Bootcamp اعتماد به نفس و نظم و انضباط من را در تجارت افزایش داد

 • چگونه مدیریت ریسک را با شخصیت تجاری خود تنظیم کردید؟
  من همیشه از میانگین محدوده واقعی در یک تایم فریم روزانه برای محاسبه نقطه توقف ضرر استفاده می کنم. گاهی اوقات 100٪ از محدوده ATR Daily است و گاهی اوقات 75٪ یا 50٪ است. استاپ ضرر من همیشه بر اساس این سیستم است و از تایم فریم روزانه و تایم فریم اصلی برای مدیریت ریسک استفاده می کنم. من طرفدار نسبت ریسک به پاداش بالا نیستم. طبق استراتژی ATR، من اندازه لات و ریسک در هر معامله را بر این اساس محاسبه می کنم تا از ضرر بیشتر از آنچه می توانیم بپذیریم جلوگیری کنم. از 0.5٪ تا 1.5٪ از مانده اولیه حساب در کل معامله است.
 • آیا می خواهید چیز دیگری را با ما به اشتراک بگذارید؟
  خیلی ممنون از داشتن چنین برنامه عالی مانند Bootcamp! این واقعاً یک برنامه “تغییر رفتار” است که باعث می شود اعتماد به نفس و نظم بیشتری در تجارت داشته باشم.
 • تجارت برای The5ers چه تفاوتی با تجارت توسط خودتان دارد؟
  شما باید چندین چیز را درک کنید و تجارت را به روشی بسیار منسجم برنامه ریزی کنید. در حالی که تجارت به تنهایی ممکن است انعطاف پذیری بیشتری نسبت به The5ers داشته باشد. علاوه بر این، The5ers همچنین فرصت رشد سریع پرتفوی را با توجه به عملکرد معامله‌گر فراهم می‌کند.

ما با واریا در مورد برنامه معاملاتی، بینش و درس‌هایی که هنگام معامله در بازار فارکس و پلتفرم ما به عنوان یک معامله‌گر سرمایه‌گذاری شده کسب کرده بود، صحبت کردیم.

 • یک لحظه کلیدی در حرفه تجارت خود را توصیف کنید.
  وقتی متوجه شدم که رفتار و وضعیت فعلی که با آن مواجه بودم برای پایداری در معاملات بلندمدت خوب نیست، پول زیادی از دست دادم و برای چندین برنامه صندوق اختصاصی درخواست دادم اما شکست خوردم. مدتی معامله را متوقف کردم و عقب نشینی کردم. مطالعه با دانش و رویکرد صحیح، انطباق آداب معاملاتی خوب، و حذف رفتارهای بد مانند معامله بیش از حد، معامله با احساسات، یا معامله در زمانی که شرایط پیچیده است. سعی کنید روی پول تمرکز نکنید بلکه روی مدیریت ریسک تمرکز کنید. زمان سختی بود چون چندین بار در یک تله افتادم. اما من سعی می کنم تغییر خود را تقویت کنم که اگر واقعاً نیاز به زنده ماندن در معاملات دارم، باید تغییر کنم. بنابراین، من معتقدم که این لحظه کلیدی شغل تجاری من است.
 • چه چیزی را به کسی که تازه با ما شروع کرده توصیه می کنید؟
  قبل از سود به ریسک فکر کنید. برای ارزیابی وقت بگذارید. و با هر طرح معاملاتی بسیار مراقب باشید. قبل از ثبت سفارش فکر کنید.

حساب سرمایه‌گذاری شده در Bootcamp Variya The5%ers - ذهنیت مدیریت ریسک

واریا ک، 35 ساله، از تایلند.

واریا به تازگی با موفقیت پشت سر گذاشته است چالش بوت کمپ. او اکنون یکی از معامله‌گرانی است که سرمایه‌گذاری شده توسط The5ers انجام می‌شود و با یک حساب سرمایه‌گذاری شده ۱۰۰ هزار دلاری معامله می‌کند.

 • چقدر طول کشید تا به یک معامله گر ثابت تبدیل شوید، و چه جنبه هایی را تغییر دادید که به شما کمک کرد تا یک معامله گر ثابت شوید؟
  2 سال تا زمانی که بتوانم سبک معاملاتی خود را تثبیت کنم. همانطور که در بالا توضیح داده شد، من خودم را مجبور می کنم که اگر می خواهم یک معامله گر پایدار شوم، باید خودم را تغییر دهم.
 • چه مدت است که معامله می کنید؟
  من معاملات FX خود را در ژانویه 2020 آغاز کردم. با این حال، من شخصاً به عنوان یک سرمایه گذار ارزشی در بازارهای دیگر سرمایه گذاری می کنم و به سرمایه گذاری علاقه مند هستم. بنابراین، برای تجارت در FX و بازار خارج از کشور، فرض کنید که الان دقیقاً 2 سال از شروع تجارت من می گذرد.

آرم 5ers

همیشه قبل از اینکه به سود فکر کنید ابتدا به مدیریت ریسک فکر کنید.

هدف بعدی او رسیدن به سود 5 درصدی برای افزایش حسابش است.

👉 اگر می خواهید دعوت نامه ای برای وبینارهای زنده، ایده های معاملاتی، استراتژی معاملاتی و مقالات فارکس با کیفیت بالا دریافت کنید، امضا کنید برای خبرنامه ما

16 فوریه 2023 | 3:51 بعد از ظهر | مصاحبه با معامله گران

16 فوریه 2023 | ساعت 3:51 بعد از ظهر
مصاحبه با معامله گران

Bootcamp اعتماد به نفس و نظم و انضباط من را در تجارت افزایش داد

“من دریافتم که تجارت با RRR کمتر و عمدتاً تمرکز بر مدیریت ریسک یک استراتژی مناسب برای عبور از چالش Bootcamp است.” این نصیحت واریا است.

برای درس‌های الهام‌بخش و مصاحبه‌های بیشتر از ما اینجا را کلیک کنید معامله گران حرفه ای با بودجه.

 • منابع آنلاینی را که در توسعه تجارت شما مهم بودند به اشتراک بگذارید. نام ها و پیوندها قابل تقدیر است.
  CMT: تکنسین بازار خبره برنامهمی توانید جزئیات برنامه و سایر وبینارهای جالب را پیدا کنید. برخی از مجلات فنی در دسترس هستند بنابراین
  یوتیوب: وبینار آنلاین ICMARKETSگوینده از این است صفحه FB. من از او چیزهای زیادی یاد گرفتم و 100 درصد موفقیتم را به اعتبار او می دهم. آخرش، شما می توانید به FB من سر بزنید و درود داشته باشید

حساب سرمایه‌گذاری شده در Bootcamp Variya The5%ers - ذهنیت مدیریت ریسک

 • چالشی را که در حرفه تجارت خود با آن روبرو بودید و چگونه بر آن غلبه کردید با ما در میان بگذارید؟
  همانطور که من به عنوان سایر مشاغل تمام وقت حرفه ای کار می کنم. برای انجام این کار همراه با معاملات، من واقعاً نیاز دارم که زمانم را به درستی مدیریت کنم، سپس بتوانم تمرکز کنم و در هر دو کار بهترین کار را انجام دهم. قبلا خیلی به تجارت معتاد بودم و تقریباً همیشه معامله می کردم. هنگامی که در شرایطی که آمادگی ندارید معامله می کنید، این می تواند منجر به تصمیم اشتباه شود. من یک سال را صرف تغییر رفتار معاملاتی خود کردم تا تمرکز بهتری داشته باشم. فقط زمانی معامله می‌کنم که قیمت به منطقه‌ای برسد که طرح معاملاتی را انجام دادم، که معمولاً در بازه زمانی H1 – H4 است. در صورتی که سر کار مشغول باشم یا در دسترس نباشم، هیچ معامله ای انجام نمی دهم یا نمودار را تماشا نمی کنم. کاری که من باید انجام دهم این است که فقط خودم را کنترل کنم تا بر اساس برنامه معامله کنم. فقط تجارت را برنامه ریزی کنید و طرح را معامله کنید. و تعادل بین کار و زندگی نیز ضروری است. آیا من واقعاً همه موارد فنی را به درستی درک کردم؟ سپس خودم را در برنامه CMT ثبت نام کردم و سال گذشته 6 ماه مطالعه تحلیل تکنیکال پایه را گذراندم تا دانش تحلیل فنی خود را افزایش دهم. حداقل من تحلیل تکنیکال پایه را یاد گرفته ام، نه فقط یک سیستم معاملاتی. همچنین برای تقویت دانش خود در چندین وبینار شرکت می کنم. استفاده از چیزی که از کلاس یاد می‌گیرم برای استفاده در استراتژی معاملاتی خود، کلید موفقیت است. خودتان را از یادگیری چیزهای جدید باز ندهید. همیشه لیوان خالی برای پر کردن دانش جدید باشید.

مصاحبه با معامله گران

👉 برای بررسی ما اینجا را کلیک کنید برنامه های تامین مالی
منبع: https://the5ers.com/discipline-in-trading/

 • به طور خلاصه برنامه معاملاتی خود را توضیح دهید و اینکه چگونه به موفقیت شما کمک می کند.
  چندین فاکتور برای طرح معاملاتی من وجود خواهد داشت.1. تحلیل را با دیدگاه اقتصاد کلان و جریان پول شروع کنید.
  این مهم است که ما درک کنیم که شرایط جهان و سیاست اقتصادی چگونه است. به عنوان مثال، تصمیمات نرخ بهره FED و تورم، چگونگی تاثیر آن بر شاخص USD، شاخص های کلی، ارز FX و سایر کالاها. سپس با آن سیاست بازی کنید. همانطور که گفته شد، با FED نجنگید! همیشه اولین اشاره است که نگاهی به تحلیل بیندازیم. تحلیل فنی
  من روش تحلیل کمی خود را در نمای معاملاتی توسعه داده ام. با وجود آن، چندین شاخص است. اما من از همه آنها استفاده می کنم! من در قضاوت در مورد وضعیت با استفاده از اعداد و شرایط تحلیل کمی با یک بازه زمانی چندگانه اطمینان بیشتری دارم. در اینجا عوامل کلیدی زیر وجود دارد.- تحلیل روند
  – تحلیل حرکت
  – تحلیل محدوده قیمت
  – تایید تمام موارد فوق، من معمولا با چندین عدد تایید می کنم و سناریوهای معاملاتی خود را با توجه به موقعیت ایجاد می کنم. بیشتر اوقات، این روند به دنبال استراتژی خواهد بود زیرا روند یک دوست است. اما گاهی اوقات، اگر ببینم که باید فرصتی برای آن معامله وجود داشته باشد، تصمیم می‌گیرم که یک معامله گر مخالف یا حرکتی باشم. اما بیایید فرض کنیم که 70 تا 80 درصد معاملات من احتمالاً در استراتژی زیر روند داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که باید برنامه ریزی کنیم.
  – قرار است روی چند جفت معامله کنیم یا روی چند جفت تمرکز کنیم؟
  – در هر جفت چند اندازه می توانیم قرار دهیم.
  – اگر 1 معامله داشته باشیم چه؟ اندازه لات در مقابل 4 معامله چقدر خواهد بود؟
  – ریسک هر معامله ای که قرار است استفاده کنیم چقدر است؟
  – آیا آن تجارت یک تجارت با کیفیت خوب است یا فقط با کیفیت عادی؟

  • قدرت ذهنی/روانی شما چیست و چگونه آن را توسعه دادید؟
   تجارت اعتیاد را متوقف کنید، آرامش خود را حفظ کنید، ضرر را بپذیرید و ادامه دهید. من فکر می کنم کلید رشد روانشناسی این است که از اشتباه خود درس بگیرید. درک کنید که علت اصلی چیست و چرا اتفاق می افتد. سپس خود را تقویت کنید تا از انجام اشتباه مشابه جلوگیری کنید. سخت است، اما برای غلبه بر آن واقعاً به زمان نیاز دارید. اگر فقط کار اشتباهی انجام دادید، خود را ببخشید و باور داشته باشید که فردا نسخه بسیار بهتری خواهید بود.

  • استراتژی شما برای گذراندن موفقیت آمیز سطح اول The5ers چه بود؟
   در این دور، من فقط طلا و تقریباً 15 معامله را برای 3 چالش معامله می کنم. ابتدا به ریسک فکر کنید، اما نه به سود. به خاطر داشته باشید که همیشه فرصت تجارت وجود خواهد داشت. اگر آن را از دست دادم، فقط منتظر راه اندازی بعدی هستم. گاهی اوقات من خیلی مشتاق هستم که RRR را به حداکثر برسانم، اما همیشه کار نمی کند. من دریافتم که تجارت با RRR کمتر و عمدتاً تمرکز بر مدیریت ریسک (استفاده از ATR همانطور که قبلاً توضیح داده شد) یک استراتژی مناسب برای عبور از چالش Bootcamp است.

  استفاده از میانگین روزانه محدوده واقعی برای مدیریت ریسک، کلید برنامه معاملاتی من است. هر معامله ای باید به دقت محاسبه شود تا اطمینان حاصل شود که خطر زیادی برای نقض تعادل خود نداریم. این یک کمک کلیدی به موفقیت در بالای تجزیه و تحلیل دیگر است.

  توسط رضا خانتاراج

  رضا خانتاراج