AUD/USD به بالاترین حد 5 هفته اخیر حول و حوش 0.6800 رسید، در حالی که CPI آمریکا کاهش یافت و رد شدن فدرال رزرو را تقویت کرد.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD با وجود انتشار داده های CPI ایالات متحده، 0.55% افزایش یافت، در 0.6787 معامله شد.
  • با کاهش تورم، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تعویق خواهد انداخت. معاملات آتی احتمال افزایش 58.2 درصدی را در ماه آینده نشان می دهد.
  • علیرغم ادامه چرخه انقباض RBA، AUD با افزایش حاشیه ای در اعتماد مصرف کننده افزایش یافت.

نمودار روزانه AUD/USD

بنابراین، با کاهش تورم، فدرال رزرو (فدرال رزرو) می تواند از افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن صرف نظر کند تا وضعیت اقتصادی را قبل از نشست جولای بررسی کند. معاملات آتی بازار پول تخمین می زند که فدرال رزرو در ماه آینده نرخ ها را 25 واحد پایه (bps) به 5.25٪ -5.50٪ افزایش می دهد، همانطور که CME FedWatch Tool نشان می دهد، با شانس 58.2٪، بالاتر از یک هفته قبل.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-reached-a-five-week-high-amidst-us-cpi-cools-down-cementing-a-fed-skip-202306131530

سند اقتصادی ایالات متحده شامل تصمیم سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو ایالات متحده (FOMC) و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی پاول رئیس فدرال رزرو خواهد بود. شاخص قیمت تولید کننده (PPI) برای ماه می زودتر فاش خواهد شد.

AUD/USD تجزیه و تحلیل قیمت: چشم انداز فنی

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) ارقام تورم ماه مه را منتشر کرد، به طوری که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 4 درصد در سال، کمتر از برآوردهای 4.1 درصد و ماه قبل 4.9 درصد افزایش یافت. بدون احتساب اقلام نوسان، به اصطلاح CPI اصلی در 5.3 درصد سالانه بود که با برآوردها همسو بود، اگرچه 0.2 درصد کمتر از داده های آوریل بود.

AUD/USD به صورت خنثی باقی می ماند و کمی به سمت بالا متمایل می شود، زیرا میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMAs) بالاتر از قیمت لحظه ای است. با این حال، برای از سرگیری ادامه روند صعودی خود، AUD/USD باید قبل از آزمایش 0.6850 روانشناختی قبل از به چالش کشیدن بالاترین سطح 0.6919 در 21 فوریه، 0.6800 را بازیابی کند. در مقابل، شکست در 0.6800 می تواند راه را برای آزمون متحرک نمایی 200 روزه در 0.6758 هموار کند.

در بخش استرالیا (AUD)، Consumer Confidence برای ماه ژوئن، که توسط Westpac فاش شد، افزایشی نهایی 0.2% را نشان داد، بالاتر از تخمین 0%، اما ارقام می 7.9% را شکست. با این وجود، باید گفت که این رقم در سطوح ملایم باقی می ماند، زیرا استرالیایی ها از فشارهای تورمی بالا و چرخه انقباض بانک مرکزی استرالیا (RBA) آسیب دیده اند.

AUD/USD همچنان در بازار سبز معامله می شود و رالی خود را تا چهار روز متوالی افزایش می دهد، اما برخی از افزایش های قبلی خود را پس از گزارش تورم در ایالات متحده (ایالات متحده) پس داد. داده های منتشر شده از استرالیا در جلسه آسیایی این جفت ارز را افزایش داد، اما در زمان نگارش این جفت ارز با 0.6783 دست به دست شد که 0.55 درصد افزایش داشت.

کاهش نرخ تورم فضا را برای توقف فدرال رزرو می دهد. AUD/USD به بالاترین حد هفتگی نزدیک می شود

باید خواند شود: پیش‌نمایش FOMC: بانک‌ها انتظار دارند که فدرال رزرو استراحت کند، اما از نرخ‌های بالاتر در آینده خبر می‌دهد

رویدادهای آینده

پس از انتشار تورم، AUD/USD به بالاترین حد پنج هفته‌ای 0.6802 رسید، پیش از آنکه سرمایه‌گذاران اطلاعات ایالات متحده را هضم کنند. با این وجود، AUD/USD روند صعودی خود را از سر گرفته است و به منطقه 0.6790 نزدیک شده است، خجالتی از دسته 0.68.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج