3 عاملی که می تواند بر قرار گرفتن در معرض خطر شما تأثیر بگذارد

اگر با اندازه‌های موقعیت بزرگ معامله می‌کنید، احتمالاً نگران ایجاد یک فرورفتگی در حساب خود هستید تا اینکه چگونه برنامه معاملاتی خود را اجرا می‌کنید.

همچنین یک نکته مهم را به ما می گوید:

به یاد داشته باشید که توقف ضرر دوست شماست. به شما می گوید چه زمانی اشتباه می کنید و چون اغلب اشتباه می کنید، بهتر است به داشتن قناری ضرب المثلی در معدن زغال سنگ عادت کنید.

اندازه موقعیت شما در هر معامله باید منعکس کننده اعتماد شما باشد، چه به خودتان و چه در ایده تجارت شما. اندازه ای را انتخاب کنید که آنقدر بزرگ باشد که اهمیت داشته باشد، اما به اندازه کافی کوچک باشد تا اگر به ضرر شما تمام شود، اهمیتی نخواهید داشت.

مشکل این عادت این است که ممکن است ناخواسته تجارت خود را با قرار دادن خود در معرض خطر بیشتری نسبت به آنچه که می توانید تحمل کنید خراب کنید.

ده‌ها عامل مؤثر بر قرار گرفتن در معرض خطر وجود دارد، اما بیایید روی سه عامل تمرکز کنیم که به راحتی می‌توانیم آن‌ها را کنترل کنیم:

1. اندازه موقعیت

اگر سناریوی بالا برای شما آشنا به نظر می رسد، نگران نباشید. مشکل بسیار رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

من نمی گویم که نباید از استراتژی های بالا استفاده کنید. پس از همه، آنها به دلیلی محبوب هستند. فقط مطمئن شوید که استراتژی توقف ضرر شما با شخصیت معاملاتی شما مطابقت دارد و در پایان روز، برندگان شما همچنان بزرگتر از بازندگان شما هستند.

بسیاری از معامله گران بیشتر وقت خود را صرف این می کنند که بفهمند چه چیزی را معامله کنند و کجا وارد شوند، اما فقط به میزان ریسک و زمان و مکان خروج از معامله فکر می کنند.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بگویید چه زمانی باید ضرر را کاهش دهید؟

در نتیجه، فرآیندهای تصمیم گیری شما به دلیل ترس از اشتباه بودن به خطر می افتد و در نهایت مرتکب اشتباهات تازه کار می شوید.

بنابراین اگر نمی توانید کنترل کنید که چند بار در سمت اشتباه معامله قرار می گیرید، حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که ریسک خود را کنترل کنید.

هیچ کس دوست ندارد از دست بدهد. اما بازارها تصادفی هستند و شما فقط انسان هستید. شما بارها اشتباه می کنید و ضررهای مکرر اتفاق می افتد.

یاد بگیرید که قرار گرفتن در معرض خطر خود را کنترل کنید و یک قدم به سودآوری مداوم نزدیکتر خواهید شد.


منبع: https://www.babypips.com/trading/factors-affect-risk-exposure-2023-01-20

زمانی که یک معامله را برای مدت طولانی‌تر از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بودید نگه دارید، موقعیت باز خود را در معرض کاتالیزورهای بیشتری نسبت به آنچه که برای آن آماده کرده‌اید قرار می‌دهید، و شما را در برابر تصمیم‌گیری احساسی و اشتباهات معاملاتی کلاسیک آسیب‌پذیرتر می‌کند.

3. جلوی ضرر را بگیرید

به یاد داشته باشید که یک دوره نگهداری طولانی تر معادل افزایش اندازه موقعیت است، زیرا معامله را در معرض طیف وسیع تری از تغییرات احتمالی قیمت قرار می دهد.

برخی از معامله گران با قرار دادن استاپ های محکم، حجم معاملات را جبران می کنند. برخی دیگر تمایل دارند توقف های اولیه خود را تنظیم کنند، از توقف های گسترده استفاده کنند یا ایده توقف ضرر را به کلی نادیده بگیرند.

سناریوی اول حساب شما را با هزاران کاهش مواجه می کند، در حالی که استراتژی دوم حساب شما را در برابر تعداد کمی از معاملات آسیب پذیر می کند که می تواند سود شما را از بین ببرد.

ببینید، هر چه مدت بیشتری به معامله خود ادامه دهید، نوسانات بیشتری در معرض آن قرار می گیرد.

جای تعجب نیست که جک دیگر معامله نمی کند.

یا این یا تصمیم می‌گیرید که از آخرین باری که یک معامله بازنده را بسته‌اید، «یاد گرفته‌اید» و تصمیم می‌گیرید «منتظر بمانید» تا زمانی که حسابتان گریه کند عمو.

یک محدودیت زمانی برای معاملات خود تعیین کنید و با برنامه خود قاطع باشید.

در معاملات فارکس، امکان معامله برای یک روز دیگر مهمتر از کسب رگه های برد است. به هر حال، اگر در یک بازی شکست بخورید، برنده شدن سخت است.

یک معامله گر – اجازه دهید او را جک بنامیم – یک بار به من گفت که یک معامله بلندمدت فقط یک اصطلاح دیگر برای یک معامله کوتاه مدت است که در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد.

ممکن است تجربه کرده باشید که بازارها خلاف معامله شما هستند و سپس ناگهان به خدایان معامله گر خود دعا می کنید که قیمت تغییر کند.

قرار گرفتن در معرض خطر شما بزرگتر از تحمل ریسک شما است.

برای مثال، یک جوینده هیجان، تحمل ریسک متفاوتی نسبت به یک درونگرا دارد که فقط در دوزهای کوچک می تواند نوسانات را تحمل کند.

مگر اینکه در حال معامله با یک حساب بزرگ باشید یا از قبل بدانید که چقدر ریسک در هر معامله با شخصیت معاملاتی شما مطابقت دارد، در این صورت احتمال دارد که در نهایت ریسک بیشتری نسبت به آنچه که با آن راحت هستید انجام دهید.

سپس، وقتی شما (یا حسابتان) به آستانه درد خود رسیدید، در نهایت در بالا یا پایین بسته می شوید.

اندازه موقعیت های بزرگ منجر به نوسانات زیادی در صورت سود / زیان شما می شود. حرکت تک پیپ برای یک موقعیت بزرگتر از یک حرکت کوچکتر معنی دارد.

اگر در مورد ایده تجارت خود خیلی مطمئن نیستید یا اگر در حال حاضر با بسیاری از مسائل روانشناسی معاملاتی دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است از کارهای کوچک شروع کنید و راه خود را ارتقا دهید.

2. دوره برگزاری

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج