Bill Ackman موقعیت فروش “بزرگ” در برابر دلار هنگ کنگ توسط Investing.com را نشان داد

اقدامات سختگیرانه ضد کووید در دو سال گذشته نیز بر اقتصاد هنگ کنگ که در سال های اخیر به طور فزاینده ای به سرزمین اصلی چین گره خورده است، تأثیر گذاشته است.

اما حفظ دلار هنگ‌کنگ در سال‌های اخیر امری پرهزینه بوده است، به‌علاوه تعداد فزاینده‌ای از معامله‌گران که ارز شهر را در بحبوحه شکاف فزاینده نرخ بهره با سایر نقاط جهان تخلیه می‌کنند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/bill-ackman-reveals-large-short-position-against-hong-kong-dollar-2951156


© رویترز.
با توجه به جدایی آمریکا و چین در سال‌های اخیر، به نظر ما این است که چین همچنان دلار هنگ کنگ را به دلار آمریکا متصل می‌کند، بسیار شگفت‌انگیز و تقریباً شرم‌آور است.»

این امر باعث کاهش 15 درصدی ذخایر ارزی مقام پولی شده است و همچنین تعداد فزاینده‌ای از تماس‌ها را به همراه داشته است که در نهایت این پیوند شکسته خواهد شد.

اما این مقام هنوز هم نرخ های بهره را افزایش داده است تا همگام با فدرال رزرو در ماه های اخیر باشد.

مدیرعامل میدان پرشینگ همچنین از پیوند یوان چین در برابر دلار انتقاد کرد.

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) در اوایل سال جاری مجبور شد شرایط پولی مناسب را حفظ کند تا به اقتصاد شهر در بدترین شیوع کووید-19 کمک کند، که باعث توقف فعالیت شد.

نوشته امبار واریک

آکمن گفت که میدان پرشینگ در برابر مالکیت گزینه‌های فروش، «موقعیت کوتاه فکری بزرگ» دارد.

Investing.com– بیل آکمن، سرمایه‌گذار فعال، روز پنجشنبه گفت که صندوق تامینی او Pershing Square در برابر دلار هنگ‌کنگ موقعیت فروش بالایی دارد و اینکه قطع شدن پیوند این ارز با دلار فقط مسئله زمان است.

طبق گزارش ها، HKMA امسال بیش از 238 میلیارد هنگ کنگ (1 دلار = 7.8164 دلار هنگ کنگ) برای حمایت از تثبیت ارز در برابر معاملات حمل و نقل هزینه کرده است – بیش از هزینه ای که در طول بحران مالی آسیا در سال 1997 خرج کرده بود.

هم دلار هنگ کنگ و هم دلار هنگ کنگ مجاز به معامله در یک محدوده محدود در برابر دلار هستند و اگر دو ارز از محدوده خارج شوند، مقامات هنگ کنگ و چین در بازارهای ارز مداخله خواهند کرد. بانک خلق چین محدوده یوان را به صورت روزانه تعیین می کند.

آکمن در توئیتی در توضیح مقاله بلومبرگ که در مورد فشار فزاینده بر چسبندگی ارز هنگ کنگ در برابر دلار بحث می‌کرد، گفت: «پیوند دیگر برای هنگ‌کنگ معنا ندارد و تنها مسئله زمان است که شکسته شود».

دلار هنگ کنگ از سال 1983 به دلار متصل شده است و مجاز است در محدوده باریکی از 7.75 تا 7.85 در برابر دلار معامله شود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج