CPI ژوئن ایالات متحده: برای تأیید افزایش بعدی نرخ؟

بازارها احتمالاً بیشتر روی نرخ اصلی تمرکز خواهند کرد، زیرا این همان چیزی است که فدرال رزرو بیشتر به آن اهمیت می دهد. کاهش بیش از حد انتظار می‌تواند این اجماع را تقویت کند که پس از جولای افزایش نرخ‌ها وجود نخواهد داشت. تپش انتظارات می‌تواند منجر به نگرانی از ادامه افزایش نرخ‌ها شود و احتمال رکود اقتصادی بیشتر است.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد دلار با Orbex آزمایش کنید

اگر تورم بالا بماند، ممکن است به متقاعد کردن معامله گران بیشتری کمک کند که فدرال رزرو واقعاً برنامه های خود را اجرا خواهد کرد. اما، یک نکته وجود دارد: هر چه فدرال رزرو بیشتر افزایش یابد، انتظار برای رکود بیشتر می شود. بنابراین، حتی اگر تورم بالا باشد و معامله‌گران قیمت‌گذاری را با افزایش بیشتر آغاز کنند، ممکن است دلار چندان سودی نداشته باشد.

حرکت به سمت پایین؟

اگر تورم کمتر از حد انتظار باشد، ممکن است بازار نسبت به این که فدرال رزرو با افزایش نرخ‌ها تا این حد پیش نرفته است، توجیه شود. اما این بدان معناست که ایالات متحده به احتمال زیاد از یک فرود سخت فرار می کند، به این معنی که نرخ های بهره ممکن است برای مدت طولانی تر از آنچه بازار در حال حاضر پیش بینی می کند تا این حد بالا باقی بماند. این می تواند یک کفی کمتر از دلار ایجاد کند، زیرا بازدهی منحنی را بیشتر می کند.

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/07/us-june-cpi-to-confirm-the-next-rate-hike

مسئله اصلی این است که فدرال رزرو همچنان می گوید که تا پایان سال در مجموع 50 واحد در ثانیه افزایش خواهد یافت. بازار باور ندارد که آنها به این کار دست یابند و فقط یک بار در ماه جولای صعود خواهند کرد. توافق بر این است که اقتصاد در نیمه دوم عملکرد ضعیفی خواهد داشت، که باعث می‌شود فدرال رزرو در ادامه راهپیمایی تردید کند. یا ممکن است وضعیت به حدی وخیم شود که فدرال رزرو مجبور به کاهش آن شود.

اتفاق نظر میان اقتصاددانان بر این است که تورم در ایالات متحده در ماه گذشته به شدت کاهش یافت. اما این ممکن است برای متقاعد کردن فدرال رزرو برای دست کشیدن از افزایش نرخ بهره در اواخر این ماه کافی نباشد. این پیش‌بینی همچنین نشان می‌دهد که تورم اصلی همچنان بالاست. دلار می تواند قوی باقی بماند زیرا سرمایه گذاران در اقدام بیشتر فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

داده های شغلی هفته گذشته با یک قطعه مهم منتشر شد: متوسط ​​دستمزدها در ماه ژوئن 4.4 درصد افزایش یافت که سریعتر از تورم 4.1 درصدی در ماه می بود. و انتظار می رود تورم ژوئن بسیار کمتر از آن باشد. این بدان معناست که انقباض در بازار کار فشار قیمت‌ها را بالاتر نگه می‌دارد و می‌تواند به این معنا باشد که فدرال رزرو باید تمرکز خود را تغییر دهد. بنابراین، حتی اگر تورم در حال کاهش باشد، فدرال رزرو ممکن است احساس کند هنوز باید برای اطمینان از حرکت تورم به سمت هدف، اقداماتی انجام دهد.

به چه چیزی توجه کنیم

تقریباً اتفاق نظر وجود دارد که FOMC یک بار دیگر در نشست جولای به افزایش نرخ‌ها رأی خواهد داد. برای از بین بردن این اجماع، انتظارات زیادی از بین می رود. جایی که بحث باقی می ماند، این است که در سپتامبر چه اتفاقی خواهد افتاد. فوراً، می‌تواند بر آنچه که فدرال رزرو در مورد نشست سپتامبر در اواخر این ماه نشان می‌دهد تأثیر بگذارد. (فدرال رزرو در ماه آگوست، یعنی زمانی که سمپوزیوم جکسون هول برگزار می شود، جلسه ای برگزار نمی کند.)

چه چیزی می تواند بر بازار تأثیر بگذارد؟

انتظار می رود تورم اصلی ژوئن ایالات متحده به میزان قابل توجهی به 3.2 درصد کاهش یابد. از 4.0 درصد در ماه می. این هنوز بالاتر از نرخ هدف 2.0٪ است، اما به وضوح نسبت به سال گذشته بهبود چشمگیری داشته است. جایی که همه چیز مشکل است با نرخ اصلی، که انتظار می رود در 5.0٪ ثابت بماند، تنها سه اعشار از 5.3 درصد در ماه مه کاهش یافته است. در حالی که مطمئناً در جهت درستی است، اما به طور قابل توجهی بالاتر از هدف فدرال رزرو است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج