5 دلیلی که باید یاد بگیرید چگونه عمل قیمت را بخوانید » یاد بگیرید که در بازار معامله کنید

من بیش از 15 سال است که با قیمت عمل معامله می کنم و بارها و بارها خود را ثابت کرده است. این ساده و در عین حال بسیار موثر است و نیازی به بررسی متغیرهای دیگر را از بین می برد، زیرا همه چیز واقعاً از طریق حرکت قیمت منعکس می شود، فقط باید بدانید که چگونه آن را بخوانید.

این چه ربطی به تجارت دارد؟ همه چیز.

ما می‌توانیم از داده‌های قیمتی که در بالا توضیح داده شد برای تدوین یک برنامه معاملاتی پیش‌بینی‌کننده استفاده کنیم، که به طور موثر «پنجره‌ای به آینده» به ما می‌دهد تا بتوانیم حرکت بعدی خود را برنامه‌ریزی کنیم. همانطور که در سمت راست نمودار بالا مشاهده می کنید، ممکن است منتظر یک عقب نشینی به منطقه پشتیبانی برای جستجوی سیگنال خرید قیمت باشد.

2. No News خبر خوب است

حدس بزن چی شده؟ این لبه تجاری درست در مقابل آنها نشسته است، در زیر کوهی از حواس پرتی های غیر ضروری در نمودارهای آنها پنهان شده است. این مزیت، البته، تحلیل عمل قیمت است.

این وبلاگ و صدها و صدها درس معاملاتی که من تالیف کرده‌ام، و همچنین دوره حرفه‌ای معامله با قیمت عملی من اینجا هستند تا به شما کمک کنند دانش خود را به طور چشمگیری دنبال کنید و به شما کمک کند زودتر به موفقیت در معاملات دست یابید.

Whytradepriceaction2

4. اقدام قیمت به ما امکان می دهد سیگنال های معاملاتی واضح و الگوهای تکرار شونده را شناسایی کنیم

مجموعه‌ای ساده از پارامترها: روند، سطح و سیگنال می‌توانند چندین تنظیم قیمت با احتمال بسیار بالا را در اختیار ما قرار دهند:

معامله گریکی از ناامیدکننده‌ترین مفاهیمی که می‌توان با معامله‌گران مبتدی آشنا کرد، این است که واقعاً نیازی نیست که فرآیند تحلیل تکنیکال را آشفته یا گیج‌کننده کنید.

در نمودار زیر، می‌توانیم با یک نوار پین صعودی ببینیم، خرس‌ها در ابتدا قیمت را پایین‌تر می‌آوردند، اما خریداران آن را به عنوان یک فرصت دیدند و با شدت بیشتری به سمت پایین حرکت کردند، که منجر به یک دم یا فیتیله بلند پایین‌تر و یک میله پین ​​صعودی شد. نشان می دهد که قیمت ممکن است به زودی بالاتر رود. نوار پین نزولی برعکس را به ما نشان می دهد. که فروشندگان برنده شدند و قیمت اکنون “سنگین تر” یا نزولی به نظر می رسد…

اگر شما هر گونه سوال، لطفا با من در اینجا تماس بگیرید.

چاپ دوستانه، PDF و ایمیل

دوره بازرگانی حرفه ای نیل فولر
کارگزار ترجیحی 2020 v1


منبع: https://www.learntotradethemarket.com/forex-trading-strategies/reasons-learn-read-price-action

من به هر معامله‌گری مبتدی توصیه می‌کنم که با یادگیری نقشه‌برداری واضح نمودارها و گوش دادن به بازار را به سادگی با یادگیری تفسیر و معامله قیمت شروع کنند. وقتی صحبت از تحلیل تکنیکال می‌شود، ساده‌سازی بخش تحلیل کلیدی است، با این حال اکثر معامله‌گران کاملا برعکس عمل می‌کنند. بیش از حد آن را پیچیده می کنند.

بنابراین وقت خود را با این فکر هدر ندهید که سیستم معاملاتی “جام مقدس” بر اساس شاخص ها یا نرم افزارهایی وجود دارد که رایانه شما را به یک دستگاه خودپرداز تبدیل می کند، زیرا (متاسفانه) وجود ندارد. من می توانم با توجه به بیش از 18 سال تجربه تجارت زنده به شما بگویم، تنها چیزی که برای تجزیه و تحلیل موثر نمودار قیمت به آن نیاز دارید چشمان شما، یک کامپیوتر و داده های خام قیمت است که بازار به صورت رایگان، آه و شاید مقدار زیادی به شما ارائه می کند. کافئین

من مقاله ای در مورد راهنمای مینیمالیستی برای تجارت نوشتم که حتما باید آن را بخوانید. ایده اصلی آن این است که کمتر انجام دهیم. کمتر فکر کردن، کمتر تحلیل کردن و معامله کمتر چیزی است که در نهایت به عنوان کاتالیزور موفقیت در معاملات ختم می شود. شما واقعاً باید تعاملات خود را با بازار به حداقل برسانید، از تعداد معاملاتی که وارد می‌کنید تا دفعات بررسی آن‌ها پس از فعال شدن آنها و تعداد دفعاتی که نمودارهای خود را باز می‌کنید. Less is More و این راهی است که شما سریعتر پول در می آورید، به من اعتماد کنید.

نتیجه

بنابراین، اگر قیمت تمام باورها و دیدگاه‌های همه فعالان بازار و هر لحظه خاص از زمان را در بر گیرد، خواندن میله‌های قیمت در نمودارها به ما امکان می‌دهد تا آنچه را که شرکت‌کنندگان در بازار می‌گویند یا تلاش می‌کنند بگویند، بخوانیم. بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

با این حال، اگر هنوز متقاعد نشده اید که عمل قیمت واقعاً تنها چیزی است که برای تجزیه و تحلیل بازارها نیاز دارید، شاید یکی از این نکات به شما کمک کند:

1. تمیز در مقابل کثیف

به سلامتی برای موفقیت تجاری آینده شما، نیل.

آموزش های معاملاتی که از سال 2008 برای دانش آموزانم تهیه کرده ام، دقیقاً همان نوع منابع آموزشی در دنیای واقعی هستند که آرزو می کردم وقتی سفر تجاری خود را در تمام آن سال ها قبل شروع کردم به آنها دسترسی داشته باشم. اگر خودتان را به کار بگیرید و به فلسفه های اصلی خواندن اکشن قیمت، نوار به میله، و ساده نگه داشتن روش کلی معاملات خود پایبند باشید، شانس شما برای رسیدن به آن در دنیای تجارت حرفه ای به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

اقدام قیمت بهترین بینش را در مورد روانشناسی کسانی که در بازار معامله می کنند به ما می دهد. در واقع، حرکت قیمتی که در نمودار می بینیم، در واقع فقط روانشناسی انسانی است که از طریق بازارها انجام می شود. چیزی که یک معامله‌گر فکر می‌کند مکان خوبی برای خرید است، همان چیزی است که دیگری فکر می‌کند مکان خوبی برای فروش است، و غیره و وقتی افراد بیشتری فکر می‌کنند خرید حرکت درستی است، اگر بیشتر فکر کنند فروش حرکت درستی است، قیمت بالا یا پایین می‌رود. علیرغم هر متغیری که در این تصمیمات وارد شد، نتیجه نهایی یکسان است: حرکت قیمت از طریق میله های قیمت در نمودار منعکس می شود. بنابراین، به اصطلاح، «مرد میانی» (متغیرهای غیر از عمل قیمت) را حذف کنید و یاد بگیرید که «زبان» پول را بخوانید که دقیقاً همانجاست و به صورت شما در نمودارها خیره شده است.

چرا کاهش قیمت

اگر می‌دانید چگونه قیمت خام را روی نمودارها بخوانید، یک استراتژی معاملاتی کامل نیز دارید که مجموعه‌ای تعریف‌شده از قوانین ورود و مدیریت ریسک را در اختیار ما قرار می‌دهد و در عین حال یک مزیت با احتمال بالا را برای ما فراهم می‌کند.

برای مثال، هنگامی که سیگنال پین بار واضحی را در سطح نمودار کلیدی و در حالت ایده‌آل در یک روند دریافت می‌کنید، 3 فاکتور بزرگ تلاقی را برای شما آماده می‌کنید: روند، سطح، سیگنال یا TLS که نه تنها به شما امکان می‌دهد. یک ورودی و همچنین یک استراتژی مدیریت ریسک “ساخته شده”؛ شما حداقل تا حدی استاپ ضرر خود را بر روی نوار سیگنال و همچنین سطوح اطراف قرار می دهید و اندازه موقعیت و هدف سود شما از آن تعیین می شود.

راستش را بخواهید، این قطعه از “پازل” معاملاتی باید ساده ترین و آسان ترین باشد، اما برای بسیاری از معامله گران، کاملا برعکس است…

همانطور که در آموزش پرایس اکشن خود به وضوح نشان دادم، یکی از دلایل اصلی برای یادگیری نحوه خواندن اکشن قیمت این است که بتوانید نمودارهای خود را شلوغ کنید و به روشی ساده، “برهنه” و عاری از اندیکاتورهای گیج کننده و نامرتب معامله کنید.

لطفا نظر خود را در مورد این درس در زیر بنویسید…

در روزهای اولی که یاد گرفتم چگونه تجارت کنم، صادقانه احساس می کردم که گم شده ام، شاید برخی از شما در حال حاضر همین احساس را داشته باشید. اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد و بسیاری از آنها را “اطلاعات غلط” می نامم، که یک معامله گر مبتدی واقعا باید بتواند “خوب از بد” را به خوبی فیلتر کند تا بداند چه چیزی ارزش صرف وقت خود را دارد و چه چیزی ارزش دارد. نیست

Whytradepriceaction3

Whytradepriceaction4

5. رویکرد مینیمالیستی اغلب بهترین است

به نمودار مثال زیر نگاهی بیندازید، به همه چیزهایی که فقط از تجزیه و تحلیل نمودار قیمت بدون اندیکاتور BARE می توانیم ببینیم نگاه کنید:

همانطور که در درس‌های دیگر نوشتم که چرا اخبار را مبادله نمی‌کنم، بیشتر اوقات وقتی اخبار معاملاتی منتشر می‌شود، حرکت واقعی از آن قبلا اتفاق افتاده است. این مربوط به اثر «خرید شایعه فروش واقعیت» است که در بازارها اتفاق می‌افتد، زیرا معامله‌گران و به‌ویژه بازیگران بزرگ‌تر پیش‌بینی می‌کنند که در زمان انتشار یا برگزاری رویداد XYZ چه اتفاقی خواهد افتاد. نکته این است که اغلب، آنچه در نتیجه یک رویداد خبری خاص، جهت منطقی قیمت به نظر می رسد، جهتی نیست که در آن حرکت می کند، بلکه گاهی اوقات چنین است. بنابراین، تلاش برای به دست آوردن «نقطه» با «پیش‌بینی» حرکت بازار بر اساس اخبار، واقعاً بیهوده است، به‌ویژه زمانی که احتمالاً اقدام قیمتی شما را به حرکت بعدی بازار، قبل از اخبار یا قبل از آن، راهنمایی کرده است.

3. پرایس اکشن زبان پول است

دنیای تجارت در حال حاضر مملو از مشاوره ها، روش ها و رویکردهای متناقض و گیج کننده است، بنابراین یکی از بزرگترین گام هایی که می توانید به راحتی بردارید و شما را از سایر معامله گران برتری می دهد، صرفاً حذف تمام “زباله ها” از آن است. نمودارهای شما به زبان ساده، اصلاً نیازی به معامله با اندیکاتورها ندارید.

برای دریافت ایده بهتر از نحوه عملکرد آسان و موثر استراتژی TLS، به نمودار زیر نگاهی بیندازید:

از طریق مطالعه خود نمودارها، آشکار می شود که سیگنال های اکشن قیمت و سایر الگوهای اقدام قیمتی تمایل دارند بارها و بارها در طول زمان تکرار شوند. هنگامی که یاد گرفتیم این سیگنال ها را در زمان واقعی شناسایی کنیم و شروع به توسعه احساس و شهود معامله گر کنیم و شروع به اعتماد به خود کنیم، این سیگنال ها و الگوها بیشتر و بیشتر در شما ظاهر می شوند. تقریباً به نظر می رسد که بازار مستقیماً با شما “صحبت” می کند…

چیزی که من به شدت در مورد آن احساس می کنم و همچنین یک مزیت بزرگ یادگیری خواندن اکشن قیمت است، این است که با انجام این کار می توانید اخبار و سایر متغیرهای تجاری غیر ضروری را نادیده بگیرید. ببینید، عمل قیمت تمام اخبار و همچنین سایر متغیرهای موثر بر آن را منعکس می کند.

متغیرهای کمتر برای تجزیه و تحلیل به این معنی است که می‌توانید از «فلج تحلیلی» که به بسیاری از معامله‌گران آسیب می‌زند، اجتناب کنید و باعث می‌شود آنها تلاش کنند و بیش از حد آن‌ها را درک کنند. هنگام معامله با پرایس اکشن، ما واقعاً فقط باید نگران 3 جزء اصلی باشیم: روند، سطوح و سیگنال‌های اقدام قیمت.

مینیمالیسم برای برخی افراد یک روش زندگی است، و این چیزی است که من بسیار جذب آن شده ام و سعی می کنم از جهات مختلف در زندگی خودم الگو قرار دهم. داشتن کمتر، به این معنی است که کمتر نگران آن هستید، مشکلات کمتری دارید، کمتر به آن فکر کنید. اکثر مردم در نهایت چیزهایی را می خرند که به آنها نیاز ندارند و در نهایت متوجه می شوند که حتی نمی خواهند. نتایج به شرح زیر است: “موارد” شما را خوشحال نمی کند. زمان، آزادی، گذراندن وقت با عزیزان، عدم نگرانی دائمی در مورد پول. این چیزها شما را خوشحال می کند

آنها با ده ها شاخص در نمودارهای خود شروع می کنند، 20 وب سایت مختلف در رایانه خود باز می شوند و به معنای واقعی کلمه سعی می کنند صدها متغیر مختلف را همزمان تجزیه و تحلیل کنند. آنها همه این کارها را انجام می دهند تا بتوانند یک مزیت تجاری پیدا کنند. چیزی که به آنها “سرنخی” از آنچه ممکن است در آینده در بازار بیفتد ارائه می دهد.

پس از مطالعه تقریباً همه اندیکاتورها و سیستم های معاملاتی زیر نور خورشید، و متوجه شدم که آنها طبق تبلیغات کار نمی کنند، در نهایت به معاملات قیمتی ساده و ساده بازگشتم. من به سرعت متوجه شدم که این چیزی است که بیشترین معنا را دارد و من به آن همه “چرند” دیگر در نمودارهایم نیاز ندارم، که فقط دید واقعی بازار را مختل می کند. اقدام قیمت

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج