BoE و Fed برای دیکته احساسات پوند


تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ و نکات صحبت

  • اطمینان بیشتر در مورد BoE عوامل USD را با راهنمایی فدرال رزرو جالب تر می کند (جروم پاول).
  • داده های اقتصادی ایالات متحده از جمله NFP و ISM برای روشن شدن تصویر رو به جلو.
  • آیا گوه در حال افزایش دوباره ضربه خواهد زد؟

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD پیش بینی اساسی: نزولی

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پوند انگلیس خود را برای یک هفته انباشته آماده می کند که به ترتیب شامل تصمیمات نرخ بهره بانک انگلستان (BoE) و فدرال رزرو می شود (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید). BoE به افزایش 50 واحدی در ثانیه اشاره کرده است که توسط قیمت بازار پول همانطور که در جدول زیر مشاهده می شود تأیید شده است. در حالی که این تا حد زیادی به ضربات پوند قیمت گذاری می شود، تقسیم آرا نشان داده شده در جلسه فوریه ممکن است مقداری نوسان قیمت را ایجاد کند. در جلسه گذشته اکثریت به نفع 50 واحد در ثانیه بود، اما با توجه به داده‌های اقتصادی جدید، ممکن است آرای بیشتری بین 50 و 25 واحد در ثانیه تقسیم شود و تنریرو و دینگرا BoE احتمالاً موضع خود را تغییر نداده‌اند – این احتمالاً منجر به واکنش نزولی بر پوند خواهد شد. برعکس، قیمت‌های نرم‌تر انرژی ممکن است ترس‌های رکود اقتصادی را محدود کند، اما با توجه به انتظار نرخ پایانه‌های سال 2023 حدود 4.5 درصد (با توافق فرماندار بیلی)، BoE ممکن است در این مسیر باقی بماند و اعتبار سازمانی خود را حفظ کند.

احتمالات نرخ بهره بانک انگلستان

image1.png

منبع: Refinitiv

از نقطه نظر دلار، بازارها به دنبال راهنمایی فدرال رزرو مبنی بر نرخ پایانی 5 درصدی برای سال 2023 بر اساس کاهش فشارهای تورمی هستند. از سوی دیگر، بازار کار بسیار انعطاف پذیر بوده است و هفته آینده از طریق گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) به دقت تحت نظر خواهد بود. علاوه بر این، داده‌های خدمات ISM با در نظر گرفتن اینکه ایالات متحده عمدتاً یک اقتصاد مبتنی بر خدمات است، کلیدی است (نظارت دقیق بر آمار دستمزدها نیز خواهد بود).

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image2.png

منبع: Refinitiv

GBP/USD تقویم اقتصادی

image3.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

GBP/USD نمودار روزانه

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

قیمت روزانه GBP/USD اکنون حول بالاترین حد در دسامبر 2022 حرکت کرده است، بدون اینکه گاوها با اطمینان از این منطقه مقاومت عبور کنند. محرک های اساسی هفته آینده مطمئناً بسته به نتایج جلسه می توانند کاتالیزور را فراهم کنند. خرس ها برای دومین بار از زمان شکست دسامبر که به شکل کتاب درسی انجام شد، به دقت به شکل گیری گوه در حال رشد (سیاه) نگاه خواهند کرد. با سطح شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به قلمروی که بیش از حد خرید شده است، پایین تر از حد غیرممکن نیست. در حالی که ممکن است بی اعتباری تشکیل گوه رخ دهد اگر شاهد بسته شدن شمع روزانه در بالای شمع باشیم 1.2500 دسته روانی

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • پشتیبانی گوه
  • 1.2154/200 روز SMA
  • 1.2000

احساس مشتری نزولی IG

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در GBP/USD، با 57% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری کوتاه‌مدت نزولی می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gbp-weekly-outlook-boe-fed-to-dictate-pound-sentiment-wv-20230128.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج