BOJ انتظارات اصلاح سیاست ها را نادیده می گیرد

  • BOJ با حفظ نرخ های بهره بسیار پایین، انتظارات بازار را زیر پا گذاشت.
  • تصمیم BOJ باعث کاهش ارزش ین در برابر سایر ارزها شد.
  • BOJ دستورالعمل خود را برای بازده اوراق قرضه 10 ساله تغییر نداد.

BOJ یک ابزار حیاتی عملیات بازار را تقویت کرد تا به طور موثری افزایش نرخ بهره بلندمدت را متوقف کند و بر عزم خود برای ادامه دفاع از سقف تاکید کند.

سرمایه گذاران با این فرض که بانک مرکزی استراتژی کنترل بازده خود را در پاسخ به این تصمیم غافلگیرکننده تغییر خواهد داد، شرط هایی را که گذاشته بودند، لغو کردند. این امر باعث شد تا ین در برابر سایر ارزها سقوط کند و بازده اوراق قرضه به پایین ترین سطح خود در دهه های اخیر سقوط کند.

آیا شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیگنال های فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

در 9 تا 10 مارس، کورودا آخرین جلسه سیاستگذاری خود را برگزار خواهد کرد که یک دهه مسئولیت آن را بر نهادی که پیشگام محرک های پولی رادیکال بود، اختصاص خواهد داد.

رویدادهای کلیدی USD/JPY امروز

در نشست سیاست دو روزه، BOJ اهداف کنترل منحنی بازده (YCC) خود را حفظ کرد که در نرخ های بهره کوتاه مدت 0.1- و برای بازدهی 10 ساله حدود 0 درصد تعیین شده بود.

بانک مرکزی دستورالعمل خود را تغییر نداده است، که اجازه می دهد دامنه 50 واحد پایه در هر طرف از هدف صفر درصدی خود برای بازده اوراق 10 ساله وجود داشته باشد.

برخی از کارشناسان این اقدام BOJ را به عنوان نشانه ای تعبیر کردند که فرماندار هاروهیکو کورودا از ایجاد تغییرات قابل توجه در سیاست در دوره تصدی خود که در آوریل به پایان می رسد خودداری می کند.

RSI همچنین یک تغییر ناگهانی در احساسات را نشان می دهد که باعث شد آن را بسیار بالاتر از 50 معامله کند. این از حرکت صعودی قوی پشتیبانی می کند. اگر این قدرت ادامه یابد، گاوها به احتمال زیاد بالاتر از مقاومت 131.50 خواهند شکست. با این حال، قیمت ممکن است قبل از ادامه روند صعودی، سطح 129.75 را دوباره آزمایش کند.

نمودار 4 ساعته معاملات USD/JPY را بالاتر از 30-SMA پس از یک شکست ناگهانی در بالا نشان می دهد. قیمت همچنین از سطح مقاومت 129.75 عبور کرد. پیش از عقب نشینی، مقاومت 131.50 را لمس کرد.


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-forecast-boj-defies-policy-tweaks-expectations/

پیش بینی USD/JPY امروز صعودی است. بانک مرکزی ژاپن روز چهارشنبه با حفظ نرخ های بهره بسیار پایین، از جمله سقف بازده اوراق قرضه که سعی در حفظ آن داشت، انتظارات بازار را زیر پا گذاشت. این برخلاف انتظار بود که به تدریج برنامه محرک عظیم خود را در پی افزایش فشار تورمی کاهش دهد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج