GBP/USD نزدیک به پایین ترین حد چند هفته ای، زیر 1.1900 پیش از NFP ایالات متحده، تقلا کرد

این همچنین نشان می‌دهد که اقتصاد سال 2022 را با پایه‌ای محکم به پایان رساند و می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا به مسیر افزایش نرخ بهره خود ادامه دهد. گفته می‌شود، اقدامات تضعیف شده پیرامون بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده نمی‌تواند ارزهای دلار را تحت تأثیر قرار دهد و می‌تواند قبل از داده‌های شغلی ایالات متحده که از نزدیک مشاهده می‌شود، از جفت پوند/دلار آمریکا حمایت کند.

جفت GBP/USD برای به دست آوردن هر گونه کشش معناداری در روز جمعه تلاش می کند و در یک باند معاملاتی باریک در نیمه اول جلسه اروپا در نوسان بود. این جفت در حال حاضر درست زیر 1.1900 قرار دارد، یا پایین ترین سطح شش هفته اخیر که در یک ساعت گذشته لمس شده است.

  • GBP/USD در بحبوحه خرید پایدار دلار، نزدیک به پایین ترین حد چند هفته ای خود در حالت تدافعی باقی می ماند.
  • داده های خوش بینانه روز پنجشنبه ایالات متحده، انتظارات متعصبانه فدرال رزرو را تایید می کند و زیربنای دلار آمریکا است.
  • تمرکز بر انتشار گزارش مشاغل ماهانه ایالات متحده که از نزدیک تماشا شده است، باقی مانده است.

داده‌های کلان خوش‌بینانه روز پنج‌شنبه برای دومین روز متوالی به تقویت دلار ادامه می‌دهد، که به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی به عنوان یک باد مخالف برای جفت پوند/دلار آمریکا در نظر گرفته می‌شود. در واقع، گزارش بهتر از حد انتظار ADP در مورد اشتغال بخش خصوصی ایالات متحده و ادعاهای اولیه بیکاری به بازار کار انعطاف پذیر ایالات متحده اشاره کرد.

از این رو، هر تلاشی برای بازیابی اکنون می تواند به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود و خطر از بین رفتن را به همراه دارد. به نظر می رسد جفت پوند/دلار آمریکا نسبت به تمدید عقب نشینی اخیر خود از نزدیکی اواسط 1.2400 یا بالاترین سطح از ژوئن 2022 آسیب پذیر است.

سطوح فنی برای تماشا

گزارش معروف NFP ایالات متحده، که قرار است بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر شود، می تواند بر چشم انداز سیاست کوتاه مدت فدرال رزرو تأثیر بگذارد. این به نوبه خود نقشی کلیدی در افزایش تقاضای دلار خواهد داشت و انگیزه جهت‌گیری جدیدی برای جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد می‌کند. در همین حال، چشم انداز تیره اقتصاد بریتانیا همچنان به نفع معامله گران نزولی است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-struggles-near-multi-week-low-below-11900-mark-ahead-of-us-nfp-202301060915

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج