RBNZ نرخ‌ها را افزایش می‌دهد، روی دقایق کمیته بازار آزاد فدرال تمرکز کنید

اندرو اور، فرماندار RBNZ خاطرنشان کرد که هیئت مدیره هنوز رکود اقتصادی را طی یک دوره 9 تا 12 ماهه پیش بینی می کند و تاکید کرد که برای تعیین تأثیر طوفان گابریل بر اقتصاد کشور خیلی زود است. پاول کانوی، اقتصاددان ارشد RBNZ اشاره کرد که “فشارهای قیمتی در کوتاه مدت همچنان بالا خواهد ماند.”

قرائت CPI ملی ژاپن در روز پنجشنبه

در گزارش اقتصادی خود در ماه فوریه، … اداره هیئت دولت تاکید کرد که اقتصاد ژاپن علیرغم برخی نشانه‌های ضعف، “به طور متوسط ​​رشد می‌کند”. مقامات کابینه خاطرنشان کردند که قیمت های عمده فروشی در مقایسه با سال قبل در سطوح بالایی باقی مانده است اما نسبت به ماه قبل ثابت است.

هیئت مدیره RBNZ تصمیم خود را برای افزایش 50 درصدی نرخ بهره پایه و رسیدن به 4.75 درصد اعلام کرد. این تصمیم مطابق با انتظارات تحلیلگران بود. در گزارش همراه RBNZ آمده است که افزایش 50 و 75 bps در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و افزود که بانک انتظار دارد نرخ نقدی به حداکثر 5.5 درصد برسد.

این مواد ندارد حاوی و نباید به این صورت تعبیر شود حاوی مشاوره سرمایه گذاری، توصیه های سرمایه گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هر گونه تراکنش در ابزارهای مالی. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید که این موضوع را درک می کنید خطرات.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/rbnz-hikes-interest-rates-focus-on-fomc-minutesآیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگان

گزارش منتشر شده توسط کمیسیون اروپا (EC) در اواسط فوریه نشان داد که انتظار می‌رود اقتصاد آلمان در سال 2023 رشد متوسطی داشته باشد. این گزارش می افزاید که انتظار می رود تولید ناخالص داخلی آلمان در اوایل سال 2023 کاهش ملایم دیگری را تجربه کند و رشد 1.3 درصدی را در سال 2024 پیش بینی می کند.

بر اساس گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، اقتصاد ژاپن در سه ماهه آخر سال 2022 رشد کرد و 0.6 درصد رشد کرد.

گزارش تولید ناخالص داخلی آلمان در روز جمعه

روز جمعه (24 فوریه)، اداره آمار فدرال در آلمان مجموعه ای از داده های مربوط به تولید ناخالص داخلی این کشور را منتشر خواهد کرد. تحلیلگران بازار نشان می دهند که اقتصاد آلمان در سه ماهه چهارم سال 2022 بر اساس سال به سال 1.1 درصد رشد کرده است.

سرمایه گذاران و معامله گران بر کمیته بازار آزاد فدرال تمرکز خواهند کرد (FOMC) دقایقی که قرار است بعداً امروز منتشر شود. فعالان بازار به دنبال نظراتی در مورد احتمال بازگشت فدرال رزرو (فدرال رزرو) به افزایش 50 واحدی در ثانیه خواهند بود.

RBNZ نرخ رسمی نقدی را 50 bps افزایش می دهد

بانک رزرو نیوزلند (RBNZ) هزینه های استقراض را 0.5% افزایش داد و به بالاترین سطح ثبت شده در 14 سال گذشته رساند. هیئت مدیره RBNZ گفت که شرایط پولی باید بیشتر تشدید شود زیرا تورم بسیار بالا است. هیئت مدیره انتظار دارد تورم کل تا مارس 2024 به 4.2 درصد کاهش یابد. تصمیم RBNZ دلار نیوزیلند (NZD) را در برابر سایر ارزهای اصلی تقویت کرد.

پنجشنبه، آمار ژاپن گزارش تورم CPI ملی خود را برای ژانویه منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان انتظار دارند تورم کل به 4.5 درصد به صورت سالانه برسد. CPI ملی ژاپن در ماه دسامبر به 4.0 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رسید و به بالاترین حد در 41 سال گذشته و دو برابر سطح هدف بانک ژاپن (BOJ) رسید.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج