CAD در را باز خواهد گذاشت. پیش بینی تا 12.07.2023


قیمت‌های مصرف‌کننده در کانادا کاهش یافت، اما تورم اصلی با هدف فاصله زیادی دارد و بازار کار همچنان داغ است، که پایه‌ای برای افزایش بیشتر نرخ‌ها ایجاد می‌کند. بیایید در مورد آن بحث کنیم و یک برنامه تجاری برای آن ایجاد کنیم USDCAD.

پیش بینی بنیادی هفتگی برای دلار کانادا

پس از اینکه بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را در ماه ژوئن افزایش داد، سرمایه گذاران انتظار دارند در ماه جولای نیز 25 واحد افزایش یابد. در نتیجه، هزینه‌های وام‌گیری به بالاترین حد خود در 22 سال اخیر یعنی 5% افزایش می‌یابد – این احتمال در میان آمار مشاغل قوی کانادا از 60% به 67% افزایش یافته است. همراه با رالی نفت، خطر بهبودی را تقویت می کند USDCADروند نزولی است. با این حال، هنوز جای اختلاف وجود دارد.

Macquarie رشد این جفت را تا پایان سال 2023 به 1.38 پیش بینی می کند و به رکود اقتصادی جدی تری در کانادا در مقایسه با ایالات متحده اشاره می کند که ناشی از سهم بزرگی از بدهی خانوارها در درآمد خالص قابل تصرف است. تمدید وام مسکن با نرخ بهره بالاتر به معنای دردسر بیشتر برای دارندگان وام مسکن خواهد بود. اگرچه تأثیر آن هنوز به تعویق افتاده است، اما احتمالاً در آینده خود را نشان خواهد داد و به لونی فشار وارد می کند.

سهم بدهی خانوار در درآمد خالص قابل تصرف

منبع: بلومبرگ

Nomura تخمین می زند که USDCAD به 1.37 افزایش می یابد زیرا تحمل اقتصاد ایالات متحده در برابر انقباضات در نهایت تأثیر بدی بر دلار کانادا خواهد داشت. بانک مرکزی کانادا ممکن است غافلگیرکننده باشد و نرخ یک شبه را در 4.75 درصد در بحبوحه آخرین آمار تورم در کانادا علیرغم انتظارات بازار حفظ کند. قیمت مصرف کننده از 4.4 درصد به 3.4 درصد در ماه مه کاهش یافت.

زمانی که 20 نفر از 24 کارشناس رویترز رشد هزینه های استقراض را تا 5 درصد پیش بینی کردند و بازار مشتقات تخمین زد که احتمال 2 به 3 وجود دارد، حفظ سطوح نرخ قبلی باعث از بین رفتن لونی می شود. گفته Tiff Macklem مبنی بر اینکه محدودیت های پولی به پایان رسیده است نیز برای این افراد دردناک خواهد بود USDCAD خرس ها با این حال، هنوز خیلی زود است که به سیگنال‌های مثبت از سوی BoC امیدوار باشیم، زیرا تورم اصلی همچنان بالاست و رشد اشتغال 60 هزار نفری در ژوئن سه برابر پیش‌بینی بلومبرگ است.

نرخ اشتغال در کانادا

منبع: بلومبرگ

نفت همچنین برخی از حمایت ها را به ارمغان می آورد USDCAD در بحبوحه کاهش تولید توسط اوپک پلاس، به لطف همکاری های نفتی روسیه و عربستان سعودی، و در میان امید به اینکه محرک های پولی چین تقاضا را تقویت کند، رشد می کند. شش ماه آینده احتمالا بهتر خواهد بود برنتکه به CAD به عنوان ارز یک کشور صادرکننده نفت دست می دهد.

نه دلار و نه لونی از نظر سیاست پولی مزیتی ندارند. بازار اوراق مشتقه انتظار دارد فدرال رزرو و بانک مرکزی آمریکا یک یا دو بار نرخ بهره را افزایش دهند. علاوه بر این، قدرت اقتصاد ایالات متحده باید بر کشور همسایه تأثیر مثبت بگذارد. بنابراین، من با Nomura مخالفم.

برنامه معاملاتی هفتگی برای USDCAD

افزایش 5 درصدی نرخ بهره یک شبه با فضایی برای انقباض بیشتر BoC باعث می شود USDCAD در میان رالی نفت به 1.313 و 1.303 سقوط کرد. عدم توانایی جفت ارز در بازگشت به بالای 1.3225 شرط لازم برای کوتاه کردن آن است.

نمودار قیمت USDCAD در حالت زمان واقعی

محتوای این مقاله منعکس کننده نظر نویسنده است و لزوماً بیانگر موضع رسمی LiteFinance نیست. مطالب منتشر شده در این صفحه فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است و نباید به عنوان ارائه مشاوره سرمایه گذاری برای اهداف دستورالعمل 2004/39/EC در نظر گرفته شود.

به این مقاله امتیاز دهید:

{{ارزش}} ( {{count}} {{title}} )
منبع: https://www.litefinance.org/blog/analysts-opinions/the-cad-will-leave-the-door-open-forecast-as-of-12072023/

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج