S&P 500 و USDJPY: FOMC Strategy Run down


S&P 500، FOMC Rate Decision، دلار آمریکا و USDJPY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 Eminis Bearish زیر 3900; USDJPY صعودی بالای 132.00
  • بازار راه خود را از طریق یک جلسه شدید ریسک رویداد سپری کرد، اما تمرکز بر فهرست برتر روز چهارشنبه باقی مانده است: FOMC تصمیم نرخ
  • ما سناریوهای مربوط به تصمیم فدرال رزرو، عوارض ناشی از تاثیر بازار و اینکه چرا من به S&P 500 و USDJPY توجه زیادی می کنم را بررسی می کنیم.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

ما در حال نزدیک‌ترین ریسک رویداد مهم این هفته هستیم: تصمیم نرخ FOMC. علیرغم دیدگاه کلی بازار مبنی بر اینکه سیاست های پولی برای ایالات متحده و بانک های مرکزی بزرگ در نزدیکی پایان رژیم سختگیرانه است، به نظر می رسد تأثیر گمانه زنی ها در مورد جزئیات این آینده نزدیک در حال افزایش است. تأثیر نرخ‌های بهره و محرک‌ها بسیار عمیق است، زیرا به‌دلیل غوطه‌ور شدن بیش از یک دهه برای تطبیق‌های غیرمتعارف توسط بزرگترین بانک‌های مرکزی جهان برای تثبیت جهان در حال خروج از یک بحران مالی («رکود بزرگ») ابتدا است. با این حال، پس از سه یا چهار سال از آن آتش نشانی، قصد شروع به محو شدن کرد. مبارزه با بحران بدهی اروپا و سرایت احتمالی آن توجیهاتی برای ادامه ارائه کرد، اما در نهایت تأثیر اقتصادی کاهش یافت و با تلاش منفعلانه برای ثابت نگه داشتن بازارهای مالی جایگزین شد. برای کسانی که در دهه گذشته به تجارت/سرمایه گذاری آمدند، هرگز این جنبه از سیستم را نمی دانستند. به نوبه خود ممکن است برای این فعالان بازار سخت باشد که محرک را یک ساختار دائمی «بازگشت میانگین» در نظر نگیرند، که به نوبه خود باعث ایجاد شک و تردید علیه قصد اعلام شده بانک‌های مرکزی برای بازگرداندن بار ریسک به دوش خود بازار می‌شود. این پس زمینه ای است که اهمیت رویداد برتر این هفته را مشخص می کند.

نمودار S&P 500 با محرک های کل بانک مرکزی و رکودهای ایالات متحده پوشانده شده است (ماهانه)

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

با توجه به تصمیم فدرال رزرو، برخی از نگرانی هایی که به طور طبیعی با دامنه این رویداد ایجاد می شود را می توان در سراسر بازارهای سرمایه مشاهده کرد. من به نوسانات اشتباه در معیارهایی مانند S&P 500 در زیر یا محدوده بسیار محدود کننده دلار آمریکا (شاخص DXY) اشاره کردم. هر دو نشان دهنده بازاری هستند که در محدوده احتمالات برای یک رویداد بنیادی استثنایی جذب شده است. برای DXY، شعله ور شدن نوسانات دامنه کنونی 12 روزه و 1.37 درصدی را افزایش نمی دهد – محدودترین معامله در تقریبا یک سال گذشته. برای S&P 500، افزایش 1.5 درصدی کمی غیرعادی تر بود. در حالی که شدت هزینه مانند یک عارضه جانبی از پیش بینی به نظر می رسد، ایجاد “خطر” بر روی علاقه قبل از رویدادی که می تواند برای “پرداخت” آن اشتیاق مشکل داشته باشد، غیرعادی است. حجم شاخص بالاترین میزان از زمان شستشوی تعطیلات 16 دسامبر بود، در حالی که علاقه باز به معاملات آتی emini هنوز نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از سال 2007 است. فدرال رزرو

نمودار S&P 500 با SMA 200 روزه، حجم، E-mini Futures Open Interest و 1-Day ROC (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

بنابراین، ما از اولین اعلامیه سیاست فدرال رزرو در سال 2023 به دنبال چه چیزی هستیم؟ این یکی از جلسات به اصطلاح سه ماهه نیست که پیش بینی های به روز شده ای را برای رشد، تورم، اشتغال و نرخ بهره ارائه می دهد – که به آن خلاصه پیش بینی های اقتصادی نیز گفته می شود. این برای ما باقی می گذارد: تغییرات واقعی در سیاست. بیانیه سیاست پولی و کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول نیم ساعت بعد. بازارها بسیار مطمئن هستند (98 درصد بر اساس قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو) که فدرال رزرو از سرعت انقباض خود از افزایش 50 واحدی در دسامبر به 25 بشکه در روز امروز کاهش خواهد داد. با توجه به اطمینان بازارها در این قیمت‌گذاری، هرگونه انحراف در اینجا مبنایی برای نوسانات جدی در قیمت‌گذاری مجدد خواهد بود. در غیر این صورت، تمرکز بر روی استاندارد حدس و گمان از اواخر وقت تغییر خواهد کرد: این رژیم افزایش نرخ تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. با توجه به معاملات آتی، بازار انتظار دارد تنها یک افزایش 25 بشکه ای دیگر در ماه مارس داشته باشد که نرخ پایانه را به محدوده 4.75-5.00 درصد برساند. مشکل این است که خود فدرال رزرو محدوده نرخ پایانی را بین 5.00-5.25 (یا سطح متوسط ​​5.1 از 5.125) درصد پیش بینی کرده است. آیا بازارها همچنان به مخالفت خود ادامه خواهند داد یا اظهارات پاول شکاف را توجیه یا کاهش می دهد؟ پتانسیل نوسان در آنجا نهفته است.

جدول سناریو FOMC

جدول ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

با تغییر دنده ها به پاسخ “ریسک” عمومی به فهرست بنیادی برتر این هفته برای نفوذ بیشتر هدفمند، USDJPY در بالای لیست من قرار دارد. برای کسانی که واکنش دلار به به‌روزرسانی سیاست‌ها را ارزیابی می‌کنند، دامنه ریسک رویداد بزرگی را که در اطراف و بعد از به‌روزرسانی بانک مرکزی ایالات متحده چاپ می‌شود، در نظر بگیرید. به ویژه، نرخ ارز ترجیحی مانند EURUSD به دلیل تصمیم سیاست پولی خود بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه به شدت پیچیده خواهد شد. تا جایی که USDJPY پیش می رود، داک ژاپن نسبتاً سبک است. مهمتر از آن، BOJ چیز زیادی در مقابل سیاست پولی ارائه نمی دهد، بنابراین به طور کامل انعکاسی از دلار است. در آن جبهه، نرخ ارز از اسپرد بازده بین ایالات متحده و ژاپن منحرف شده است، اما عامل قوی تر برای من پتانسیل نوسان است. یک همبستگی قوی بین USDJPY و VIX وجود دارد. و در حالی که ممکن است رویداد فدرال رزرو به‌طور بی‌وقفه به‌طوری بگذرد که نوسانات مورد انتظار را کاهش دهد، اما این میزان در حال حاضر بسیار پایین است. پتانسیل برای کاهش قابل توجه بیشتر کم است. از طرف دیگر، خطر – و تأثیر – شعله ور شدن زیاد است.

نمودار USDJPY همپوشانی با پراکندگی بازده دو ساله ایالات متحده و ژاپن و VIX (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در نهایت، ارزش آن را دارد که سهام کاملی از آنچه در بازار در حال آشکار شدن است در حالی که پرده‌های نوسانات بالا هستند و روی FOMC متمرکز شده‌اند، بررسی کنیم. چهارشنبه همچنین از پتانسیل رشد ایالات متحده در گزارش تولید ISM بهره خواهد برد. درآمد با متا/فیس‌بوک بعد از ساعت کاری افزایش می‌یابد، اما فردا پس از بسته شدن اپل، آمازون و گوگل به اوج خود می‌رسد. سپس تصمیمات ECB و BOE در مورد نرخ وجود دارد که تصویر جهانی سیاست پولی را شکل خواهد داد.

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای هفته آینده

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-and-usdjpy-fomc-strategy-run-down-20230131.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج