PMI جهانی فلش برای تنظیم خطر

پیش بینی می شود PMI آلمان بیشتر به سمت انقباض 40.0 سقوط کند از 40.6 قبل، که به کاهش PMI تولید فلش در منطقه یورو از 43.4 قبلی به 42.8 کمک می کند. انتظار می رود هر دو PMI خدمات آلمان و منطقه یورو در حال گسترش سالم باقی بمانند، اما مقدار کمی کاهش پیدا کنند.

نزدک به دنبال اصلاح این مشکل است و از روز دوشنبه سهام‌های فناوری را دوباره وزن می‌کند تا تأثیری که بر شاخص دارند کاهش دهد. برای معامله گران فارکس، این به طور مستقیم مرتبط نیست. اما، این نشانه ای از ضعیف بودن خطر اشتها است. به همین دلیل است که معامله گران فارکس باید در این محیط نسبت به خوش بین شدن بیش از حد محتاط باشند و مراقب پتانسیل هایی باشند که چه زمانی پناهگاه های امن می توانند احیا شوند.

داده های آینده

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/07/global-flash-pmis-to-set-risk-tone

انتظار می رود PMI تولیدی ایالات متحده نیز در 46.0 کاهش یابد. اما با نرخ متوسطی که فقط سه اعشار کمتر است. انتظار می رود PMI خدمات به طور ثابت در 54.0 گسترش یابد

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

انتظار می رود ژاپن یک استثنا باشد، زیرا PMI تولیدی به سرعت در حال افزایش در سطح 50.0 است. از 49.8 قبل انتظار می رود PMI خدمات در جهتی دیگر حرکت کند و از 54.0 به 53.4 سقوط کند، اما همچنان در حال گسترش باشد.

همچنین انتظار می‌رود بریتانیا شاهد کاهش در PMI تولیدی خود باشد، اما همچنان در 46.0 کاهش نسبتاً کمتری دارد. در مقایسه با 46.5 قبلی انتظار می رود PMI خدمات با 7 اعشار به 53.0 کاهش یابد.

این امر می تواند به ویژه در محیط فعلی که بازارها توسط ریسک پذیری متزلزل هدایت می شوند، مهم باشد. سیگنال‌های ریسک کلی در بازارها وجود دارد، مانند Nasdaq که اخیراً به بالاترین سطح خود رسیده است. دلار و همچنین طلا، دیگر دارایی امن سنتی، ضعیف عمل کرده است. اما تقاضا برای ریسک بسیار محدود است و در چند حوزه خاص متمرکز شده است که بیش از حد وزن دارند. این بدان معنی است که ریسک می تواند به طور ناگهانی دکمه خاموش را تغییر دهد و بسته به نوسانات کوچکتر در داده ها، به شدت نوسان کند.

عدم رشد گسترده

تاثیر اصلی PMI بر بازارهای فارکس، تغییر اشتهای ریسک است. اگر آنها انتظارات را کمتر از حد انتظار داشته باشند، به طور کلی منجر به افزایش دارایی های امن می شود. اگر عملکرد بهتری داشته باشند، ریسک اشتها می تواند تقویت شود. با توجه به اینکه دست سرمایه گذاران روی دکمه فروش معلق است، انتظار می رود که PMI ها به طور کلی نشان دهنده مشکل برای اقتصاد باشند. خاموش کردن ریسک ممکن است زیاد طول نکشد.

اولین گزارش است استرالیا، جایی که نه تنها هست انتظار می رود PIM تولیدی بیشتر در انقباض قرار گیرد (47.6 در مقایسه با 48.2 قبلی)، اما انتظار می رود خدمات نیز در 49.2 در مقایسه با 50.3 قبلی کاهش یابد. به طور معمول تمرکز اصلی برای بازارها PMI تولید است، اما با توجه به اینکه تورم کلید سیاست پولی است، تقاضای مصرف‌کننده که توسط خدمات اندازه‌گیری می‌شود توجه مجدد را به خود جلب می‌کند.

هفته آینده شلوغ خواهد بود و احتمالاً نوسانات زیادی در بازارها وجود دارد. با توجه به انتشار یک سری ارقام اولیه PMI برای ماه ژوئیه، قرار است با صدای بلند شروع شود. PMI ها اغلب بازار را به حرکت در می آورند زیرا آنها جدیدترین داده های موجود برای معامله گران در مورد وضعیت اقتصاد هستند.

سهام فناوری معمولاً به عنوان عامل خطر در نظر گرفته می شوند، زیرا ارزش گذاری بالایی دارند. به طور معمول، افزایش سهام فناوری نشانه ای از وجود مثبت بودن قوی در بین سرمایه گذاران است. مشکل این است که تا کنون تقریباً فقط سهام های فناوری هستند که در حال افزایش هستند. اکثر شوک ها در واقع عملکرد ضعیفی دارند. دلیل افزایش شاخص ها این است که سهام های فناوری مقدار زیادی از ارزش گذاری شاخص ها را تشکیل می دهند.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج