SMC Trading قسمت 1 – اختصارات رایج برای SMC Concept & Multi-Time Frame Replay – Trading Systems – 9 آوریل 2023

بازه زمانی بالاتر

خرید برای فروش

  • آموزش آسان برای بازپخش چند زمانه فریم

نام کامل یا نام مستعار (ممکن است نام مستعار زیادی برای یک مفهوم وجود داشته باشد)

ابتدا رنگ کاور را طوری تنظیم کنید که با رنگ پس زمینه MT5 مطابقت داشته باشد. اگر مقدار رنگ را نمی دانید، می توانید F8 را فشار دهید یا روی نمودار معاملاتی کلیک راست کرده و Properties -> Colors -> Background color را انتخاب کنید، سپس منوی کشویی را باز کرده و Custom را انتخاب کنید. مقدار رنگ داخل کادر قرمز در شکل زیر را در تنظیمات رنگ Cover پر کنید (همچنین با کلیک راست روی Cover).

در مرحله بعد، بیایید Cover را تنظیم کنیم:

بازه زمانی پایین تر

شکست ساختار (BMS)

بالاتر بالا، پایین پایین

در این مقاله، من روش ساده خود را در مورد نحوه استفاده از یک نرم افزار کوچک با MT4/MT5 برای دستیابی به تجربه بهتری از بازپخش بازار چند تایم فریم (دوستانه برای افراد تنبلی مانند من) به اشتراک می گذارم.

پس از رسیدن به سود جزئی، وارد فاز نگه‌داری شوید که در آن می‌توانید بین بازه‌های زمانی مختلف برای یافتن فرصت‌های ورود جابه‌جا شوید (به ساختار PD خرید کم و فروش بالا توجه کنید)، و حرکات قیمت را تا رسیدن قیمت به هدف مورد انتظار مشاهده کنید. یا یک سیگنال معکوس واضح در OB HTF نشان می دهد.

EQH/EQL

بالاتر پایین، پایین بالا

زیرا شمعدان 4 ساعته که در ساعت 4 باز می شود دارای قیمت هایی بین 4:00 تا 20:00 است.

در اینجا یک علامت ورودی اضافه کنید و به مشاهده حرکت قیمت ادامه دهید.

BSL

SSL

راه اندازی MT4/MT5:

کندل 15 دقیقه ای فقط بین ساعت 4:00 الی 4:15 شامل قیمت می باشد.

HTF

بازپخش بازار

H4

B2S

LTF

ما از Cover برای پوشاندن سمت راست پنجره نمودار MT4/MT5 برای فعال کردن حاشیه نویسی در نمودار استفاده می کنیم (هنوز می توان حاشیه نویسی را بدون Cover ایجاد کرد، اما ممکن است هنگام حاشیه نویسی آخرین کندل توسط لبه نمودار مسدود شوند).

$

مخفف استفاده می شود

جوجه طلایی کوچک از یک تخم مرغ می آید، اما کاملاً با تخم مرغ متفاوت است – این چیزی است که من واقعاً امیدوارم که بتوانید به دست آورید.

وقتی به این نقطه رسیدید، لطفا عصبانی و ناامید نشوید. بدون قرص قرمز، ناجی نمی تواند از ماتریکس بیدار شود. بدون تئوری اولیه، خروج از بن بست برای ما دشوار است. اگر اصول اولیه بازار را با تخم‌مرغ مقایسه کنیم، می‌توانیم مستقیماً برای رفع گرسنگی آنها را بخوریم یا جوجه‌ها را از تخم درآوریم و سپس جوجه‌ها تخم‌های بی‌پایانی خواهند گذاشت. ممکن است جوجه کشی از تخم ها دشوارتر باشد، اما راحت تر از تخم گذاری در هوای رقیق است. خوشحالم و سپاسگزارم که یک تخم دریافت کردم و مرغی را با موفقیت از تخم بیرون آوردم که می تواند تخم های طلایی بگذارد.

پخش مجدد بازار بخشی از آموزش نمودار خوانی است. بدون ابزارهای بازپخش حرفه ای، اکثر نرم افزارهای نمودارگیری فقط می توانند یک بازه زمانی واحد را پخش کنند.

1. گزینه پیمایش خودکار نمودار را خاموش کنید.

اگر موقعیت و وضعیت تغییر نکرده است، نیازی به تغییر مجدد آن ندارید (بعضی از گزینه ها به طور خودکار پس از راه اندازی بررسی می شوند، می توانید آنها را نادیده بگیرید).

نقدینگی خارجی

4 ساعت / 1 ساعت / 15 دقیقه

IMB

LI$

HL، LH

EX$

S2B

در این نمودار 15 دقیقه‌ای می‌توانید یک عدم تعادل مومنتوم قوی را مشاهده کنید، که نشان می‌دهد بعید است قیمت به سطح LTF OB بالا بازگردد.

4.بعد، ضروری است که روی تمام تایم فریم‌هایی که می‌خواهید مشاهده کنید کلیک کنید تا از جهش مستقیم قیمت به انتها هنگام تغییر تایم فریم‌ها جلوگیری کنید. (توجه: اگر تایم فریم‌ها را برای مدت طولانی تغییر ندهید، داده‌های قیمت دوباره بارگیری می‌شوند و مستقیماً به انتها می‌روند).

خارج شوید و سپس کاور را دوباره باز کنید. این مرحله برای بررسی اینکه آیا پوشش هنوز در همان موقعیت قبل از بسته شدن است، مهم است.

بالا (ماهانه / هفتگی / روزانه: MH/WH/DH)

HH، LL

برای این مثال، ما فقط از تایم فریم های M1، M15، H4 استفاده خواهیم کرد.

کلید F12 روی صفحه کلید را فشار دهید و شمعدان ها را یکی یکی به نقطه 20:00 که نمودار H4 در آن قرار دارد منتقل کنید (کلید فلش سمت راست روی صفحه کلید می تواند همزمان 4 کندل را جابجا کند که برای این کار مناسب است. تنظیم مجدد قیمت، اما برای تجزیه و تحلیل مجدد توصیه نمی شود).

انگیزه نقدینگی

با تغییر به M1، F12 یا کلید پیکان سمت راست را فشار دهید تا 15 شمع را اسکرول کنید تا قیمت را به همان مکان M15 برسانید.

3.دکمه مثلث را به سمت راست بکشید تا با مرکز آخرین شمعدان (در سمت چپ جلد قرار دارد) تراز شود.

ابتدا “Cover” را جستجو و دانلود کنید، یک نرم افزار پوشش زیرنویس که کوچک و سبک است و نیازی به نصب ندارد.

محیط بازار در یک روند صعودی است و اخیراً حرکت معکوس شده است. با این حال، یک بازگشت قوی در بلوک سفارش تقاضا (OB) در زیر رخ داد.

اچ

قبل از ورود به OB، یک تله رو به پایین برای تجمع BSL وجود داشت.

اگر Cover به طور خودکار به مرکز صفحه بازگردد، مرحله 2 را تکرار کنید، دوباره آن را تنظیم کنید و سپس خارج شده و دوباره وارد شوید.

حق بیمه / تخفیف

خرید نقدینگی جانبی

راه اندازی کاور:

علاوه بر این، توصیه می شود به طور مکرر تایم فریم H1 را بررسی کنید و هر چند ساعت یک بار در زمان پلت فرم، تایم فریم H4 را بررسی کنید. توجه به این نکته ضروری است که در دوره های نقدینگی بالا در بازارهای اروپا و آمریکا، ممکن است معکوس های قابل توجهی رخ دهد. اگر زمان اجازه دهد، مقاله ای خواهیم نوشت که به طور خاص در مورد استراتژی های مربوط به زمان بندی بحث می کند.

D

دبلیو

2. جعبه ابزار یادگیری

  • اختصارات رایج برای مفهوم SMC

در ساعت 1 صبح روز بعد، قیمت از پایین ترین سطح ساختاری اخیر عبور کرد و LH را تأیید کرد. فرصت معاملاتی مورد انتظار ظاهر شده است. OB را در نمودار M15 علامت گذاری کنید و به یک بازه زمانی کوچکتر برای مشاهده تغییر دهید.

M1

هنگامی که قیمت از بالاترین حد قبلی شکسته و وارد محدوده OB می شود، می توان آن را به عنوان یک B2S دید، اما باید منتظر باشیم تا حرکت صعودی تمام شود و سپس یک معکوس رخ دهد.

اگر شرایط اجازه دهد، می‌توانید روی نرم‌افزارهای حرفه‌ای بازپخش مانند Replay Master سرمایه‌گذاری کنید یا یک حساب پریمیوم در TradingView برای انجام بازپخش‌های بازار باز کنید.

برابر بالا / برابر کم

م

P/D

نمودار شما اکنون باید مانند شکل زیر باشد، در حالی که آخرین کندل قطع نشده و شمعدان های سمت راست کاملاً پوشانده شده اند (پس از برداشتن تیک گزینه scaling، قسمت سایه شکل بالا نیز به یک Cover جامد تبدیل می شود).

هفتگی

اگه متوجه نشدی اشکالی نداره برای بررسی، همیشه بهتر است قیمت را به سمت چپ حرکت دهید تا به راست.

لطفا از من درخواست آموزش کارآموزی نکنید. به نظر من، تا زمانی که شما اصول را درک کنید، هر کسی می تواند معلم خودش شود.

معامله گرانی که در کار سرمایه گذاری خطرپذیر فعالیت می کنند باید مهارت های تفکر انتقادی داشته باشند. هیچ نظریه ای را به عنوان حقیقت تلقی نکنید، زیرا هیچ نظریه ریاضی کاملی وجود ندارد. همه نظریه ها مانند غار افلاطون هستند، هر چقدر هم که به جوهره و حقیقت بازار نزدیک باشند، از مشاهدات محدود و استنتاجات منطقی ناشی می شوند و نمی توانند واقعیت را به طور کامل بازنمایی کنند. به خود نظریه بسنده نکنید، زیرا به دلیل ارتباط انتشار و علاقه، نظریه هایی که منتشر شده اند، فقط می توانند نظریه های اولیه یا میانی باشند.

IN$

اندازه جلد را با کشیدن آن به موقعیت تقریبی نشان داده شده در زیر تنظیم کنید. سپس روی Cover کلیک راست کنید و فقط گزینه Top most را علامت زده بگذارید، تیک همه گزینه ها را بردارید.

مفهوم پول هوشمند

فروش نقدینگی جانبی

پس از رسیدن به موقعیت هدف، دور جدیدی از مشاهده را آغاز کنید.


منبع: https://www.mql5.com/en/blogs/post/752400

تغییر حرکت (CHoCH، تغییر کاراکتر)

L

انتظار داشته باشید که قیمت به زیر OB عرضه در بالا سقوط کند، و هدف بسته شدن پینبار زیر است.

M15

BOS

ام‌اس

SH

OB

کم (ماهانه/هفتگی/پایین روزانه: ML/WL/DL)

برای روندهای حرکتی قوی، ممکن است سفارشات محدود همیشه پر نشود. در چنین مواردی، یک دستور شکست را می توان در نقطه پایین آخرین سایه شمعدانی صعودی قرار داد (MT5 می تواند از دستور Sell Stop Limit برای فروش در قیمت محدود زیر قیمت فعلی استفاده کند تا از لغزش جلوگیری کند و گاهی اوقات برخی از امتیازات را ذخیره کند).

عدم تعادل (FVG، LV، LG)

هانت را متوقف کن

به تایم فریم M15 بروید و نمودار به طور مستقیم قیمت را همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است نشان می دهد. متوجه خواهید شد که قیمت به مدت 4 ساعت عقب نشینی کرده است که طبیعی است.

2. در گوشه سمت چپ پایین پنجره نمودار، یک دکمه مثلث کوچک را پیدا کنید که می توان آن را کشید تا مشخص شود که موقعیت نمودار از کجا شروع می شود.

نقدینگی داخلی

نقدینگی، استخر نقدینگی، EQH/EQL

درست مانند مفهوم تخفیف حق بیمه، منطقه PD واقعی بر 50 درصد بالا و پایین موج تقسیم نمی شود، در واقع موقعیت خاص تری دارد. اما آیا این بدان معناست که نظریه ICT خوب نیست؟ نه! هر دانشی دارای روند پیشرفت از پایه به پیشرفته است. در مرحله مقدماتی، در مقایسه با فرمول عمیق مانند E=mc2، توضیح مکانیکی خام مانند یک استعاره است که درک آن برای ما آسان تر است. اگر یادگیرنده در مرحله اولیه توقف کند و بیش از حد تفسیر کند، در دامی پر از خطا می افتد.

فروش برای خرید

SMC

مطالعه مقاله من برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب است، زیرا عمدتاً اصول اولیه بازار را پوشش می دهد، بدون محتوای پیشرفته یا جزئیات معاملاتی. این به این دلیل است که امیدوارم یادگیرندگان روحیه یادگیری مستقل داشته باشند و بتوانند دانشی را که من ارائه می‌دهم در سیستم خود جذب کنند، هسته اصلی تجارت را به طور فعال کشف کنند و توانایی‌های تفکر و مشاهده خود را آموزش دهند.

بلوک سفارش (POI/POA/منطقه عرضه و تقاضا)

در مرحله بعد، رفتار قیمت را هنگامی که وارد OB بالایی می شود مشاهده می کنیم، اما سیگنال معکوس واضحی تا پایان روز وجود نداشت.

4H/1H/15m

1. پیشگفتار

روزانه

ماهانه

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج