد، ممکن است بخواهید اندازه موقعیت خود را کاهش دهید.

از سوی دیگر، اگر متوجه شدید که عملکرد قیمت بهتر از آن چیزی است که انتظار داشتید، می‌توانید به تعدیل ضررهای توقف یا کسب سود جزئی نیز فکر کنید.

برخی می گویند واکنش بازار به این خبر مهمتر از خود خبر است. اما اگر هیچ اطلاعی از رویداد خبری نداشته باشید، چگونه می توانید از یک واکنش حداکثر استفاده را ببرید؟

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج