NZD/USD با وجود قوی‌تر بودن CPI چین، تمرکز بر تورم ایالات متحده، حدود 0.6370 را افزایش داد.

سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، از افزایش کمتر نرخ بهره حمایت کرد و در عین حال اظهار داشت که در این مرحله به افزایش 25 واحدی در ثانیه تمایل دارد. با این حال، این سیاست همچنین اشاره کرد که بسیار وابسته به داده است. از طرف دیگر، بازگشایی کلی چین و سیگنال‌های اولیه خریدهای سنگین تعطیلات به این صحبت‌ها می‌پیوندد که بانک خلق چین (PBOC) به کاهش نرخ‌ها در سال 2023 پایبند خواهد بود تا خوش‌بینی الهام‌گرفته از پکن را گسترش دهد.

خریداران NZD/USD امیدوار هستند زیرا این جفت ارز از شکست صعودی روز جمعه خط مقاومت نزولی یک ماهه حمایت می کند که اکنون پشتیبانی می شود و همچنین 200-SMA به ترتیب در حدود 0.6295 و 0.6335. با این حال، همگرایی خط روند نزولی هفتگی به سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی رکود دسامبر-ژانویه این جفت، در حدود 0.6390 می‌پیوندد.

NZD/USD حدود 0.6360-70 دریبل می کند زیرا گاوها و خرس ها جلوتر از داده های کلیدی تورم ایالات متحده حرکت می کنند. نشانه‌های ترکیبی اخیر از شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) چین برای ماه دسامبر، که اوایل پنجشنبه در اوایل روز پنج‌شنبه به چشم می‌خورد، بر عدم تصمیم معامله‌گران جفت کیوی قوت می‌بخشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-whipsaws-around-06370-despite-firmer-china-cpi-focus-on-us-inflation-202301120159

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش CPI دسامبر ایالات متحده: EUR/USD و USD/JPY جفت‌هایی برای تماشا هستند

تحلیل فنی

شاخص CPI سرفصل چین 1.8% در مقایسه با 1.8% مورد انتظار و 1.6% قبل از آن رشد کرد، در حالی که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ارقام سالانه -0.7% را در مقایسه با -1.3% قبلی و -0.1% پیش بینی بازار نشان داد. در اوایل روز، مجوزهای ساختمانی نیوزلند برای ماه نوامبر 7 درصد نسبت به پیش‌بینی بازار – 0.1 درصد و رکود قبلی – 10.7 درصد افزایش یافت.

شایان ذکر است که تردید سیاست‌گذاران فدرال رزرو در تمجید از تعصب بدخواهانه بازار در تضاد با روحیه محتاطانه پیش از داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده برای به چالش کشیدن معامله‌گران NZD/USD است. با این حال، خوش‌بینی مرتبط با چین و ارقام خوش‌بینانه مسکن در داخل، کف قیمت‌ها را پایین می‌آورد.

  • NZD/USD پس از روند نزولی دو روزه برای مسیرهای روشن تلاش می کند.
  • CPI چین با انتظارات خوش بینانه مطابقت دارد، PPI کمتر از پیش بینی ها در ماه دسامبر است.
  • مجوزهای ساختمانی نیوزلند در ماه نوامبر افزایش یافت و از گاوهای نر جلوتر از داده های کلیدی حمایت کرد.
  • امیدها به تورم ملایم‌تر ایالات متحده، مذاکرات محوری سیاست‌ها را احیا می‌کند، اما شاهین‌های فدرال رزرو در برابر عقب‌نشینی مقاومت می‌کنند.

در مقابل این پس‌زمینه، سهام ایالات متحده در پایین‌ترین حد خود قرار داشت و بازدهی کاهش یافت، در حالی که بازدهی S&P 500 Futures و اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده در زمان انتشار بلاتکلیف باقی می‌ماند.

با توجه به بلاتکلیفی بازار در آستانه انتشار داده های CPI ایالات متحده، معامله گران NZD/USD ممکن است شاهد حرکت های ضعیف بیشتر قبل از انتشار تورم باشند. با این حال، انتظارات برای کاهش تورم در ایالات متحده، معامله گران را در آستانه قرار می دهد، زیرا داده های ایالات متحده دارای سابقه پیش بینی های ناامید کننده بازار است، به خصوص زمانی که آنها خیلی مهم هستند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج