ISM Manufacturing PMI به 47.1 در آوریل در مقابل 46.6 مورد انتظار بهبود یافته است.


اشتراک گذاری:

تحلیلگران TD Securities پیش نمایش مختصری از داده های کلان کلیدی ارائه می دهند و توضیح می دهند:

در اظهار نظر در مورد داده ها، «بخش تولید ایالات متحده دوباره منقبض شد. تیموتی آر. فیوره، رئیس کمیته بررسی کسب و کار تولیدی مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) گفت: با این حال، PMI تولید نسبت به ماه قبل بهبود یافته است که نشان دهنده انقباض کندتر است. برای مطابقت بهتر با تقاضا برای نیمه اول سال 2023 و آماده شدن برای رشد در اواخر تابستان / اوایل پاییز.

واکنش بازار

این داده ها به روز رسانی جدیدی را در مورد سلامت بخش تولید ایالات متحده در میان شرایط مالی سخت تر و خطرات رکود فزاینده، به ویژه پس از داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده در سه ماهه اول در روز پنجشنبه ارائه می دهد.

منتظر همه رویدادهای آینده باشید که ممکن است بر بازارهای ما تأثیر بگذارد تقویم اقتصادی


  • شاخص PMI تولید ISM قرار است از 46.9 به 47.0 برسد و سفارشات جدید بالاتر از 45.5 باشد.
  • شاخص ISM Prices Paid از 49.2 در ماه قبل به 50.4 افزایش یافته است.
  • شاخص مدیران خرید توسط ISM در ساعت 14:00 GMT منتشر خواهد شد.

نسخه بعدی: دوشنبه 1 مه 2023 ساعت 14:00
فرکانس: ماهانه
منبع: موسسه مدیریت تامین

چرا برای معامله گران اهمیت دارد؟

در ماه مارس، نظرسنجی ISM نشان داد که تمام اجزای فرعی PMI تولیدی آن برای اولین بار در 14 سال گذشته زیر آستانه 50 قرار داشتند. با کاهش سفارش‌های جدید، شاخص کل به پایین‌ترین سطح خود در سه سال اخیر سقوط کرد. تشدید بی امان فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای مبارزه با تورم، هزینه های استقراض را افزایش داد و تقاضا برای کالاها را کاهش داد.

شاخص مدیران خرید (PMI) مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) چشم انداز قابل اعتمادی از وضعیت بخش تولید ایالات متحده ارائه می دهد. خوانش بالای 50 نشان می دهد که فعالیت تجاری در طول دوره بررسی گسترش یافته است و بالعکس. PMI ها به عنوان شاخص های پیشرو در نظر گرفته می شوند و می توانند نشان دهنده تغییر در چرخه اقتصادی باشند. چاپ های قوی تر از حد انتظار معمولاً تأثیر مثبتی بر دلار آمریکا دارند. علاوه بر تیتر PMI، اعداد شاخص اشتغال و شاخص قیمت‌های پرداخت شده به دقت زیر نظر گرفته می‌شوند تا بازار کار و تورم را روشن کنند.

چاپ تیتر قوی تر، شرط بندی را برای افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو 25 واحد در اوایل ماه می تقویت می کند. این، به نوبه خود، باید باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شود و به بهبود دلار کمک کند.

با این حال، یک گزارش ملایم‌تر می‌تواند به عنوان یک باد مخالف برای شتاب بهبود مداوم دلار عمل کند. کاهش دلار آمریکا ممکن است به دنبال داشته باشد و جفت EUR/USD را به سمت بالاترین سطح سالانه سوق دهد.

Eren Sengezer، سردبیر FXStreet، مروری فنی مختصری از EUR/USD ارائه می‌کند و می‌نویسد: «علی‌رغم عقب‌نشینی‌هایی که در نیمه دوم هفته قبل مشاهده شد، EUR/USD توانسته بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه بماند، در حال حاضر. واقع در 1.0970. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه کمی بالاتر از 50 می ماند که نشان دهنده عدم فشار نزولی در حال حاضر است.

گزارش PMI تولید ISM برای انتشار در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ در 1 می برنامه ریزی شده است. قبل از انتشار کلیدی، دلار آمریکا بازگشت مناسبی را از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای انجام داد و باعث کاهش اصلاحی جفت یورو/دلار آمریکا به سمت 1.1000 شد. جفت ارز اصلی چهارشنبه گذشته به بالاترین حد خود در 13 ماه گذشته در 1.1096 رسید.

معامله‌گران همچنین به زیرشاخص سفارش‌های جدید آینده‌نگر در نظرسنجی ISM، مؤلفه قیمت‌های پرداختی و معیار اشتغال کارخانه‌ها برای تأثیرات جدید بر چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو توجه خواهند کرد. بازارها می توانند قبل از تصمیم بسیار مهم نرخ بهره فدرال رزرو به تغییر موقعیت متوسل شوند که می تواند بر واکنش این جفت ارز به نظرسنجی ISM تأثیر بگذارد.

جزئیات بیشتر این گزارش نشان داد که شاخص اشتغال از 46.9 به 50.2 و شاخص New Order اندکی بهبود یافته و از 44.3 به 45.7 رسیده است. در نهایت، شاخص قیمت پرداخت شده، جزء تورم ورودی، از 49.2 به 53.2 افزایش یافت.

هفته گذشته، حتی اگر رقم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول ایالات متحده تخمین‌های مربوط به 2.0 درصد QoQ را با حاشیه وسیع 1.1 درصد، مصرف شخصی انعطاف‌پذیر، انباشت موجودی و مولفه تورم بالاتر، توجه سرمایه‌گذاران را جلب کرد و شانس یک چهارم درصد را افزایش داد، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره در هفته آینده به 86 درصد. در ابتدای هفته، احتمال افزایش 25 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می حدود 75 درصد بود.

شاخص اصلی مدیران خرید تولید (PMI) در ایالات متحده توسط مؤسسه مدیریت تامین (ISM) در گزارش کسب و کار، جایی که آخرین نتیجه نظرسنجی کسب و کار تولیدی در آن نمایش داده می شود، در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ امروز دوشنبه منتشر خواهد شد.

از گزارش PMI تولید ISM چه انتظاری داریم؟

با واکنش اولیه به داده ها، دلار آمریکا تقویت شد. در زمان انتشار، شاخص دلار آمریکا 0.25 درصد در روز به 101.90 رسید.

PMI بعدی ISM Manufacturing ایالات متحده چه زمانی منتشر می شود؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-ism-manufacturing-pmi-april-preview-gloom-persists-despite-expanding-us-economy-202305010700

فعالیت اقتصادی در بخش تولید ایالات متحده در ماه آوریل به انقباض ادامه داد، البته با سرعت کمتری نسبت به ماه مارس، به طوری که PMI تولید ISM از 46.3 به 47.1 رسید. این قرائت اندکی بهتر از انتظار بازار 46.6 بود.

در میان اجزای فرعی گزارش، تمرکز بر قیمت‌های پرداخت شده خواهد بود، زیرا احساسات تجاری را در مورد تورم آینده منعکس می‌کند. شاخص فرعی قیمت‌های پرداختی تولیدی احتمالاً به رشد بازمی‌گردد و انتظار می‌رود در آوریل 50.4 باشد. در ماه مارس، این گیج روی 49.2 بود.

جدا از داده های اقتصادی ایالات متحده، سرمایه گذاران احساسات گسترده تر بازار را در پیش از اعلامیه های سیاست روز چهارشنبه فدرال رزرو دنبال خواهند کرد.

انتظار می رود مهم ترین PMI تولیدی در ایالات متحده از رقم 46.3 که در ماه مارس ثبت شده بود، اندکی به 47.0 در آوریل افزایش یابد.

نظرسنجی‌های منتشر شده نشان می‌دهد که شاخص‌های تولید و خدمات ISM در آوریل پس از کاهش دوگانه آن‌ها در ماه مارس به 46.3 و 51.2 به ترتیب بازگشتی اندک داشته است. ما به دنبال این هستیم که شاخص ISM Manufacturing با اندکی پیشروی به سطحی کمتر وخیم در 47.5 برسد. شاخص خدمات نیز احتمالاً افزایش یافته است، اما به 52.2 رسیده است که نشان دهنده بهبود اندکی در سرعت توسعه این بخش است.

گزارش شاخص مدیران خرید ISM چه زمانی منتشر می شود و چگونه می تواند بر EUR/USD تأثیر بگذارد؟

ارن می افزاید: «اگر خریداران نتوانند از 1.0970 دفاع کنند، ضررهای اضافی به سمت 1.0900 (سطح روانی) و 1.0800 (SMA 50 روزه) ممکن است شاهد باشیم. در صورتی که این جفت ارز بالای 1.1000 تثبیت شود و به استفاده از این سطح به عنوان حمایت ادامه دهد، ممکن است با مقاومت موقت در 1.1050 (سطح ایستا) قبل از هدف قرار دادن بالاترین قیمت های چند ماهه در 1.1100 مواجه شود.

محتوای مربوط به PMI تولید ISM

PMI تولید ISM ایالات متحده در روز جمعه، 1 ژوئن، ساعت 14:00 به وقت گرینویچ منتشر خواهد شد.

شاخص تولید مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) شرایط کسب و کار در بخش تولید ایالات متحده را نشان می دهد که شاخص قابل توجهی از وضعیت کلی اقتصادی در ایالات متحده است. نتیجه بالای 50 برای دلار مثبت (یا صعودی) در نظر گرفته می شود، در حالی که نتیجه زیر 50 منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شود. ادامه مطلب

PMI تولید ISM ایالات متحده

شاخص اشتغال تولیدی ISM نیز در چهارمین ماه سال کمی بالاتر و به 47.9 رسیده است، در حالی که شاخص سفارشات جدید برای آوریل 45.5 در مقابل 44.3 مارس پیش بینی شده است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج