CPI انگلستان کاهش می یابد، اما آیا BOE را تغییر می دهد؟

آنچه که در حال حاضر بازار بیشتر بر روی آن متمرکز است، واکنش BOE است و بیشتر به نرخ تورم اصلی علاقه مند است. انتظار می‌رود بدون احتساب عناصر بی‌ثبات انرژی و غذا، تورم بریتانیا اندکی کاهش یابد و به 6.1 درصد در مقایسه با 6.2 درصد قبل برسد. بیش از سه برابر هدف BOE. کاهش یک اعشاری بسیار بعید است که دیدگاه 7 عضو MPC را که آخرین بار به افزایش رای دادند، تغییر دهد.

با انتشار گزارش آوریل فردا، CPI بریتانیا در نهایت به زیر دو رقمی خواهد رسید. مگر اینکه یک فاجعه بی سابقه رخ دهد، یعنی. در حالی که سیاستگذاران و سیاستمداران ممکن است نتایج را تشویق کنند، اجزاء احتمالاً BOE را در مسیر صعود در جلسه بعدی نگه می دارند.

مسترکلاس 90*728 [EN]

چرا تورم انگلیس کاهش می یابد؟

در آوریل 2022، بین مارس و آوریل، تورم 2.5 درصد افزایش یافت. این به دلیل تعدیل قیمت انرژی توسط Ofgem بود، زیرا قیمت گاز و نفت خام پس از اعمال تحریم ها علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین افزایش یافت. این بالاترین افزایش ماهانه ثبت شده است. بنابراین احتمال تکرار آن بسیار بسیار کم است.

حسابداری برای اثر پایه

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/05/uk-cpi-to-drop-but-will-it-change-the-boe

اما، پوند ممکن است قدرت چندانی کسب نکند، زیرا تقسیم بندی در MPC BOE بسیاری از فعالان بازار را با شک و تردید مواجه می کند که BOE به اندازه کافی برای کاهش تورم متعهد است. گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول می‌گوید که بریتانیا احتمالاً از رکود اقتصادی در سال جاری اجتناب خواهد کرد، که می‌تواند فضا را برای پیاده‌روی بیشتر فراهم کند. اما اینکه آیا BOE تحویل خواهد داد یا خیر هنوز یک سوال باز است.

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

معمولاً تحلیلگران در مورد پیش‌بینی داده‌های اقتصادی محتاط هستند، زیرا شگفتی‌ها بسیار رایج هستند. اما این بار، ریاضیات کاملاً قطعی است. آنچه که مشخص نیست، طبق معمول، واکنش بازار است. بنابراین، اجازه دهید ابتدا به ریاضیات بپردازیم.

برای اینکه نرخ تورم در این ماه دو رقمی شود، باید افزایش ماهانه مشابه آوریل سال گذشته داشته باشد. طی چند ماه گذشته، میانگین تغییر تورم ماهانه حدود 0.5 درصد بوده است. برای اینکه تورم سالانه روی 10٪ یا بالاتر از آن باقی بماند، تورم ماهانه باید پنج برابر میانگین جهش می کرد. تورم مارس 0.8٪ بود، به این معنی که برای اینکه تورم 10٪ باشد (برای حفظ دو رقمی)، تورم ماهانه آوریل 2023 باید 1.8٪ باشد. در حال حاضر 0.8 درصد پیش بینی می شود. تحلیلگران باید بیش از دو برابر اشتباه کنند تا تورم دو رقمی بماند.

اما اینکه چقدر کمتر از دو رقمی است هنوز یک سوال باز است. میانگین فعلی پیش‌بینی‌های اقتصاددانان برای تورم کل سالانه 8.5 درصد است، در حالی که برای مارس گذشته 10.1 درصد گزارش شده بود. به عبارت دیگر، انتظار می رود تورم بسیار بالا باقی بماند. این کاهش به دلیل دلایل فنی است که احتمالاً چشم انداز سیاست پولی را تغییر نمی دهد.

محرک های بازار

در همین حال، تورم ممکن است از دست BOE خارج شود. در ارائه اخیر در اتاق بازرگانی بریتانیا، بیلی، فرماندار BOE گفت که تورم اصلی اکنون به دلیل “اثرات ثانویه” است. ترجمه به انگلیسی، این بدان معناست که به نظر او، نشانه‌هایی از مارپیچ وحشتناک دستمزد-قیمت وجود دارد که می‌تواند نشان دهد که تورم برای مدت طولانی بالا باقی خواهد ماند. حداقل در برآورد بازار، این نشان می‌دهد که انقباض بیشتری نیز مورد نیاز خواهد بود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج