3 مانع برای سودآوری معاملات و نحوه غلبه بر آنها

یکی از راه های پیگیری سریع پیشرفت شما این است که کتاب های معاملاتی که فراز و نشیب های تاریخی بازار را پوشش می دهند را مطالعه کنید، از جمله تغییرات عمده و حتی رویدادهای قو سیاه.

3. عدم تمرکز

برخلاف آنچه که اکثر سرمایه گذاران TikTok در آنجا مطرح می کنند، تجارت همه چیز زرق و برق و جذاب نیست. معامله گران فقط در قایق تفریحی خود از خواب بیدار نمی شوند، لپ تاپ خود را روشن می کنند، شامپاین می نوشند و حساب های خود را دو برابر نمی کنند.

این شامل زمان زیادی در نمودار، جمع‌آوری داده‌ها، انجام مشاهدات بازار فراوان برای گرفتن الگوها، ثبت تصمیمات معاملاتی شما و ردیابی معیارهای شما است.

تجارت یک ماراتن است و نه یک دوی سرعت، به این معنی که شما باید ذهن خود را به اختصاص زمان و انرژی برای یادگیری و پیشرفت اختصاص دهید.

در حالی که برخی از آنها مقدار خوبی پس انداز و جریان ثابت درآمد دارند، این همیشه سرمایه کافی برای تجارت را تضمین نمی کند.

به هر حال، شما فقط باید پولی را معامله کنید که بتوانید از دست دادن آن را بپردازید، در حالی که در عین حال آنقدر سرمایه کم ندارید که حساب شما به سختی از پس رفتن ها جان سالم به در ببرد.

البته این نیز کمک خواهد کرد هزینه های زندگی خود را پایین نگه دارید، بخشی از درآمد معمولی خود را برای ایجاد حساب تجاری خود اختصاص دهید، یا حتی یک شلوغی جانبی انجام دهید که می تواند هرگونه فشار مالی را کاهش دهد.

در معاملات فارکس چالش‌هایی پیش‌بینی می‌شود، اما آیا هر کدام از اینها به اندازه‌ای بزرگ شده‌اند که به موانع بزرگی برای شما تبدیل شوند؟

یک استراتژی یا شاخصی را انتخاب کنید که با آن کار می کنید و قبل از انجام هر گونه تعدیل، آن را برای حداقل 30 معامله آزمایش کنید. دو یا سه قانون برای رعایت کردن و پیگیری نتایج ایجاد کنید. ابتدا روی یک بازار تمرکز کنید قبل از اینکه آن را روی بازارهای دیگر امتحان کنید.

مانند بسیاری از تلاش‌ها، نداشتن تمرکز کافی می‌تواند مانع بزرگی برای دستیابی به موفقیت باشد.

با سرمایه ناکافی، ممکن است مستعد افزایش اهرم و معامله بیش از حد فقط برای به دست آوردن بازده قابل توجه باشید. همچنین ممکن است از نظر احساسی بیشتر تحت تاثیر نوسانات بازار قرار بگیرید.

هنوز مطمئن نیستید که چقدر در حساب معاملاتی خود قرار دهید؟ در اینجا راهنمایی است که ممکن است کمک کند.

2. ناتوانی در کنار گذاشتن تعصبات

اگر قصد دارید به صورت تمام وقت معامله کنید، مطمئن شوید حداقل چند سال هزینه زندگی را پس انداز کرده باشید فقط در صورتی که اوضاع به سمت جنوب شود

این علاوه بر یادگیری اصول اولیه، درک بازارهای مختلف و آزمایش استراتژی های مختلف است. تجارت نیاز به تعهد دارد!

از جمله این موارد سوگیری اخیر، سوگیری تأیید، سوگیری گله‌ای و سوگیری اسنادی و سوگیری اعتیاد است. خیلی است، می دانم!

یکی دیگر از موانع رایج موفقیت در تجارت، دشواری کار در اطراف سوگیری ها است.

در اینجا خلاصه‌ای سریع از این که این سوگیری‌های تجاری رایج در مورد چیست، آورده شده است.

برای غلبه بر این مانع، می توانید به خود یادآوری کنید بر اساس احتمالات فکر کنید. گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام آن است زیرا این طرز فکر از طریق تجربه رشد می کند.

اگر هنوز سرمایه کافی برای معامله ندارید، همیشه می توانید با یک حساب آزمایشی شروع کنید در حالی که به اندازه کافی پول جمع می کنید.

در اینجا برخی از موانع معمولی برای سودآوری و نحوه غلبه بر آنها وجود دارد.

1. سرمایه ناکافی

داشتن سوگیری لزوما چیز بدی نیست، اما ناآگاهی از این موارد می‌تواند توانایی شما را در مطالعه بازارها و تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خوب مختل کند.

موانع دیگری که احساس می کنید مانع از موفقیت شما در تجارت می شود؟


منبع: https://www.babypips.com/trading/3-common-barriers-to-forex-profitability-2022-12-16

یکی از اولین موانع تجارت برای بسیاری، کمبود سرمایه مالی برای قرار دادن در یک حساب کاربری زنده است.

اگر کمبود تمرکز چیزی است که با آن مبارزه می کنید، سعی کنید ابتدا از چیزهای کوچک شروع کنید و ساده نگه داشتن

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج