EUR/USD در بالاترین حد چند ماهه نفس می کشد، بعد کجا؟


پیش بینی قیمت یورو/دلار آمریکا:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: پیش بینی USD/CAD: 1.3000 Beckons به عنوان شاخص دلار (DXY) اسلاید ادامه دارد

EUR/USD از زمان انتشار CPI ایالات متحده در این هفته که به بالاترین حد چند ماهه در حدود 1.1245 رسید، در حال کاهش بوده است. این حرکت تا حد زیادی با ضعف دلار تسهیل شد زیرا شاخص دلار (DXY) برای اولین بار از آوریل 2022 به زیر سطح روانی 100.00 رسید. این شاخص در بدترین هفته خود از نوامبر 2022 در مسیر است.

روایت کاهش تورم دلار را در دست می گیرد

به نظر می رسد که روایت کاهش تورم به طور محکم دلار را با توجه به فروش در چند روز گذشته تحت کنترل خود در آورده است. نشست FOMC در 26 ژوئیه برگزار می شود که فدرال رزرو در حال حاضر در خاموشی است و هیچ گونه اطلاعات قابل توجهی در دستور کار قبل از جلسه نیست، دلار ممکن است با فشار فروش بیشتری مواجه شود. با نگاهی به ابزار CME FedWatch در زیر، می‌توانیم ببینیم که فعالان بازار همچنان در جلسه ژوئیه در حال افزایش ۲۵ بیت بر ثانیه قیمت هستند.

image1.png

منبع: CME FedWatch Tool

من انتظار دارم که فدرال رزرو به چرخه پیاده روی خود در 26 ژوئیه ادامه دهد و هر گونه غافلگیری احتمالاً به اندازه افزایش گفته شده باشد. پاول رئیس فدرال رزرو در شهادت خود در مقابل کنگره اظهار داشت که با نزدیک شدن فدرال رزرو به هدف خود، ممکن است به توقف و کاهش بالقوه در اندازه افزایش ها نیاز باشد. به نظر می رسد فعالان بازار بر این باورند که فدرال رزرو پس از جلسه ژوئیه افزایشی نخواهد داشت در حالی که احتمالاً دلار نسبت به داده های ضعیف خارج از ایالات متحده بسیار حساس است. فعالان بازار می‌توانند هرگونه نشانه‌ای از کندی رشد اقتصاد ایالات متحده را به عنوان نشانه‌ای تعبیر کنند که فدرال رزرو ممکن است بتواند زودتر از حد انتظار نرخ بهره را کاهش دهد که می‌تواند بر دلار تأثیر بگذارد.

اکنون بحث به یک «فرود نرم» بالقوه متمرکز شده است، کلمه ای که برای مدت طولانی فعالان بازار را عصبانی می کرد. زمان‌های جالبی برای دلار آمریکا و البته بازارها به‌عنوان یک کل در پیش است، زیرا به سمت نشست FOMC جولای و فراتر از آن می‌رویم.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

رویدادهای مخاطره آمیز پیش رو

امروز ما انتشار اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان را داریم که می تواند نوساناتی را در اطراف دلار ایجاد کند. با نگاهی به هفته آینده و ما فقط داده‌های خرده‌فروشی و مجوزهای اولیه ساختمانی در ایالات متحده را در اختیار داریم، که هیچ‌کدام احتمالاً چشم‌انداز دلار آمریکا را در حال حاضر تغییر نمی‌دهند. به نظر می رسد شاخص دلار می تواند در آستانه نشست FOMC حرکتی پر از دست انداز داشته باشد.

image2.pngتصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

با نگاهی به EURUSD از منظر فنی، ما در آخرین سطوح در فوریه 2022 معامله می کنیم. دلار امروز در حال بازگشت کوچکی است که در زمان نگارش مقاله حدود 0.20٪ افزایش یافته است. با نزدیک شدن به جلسه ایالات متحده، ما شاهد یک عقب نشینی جزئی از اوج EURUSD بوده ایم.

RSI در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد که به احتمال بازگشتی با 1.1200 احتمالاً کلیدی است. بسته شدن شمع روزانه و هفتگی از جذابیت خاصی برخوردار خواهد بود زیرا بسته شدن بالای 1.1200 ممکن است با شروع هفته جدید، گاوها را جسارت کند. MA در هفته نامه نیز برای یک الگوی متقاطع طلایی تنظیم می شود که نویدبخش بهبود بالقوه نیست. تکنیک‌ها سیگنال‌های متفاوتی را به نمایش می‌گذارند، اما ضرب المثل قدیمی “روند دوست شماست” هرگز صادق نبوده است. تلاش برای انتخاب یک تاپ در این مرحله، تلاشی احمقانه است، زیرا بازی هوشمندانه‌ای است که به گاوهای نر بالقوه فرصتی برای درگیر شدن می‌دهد.

یورو/دلار آمریکا نمودار روزانه – 14 جولای 2023

image4.png

منبع: TradingView

سطوح کلیدی برای نگه داشتن چشم در

سطوح پشتیبانی

سطوح مقاومت

داده های احساسات مشتری IG

معامله گران خرده فروشی IGCSshows در حال حاضر در EURUSD کوتاه هستند و 76٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که EURUSD ممکن است قبل از ادامه صعود به سمت دسته 1.1400، از یک عقب‌نشینی کوتاه برخوردار باشد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/eur-usd-catches-its-breath-at-multi-months-highs-where-to-next-20230714.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج