RBNZ احتمالا با یک افزایش دیگر نرخ بهره ادامه خواهد داد

سرمایه گذاران و معامله گران بر روی بانک مرکزی نیوزلند متمرکز شده اند.RBNZ) تصمیم گیری نرخ بهره در روز چهارشنبه. تحلیلگران بازار انتظار انتشار کمیته بازار آزاد فدرال را دارند (FOMC) چند دقیقه برای دیدن اینکه آیا فدرال رزرو (فدرال رزرو) قصد دارد سیاست های پولی انقباضی بیشتری را ادامه دهد یا خیر.

عدم اطمینان در مورد تصمیم نرخ بهره RBNZ

پاول بیدری، معاون رئیس بانک مرکزی، در مورد تورم اظهار داشت: «این بانک متعهد به بازگرداندن تورم به هدف است و این کار را انجام خواهد داد، حتی اگر مسیر سیاست گذاری آن از بانک های مرکزی سایر کشورها متفاوت باشد. می دانیم که بازگشت به هدف تورمی بانک زمان می برد. حتی اگر اخیراً تورم کاهش یافته باشد، نمی‌توانیم خیلی زود چشم از آن برداریم و اجازه دهیم برای مدت طولانی به طور قابل توجهی بالاتر از هدف باقی بماند.»

گزارش خرده فروشی کانادا در روز چهارشنبه ارائه می شود

گرانت رابرتسون، وزیر دارایی نیوزلند، خاطرنشان کرد که «RBNZ مسئولیت رسیدگی به تورم را دارد. RBNZ باید رویدادهای جاری را بررسی کند.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگانبه طور خاص، این گزارش خاطرنشان کرد که “ما معتقدیم موضوع اصلی در بازار سهام به تدریج از بازگشایی به بهبود تغییر خواهد کرد، و محرک سودهای بالقوه احتمالاً از گسترش چندگانه به رشد / تحویل سود می چرخد.” در پایان ژانویه، شاخص ام‌اس‌اس‌آی چین به بالاترین حد خود در 4 ماه گذشته رسید و از ابتدای اکتبر 2022 تقریباً 60 درصد رشد کرد.

به نظر می رسد بازار سهام چین در حال جذب گلدمن ساکس است.جی اس) رای اعتماد تحلیلگران در مورد رشد پیش بینی شده. یک گزارش GS که در 20 فوریه منتشر شد، نشان داد که ممکن است 24 درصد افزایش بالقوه برای شاخص MSCI چین وجود داشته باشد.

تحلیلگران ANZ در گزارش خود گفتند: «این هفته همه چیز در مورد RBNZ و بحث در مورد اینکه آیا طوفان گابریل تصمیم OCR خود را تغییر خواهد داد یا باید (تفکر تحلیلگران و قیمت بازار همچنان افزایش 50 bps را می‌گویند) است. NZD نسبت به تصمیم و لحن RBNZ بسیار حساس خواهد بود.

بانک کانادا ارقام تورم را منتشر می کند

این مواد ندارد حاوی و نباید به این صورت تعبیر شود حاوی مشاوره سرمایه گذاری، توصیه های سرمایه گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هر گونه تراکنش در ابزارهای مالی. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید که این موضوع را درک می کنید خطرات.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/reserve-bank-of-new-zealand-another-rate-hike-in-sight

آمار کانادا گزارش خرده فروشی دسامبر خود را در 23 فوریه منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان رشد 0.2 درصدی را بر اساس ماه به ماه پیش بینی کردند. خرده فروشی در ماه نوامبر به صورت ماهانه 0.1 درصد کاهش داشته است. تحلیلگران بازار پیشنهاد می‌کنند که افزایش بالقوه خرده‌فروشی می‌تواند بانک مرکزی بانک مرکزی را مجبور به ارزیابی مجدد سیاست‌های پولی خود کند زیرا افزایش مخارج مصرف‌کننده می‌تواند تورم را افزایش دهد.

گلدمن ساکس: سهام چین ممکن است تا پایان سال 2023 24 درصد افزایش یابد

بانک کانادا (BoC) گزارش تورم دی ماه خود را منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان انتظار دارند تورم اصلی CPI به 5.5 درصد به صورت سالانه برسد. در 25 ژانویه، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره اصلی خود را به 4.5 درصد افزایش داد که بالاترین سطح ثبت شده از سال 2008 است.

تحلیلگران بازار قبلاً روی جلسه آینده هیئت مدیره RBNZ تمرکز کرده اند. انتظار می رود هیئت مدیره تصمیم خود را در مورد نرخ بهره و سیاست پولی اعلام کند. اگرچه اقتصاددانان پیشنهاد می‌کنند که RBNZ احتمالاً هزینه‌های وام را افزایش خواهد داد، اما در مورد میزان آن مطمئن نیستند، برخی پیش‌بینی می‌کنند که افزایش ۲۵ واحدی و برخی دیگر افزایش ۵۰ واحدی پایه را دارند.

اقتصاددانان GS معتقدند که تولید ناخالص داخلی چین احتمالاً در سال 2023 به میزان 5.5 درصد رشد خواهد کرد که از پس انداز بیش از حد 437 میلیارد دلار و افزایش مخارج مصرف کننده قدرت می گیرد.

بر اساس گزارش رویترزهیئت مدیره بانک مرکزی تحت فشار است زیرا کمیته سنا خواستار شفافیت بیشتر در رابطه با تصمیمات بانک مرکزی شده است. حزب محافظه کار هیئت مدیره BoC را به قضاوت نادرست تورم متهم کرده است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج