Bill Ackman موقعیت فروش “بزرگ” در برابر دلار هنگ کنگ توسط Investing.com را نشان داد

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) در اوایل سال جاری مجبور شد شرایط پولی مناسب را حفظ کند تا به اقتصاد شهر در بدترین شیوع کووید-19 کمک کند، که باعث توقف فعالیت شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/bill-ackman-reveals-large-short-position-against-hong-kong-dollar-2951156

Investing.com– بیل آکمن، سرمایه‌گذار فعال، روز پنجشنبه گفت که صندوق تامینی او Pershing Square در برابر دلار هنگ‌کنگ موقعیت فروش بالایی دارد و اینکه قطع شدن پیوند این ارز با دلار فقط مسئله زمان است.

اما این مقام هنوز هم نرخ های بهره را افزایش داده است تا همگام با فدرال رزرو در ماه های اخیر باشد.

آکمن در توئیتی در توضیح مقاله بلومبرگ که در مورد فشار فزاینده بر چسبندگی ارز هنگ کنگ در برابر دلار بحث می‌کرد، گفت: «پیوند دیگر برای هنگ‌کنگ معنا ندارد و تنها مسئله زمان است که شکسته شود».

با توجه به جدایی آمریکا و چین در سال‌های اخیر، به نظر ما این است که چین همچنان دلار هنگ کنگ را به دلار آمریکا متصل می‌کند، بسیار شگفت‌انگیز و تقریباً شرم‌آور است.»

اقدامات سختگیرانه ضد کووید در دو سال گذشته نیز بر اقتصاد هنگ کنگ که در سال های اخیر به طور فزاینده ای به سرزمین اصلی چین گره خورده است، تأثیر گذاشته است.

این امر باعث کاهش 15 درصدی ذخایر ارزی مقام پولی شده است و همچنین تعداد فزاینده‌ای از تماس‌ها را به همراه داشته است که در نهایت این پیوند شکسته خواهد شد.

طبق گزارش ها، HKMA امسال بیش از 238 میلیارد هنگ کنگ (1 دلار = 7.8164 دلار هنگ کنگ) برای حمایت از تثبیت ارز در برابر معاملات حمل و نقل هزینه کرده است – بیش از هزینه ای که در طول بحران مالی آسیا در سال 1997 خرج کرده بود.


© رویترز.

آکمن گفت که میدان پرشینگ در برابر مالکیت گزینه‌های فروش، «موقعیت کوتاه فکری بزرگ» دارد.

مدیرعامل میدان پرشینگ همچنین از پیوند یوان چین در برابر دلار انتقاد کرد.

هم دلار هنگ کنگ و هم دلار هنگ کنگ مجاز به معامله در یک محدوده محدود در برابر دلار هستند و اگر دو ارز از محدوده خارج شوند، مقامات هنگ کنگ و چین در بازارهای ارز مداخله خواهند کرد. بانک خلق چین محدوده یوان را به صورت روزانه تعیین می کند.

دلار هنگ کنگ از سال 1983 به دلار متصل شده است و مجاز است در محدوده باریکی از 7.75 تا 7.85 در برابر دلار معامله شود.

نوشته امبار واریک

اما حفظ دلار هنگ‌کنگ در سال‌های اخیر امری پرهزینه بوده است، به‌علاوه تعداد فزاینده‌ای از معامله‌گران که ارز شهر را در بحبوحه شکاف فزاینده نرخ بهره با سایر نقاط جهان تخلیه می‌کنند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج