Pound Eyes UK GDP در کنار NFP ایالات متحده


تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ و نکات صحبت

  • آیا مثبت اندیشی چین در هفته آینده به سود دارایی های ریسک ادامه خواهد داد؟
  • تولید ناخالص داخلی بریتانیا و فدرال رزرو در هفته آینده در کانون توجه قرار خواهند گرفت.
  • تردید پوند/دلار آمریکا در انتظار کاتالیزور اساسی.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی GBPUSD

پوند انگلیس در روز جمعه با داده‌های PMI خدمات بریتانیا و همچنین افزایش ریسک ریسک پس از ارقام بهتر از حد انتظار PMI چین، حمایت شد. داستان بازگشایی چین دوباره شروع به جلب توجه کرده است و به دارایی‌های ریسکی مانند پوند انگلیس اجازه شکوفایی می‌دهد. موضوع کلیدی هفته آینده همچنان با وابستگی به داده‌ها مطابقت دارد و در حالی که بانک انگلستان (BoE) از نظر راهنمایی‌های رو به جلو در جهت احتیاط اشتباه می‌کند، به نظر می‌رسد ایالات متحده به روایت جنگ‌طلبانه پایبند است. همانطور که گفته شد، واکنش‌های بازار به صحبت‌های بانک مرکزی رو به کاهش بوده است، زیرا تغییرات زیادی در دستورالعمل‌های پیش رو از سوی مقامات فدرال رزرو ایجاد نشده است. این به داده های اقتصادی اهمیت بیشتری داده است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که قرار است هفته آینده سخنرانی کند، باید توجه بیشتری را نسبت به دیگر مقامات فدرال رزرو جلب کند.

داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) از دیدگاه ایالات متحده، پس از تداوم داده‌های قوی نیروی کار، در مرکز توجه قرار خواهند گرفت. این مکمل رویکرد تهاجمی فدرال رزرو (که تا حد زیادی قیمت دارد) بوده است. با توجه به انتظارات افزایش یافته، هرگونه از دست دادن داده ها باید منجر به حرکت مثبت برای پوند شود.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نحوه معامله GBP/USD

از دیدگاه بریتانیا، تولید ناخالص داخلی بریتانیا در کانون توجه قرار خواهد گرفت و انتظار می‌رود به زیر صفر درصد کاهش یابد و اگر داده‌های واقعی در یک راستا قرار گیرند، نگرانی‌های رکود اقتصادی تجدید خواهد شد و احتمالاً مانع صعود پوند خواهد شد.

تقویم اقتصادی

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD نمودار روزانه

image2.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت پوند/دلار آمریکا اگرچه در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است، اما همچنان با دلار آمریکا در تماس است 1.2000 دسته روانی، به دنبال شکست در بالای الگوی نمودار گوه در حال سقوط (سیاه). همانطور که در بالا ذکر شد، داده ها محرک کلیدی شکست است که می تواند با بستن شمع در بالا یا پایین شکل گیری گوه تایید شود.

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 1.2100
  • مقاومت گوه
  • 1.2000

سطوح پشتیبانی کلیدی:

احساس مشتری نزولی IG

داده های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند در GBP/USD، با 61% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک موقعیت نزولی کوتاه مدت می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas
منبع: https://www.dailyfx.com/news/gbp-weekly-forecast-pound-eyes-uk-gdp-alongside-us-nfp-20230304.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج