EUR/USD مجدداً 1.0600 را به دست آورد و رشدهای خود را به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش داد.

یورو/دلار آمریکا مسیر خود را معکوس کرد و قرار است هفته را با افزایش بیش از 0.80 درصدی دلار آمریکا (USD) به پایان برساند، در حالی که گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) نرخ ها را فراتر از انتظارات آتی بازار پول افزایش نخواهد داد. EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه در 1.0588، روی 1.0635 مبادله می شود.

یورو/دلار آمریکا با کم‌اهمیت جلوه دادن اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه فدرال رزرو توسط سرمایه‌گذاران، ضررهای روز چهارشنبه را کاهش داد

سهام ایالات متحده قرار است هفته را با افزایش به پایان برساند. شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای ارزش دلار در مقابل سبدی از همتایان، پس از تایید مجدد وضعیت اقتصادی ایالات متحده در ایالات متحده، از بالاترین سطح دو ماه و نیم گذشته به 104.526 کاهش یافت. ایالات متحده).


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح هفتگی 1.0533، هفته را بالای 1.0600 به پایان برساند.
  • یک انگیزه ریسک پذیر و کاهش بازده اوراق قرضه UST یک باد مخالف برای دلار آمریکا است.
  • داده های غیرتولیدی ISM ایالات متحده نشان داد که اقتصاد ایالات متحده انعطاف پذیر است.

فعالیت های تجاری در ایالات متحده بهبود یافته است، همانطور که توسط ISM Non-Manufacturing PMI ایالات متحده برای فوریه 55.1 نشان داده شده بود، یک تیک کمتر از 55.2 ماه قبل، اما فراتر از انتظارات 54.5 بود، که نشان می دهد فعالیت تجاری همچنان قوی است. جزء فرعی شاخص قیمت‌ها که سرمایه‌گذاران به دنبال سرنخ‌هایی درباره تورم بودند، به 65.5 رسید که از تخمین‌های 64.5 فراتر رفت، اما پس از داده‌های Janiary.

با وجود اینکه ارقام بالاتر از حد انتظار بود، سرمایه گذاران پیش از این، طبق اعلام کریستین لاگارد، رئیس جمهور این بانک در آخرین نشست خود، نرخ بهره را 50 بشکه در ثانیه توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) افزایش داده بودند. با این حال، داده های اخیر باعث شده است که سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا در مورد سیگنال هایی که بانک باید به بازارها ارسال کند، اختلاف نظر داشته باشند.

سطوح فنی EUR/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-regained-10600-extending-its-gains-due-to-a-soft-us-dollar-202303032116در همین حال، مقامات فدرال رزرو با اخباری که میشل بومن، رئیس فدرال رزرو و لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، در مورد سیاست های پولی اظهار نظر نکردند، اخباری را متقابل کردند. سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون اظهار داشت که تورم بسیار بالا باقی می ماند و افزود که

گذشته از این، منطقه یورو (EU) فاش کرد که خدمات جهانی S&P و PMI ترکیبی بالاتر از قرائت قبلی بوده است. در همین حال، ارقام تورمی اعلام شده در روز پنجشنبه کمتر از داده های ماه گذشته اما بالاتر از تخمین ها بود که دلیلی برای ادامه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا بود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج