S&P 500 Toes Technical Cliff، دلار نیمی از نرخ خود را از دست داده است، ریسک رویداد ناهموار


S&P 500، دلار، سیاست پولی، رکود، EURUSD و USDJPY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 Eminis Bearish زیر 3900; USDCNH نزولی زیر 7.0000; USDJPY صعودی بالای 127.00
  • S&P 500 بزرگترین پیشرفت هفتگی خود را در 2 ماه گذشته تا آستانه شکستن روند نزولی خود ثبت کرد در حالی که دلار در نقطه میانی 2021-2022 خود زیان تاریخی مشابهی را ثبت کرد.
  • فشار فنی واقعی پشت بازارها وجود دارد، اما آیا ما زمینه اساسی لازم برای ایجاد اعتقاد لازم برای تغییر روندها را داریم؟

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

ما در سال 2023 عادت بدی را شکل می‌دهیم که هفته‌های معاملاتی را با حرکت‌های فنی آزمایشی تعطیل می‌کنیم که به شدت از ایجاد حس اعتقاد واقعی برای معامله‌گران جهت‌دار فاصله دارد. با توجه به اینکه ما از دوره معاملات تعطیلات پایان سال خارج می شویم، سطوح فنی فراوانی از سه ماهه گذشته منتقل شده است و موضوعات اساسی سیستمی حل نشده باقی می مانند. این عدم وضوح مناسب است. با این حال، ما مجبور نیستیم آن را دوست داشته باشیم و معامله گران باید به ارزیابی سناریوها و کاتالیزورهایی ادامه دهند که در نهایت این وضعیت ناآرام را به پایان می رساند. آیا در هفته پیش رو قانع خواهیم شد؟ با نگاهی به مقوله اقتصادی، به نظر نمی رسد که ما در حال برنامه ریزی برای جذب به روز رسانی های اساسی هستیم که به ما ارتباط قطعی با موضوعات برتر می دهد.

از سوی دیگر، نمودارها تحریک آمیز هستند و احتمالاً حتی در غیاب روند واقعی نوسانات قابل توجهی ایجاد می کنند. برای نشان دادن این وضعیت، هیچ نماینده ای بهتر از S&P 500 وجود ندارد. شاخص ترین شاخص ایالات متحده در سراسر طیف مالی در هفته گذشته 2.7 درصد رشد کرد تا کمی بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه بسته شود. آیا این استراحت قطعی بود؟ آیا وقتی سوخت (مایع مایع) برای انباشته شدن روی آتش وجود دارد، نباید شکستگی ایجاد شود؟ در این وضعیت ابهامات گمانه‌زنی زیادی وجود دارد. و من تا هفته آینده منتظر خواهم بود – پس از اینکه مبادلات ایالات متحده پس از تعطیلات آخر هفته طولانی آنلاین شوند – تا آن تماس را برای خودم برقرار کنم.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه -3٪ 5% 1%
هفتگی -11٪ 17% 2%

نمودار S&P 500 با حجم، SMAهای 50 و 200 روزه و Wicks (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

یکی از موانع اصلی برای من در پیش‌بینی جاه‌طلبی‌های صعودی S&P 500، فقدان یک پس‌زمینه اساسی قوی برای گذار از روند نزولی عمومی سال 2022 به یک بهبود مولدتر است. ما شاهد بهبود چشم انداز فعالیت اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان نبوده ایم. فراتر از هشدارهای صندوق بین‌المللی پول در مورد چشم‌انداز جهانی برای شروع سال، پیش‌بینی‌هایی برای «رکود خفیف» از رویدادهای درآمدی JPMorgan و Bank of America شنیدیم. پس آسانسور از کجا می آید؟ به نظر می رسد که “فلاتو” تهاجمی ترین رژیم سختگیرانه فدرال رزرو در دهه های اخیر منبع شور و شوق است. اگر بازارها به میزان قابل توجهی از پیش بینی فراتر رفته بودند و مجبور به عقب نشینی می شدند یا اوج در سطح تاریخی کاهش یافته بود، این می تواند منشأ شناوری واقعی باشد.

گفته می‌شود، چشم‌انداز واقعی نرخ‌ها در فاصله‌ای نه چندان دور از جایی که فدرال رزرو اعلام کرده بود در یک سطح محدودکننده قابل توجه است. به دنبال طولانی شدن کاهش CPI ایالات متحده در هفته گذشته، پیش بینی نرخ خود بازار برای فدرال رزرو کاهش قابل توجهی نداشته است. با این وجود، شاخص دلار DXY یک -1.7 درصد دیگر افت کرد و به نقطه اواسط صعود 2021-2022 نزدیک شد. آیا این تکان دادن از حق بیمه بیش از حد طولانی است؟ اگر چنین است، باید به دنبال چیزی ملموس تر برای حفظ روند نزولی باشیم.

نمودار شاخص دلار DXY با SMAهای 50 و 100 روزه و بازدهی 2 ساله ایالات متحده (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اگر زمانی برای یک رویداد سطح بالا وجود داشته باشد که شفافیت اعتقاد را برای سیستم مالی گسترده‌تر ارائه دهد، این همان خواهد بود. متأسفانه، به نظر نمی رسد که Docket در موقعیتی برای ارائه آن دیدگاه قطعی باشد. از تقویم ایالات متحده، ما فاقد یک رویداد با جاذبه برای رسیدن به سطح جهانی و عمیق به فرضیات سوداگرانه (مانند تصمیم گیری نرخ FOMC) هستیم. خرده‌فروشی، شاخص بازار مسکن NAHB و گزارش‌های مشابه قابل توجه هستند، اما مهم نیستند. همچنین به‌روزرسانی‌های درآمدی مانند Netflix، Goldman و Alcoa تصویر بزرگ‌تر را دوباره تعریف نمی‌کنند. این بدان معنا نیست که اینها رویدادهایی هستند که قادر به ایجاد نوسان هستند. آنها قطعا هستند. علاوه بر این، خطر رویداد قابل توجهی از سایر مناطق وجود دارد. با این حال، موانع قابل توجهی برای این لیست ها وجود دارد که به سمت جهنم جهانی افزایش می یابد. خوانش تولید ناخالص داخلی چین در 4Q فهرست بسیار مهمی است، اما بازارها داده های چین را به صورت اسمی در نظر نمی گیرند. تصمیم بانک مرکزی ژاپن می تواند مرزهای پایین سیاست پولی جهانی را بازتعریف کند، اما به نظر می رسد تمرکز بیشتر روی آستانه بالایی باشد. همه اینها شایسته نظارت است، اما نه برای تطبیق کامل برنامه هایمان.

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

در حالی که من موضوعات و دارایی‌های اساسی مهم را که از نظر سیستمی در حال حرکت رو به جلو هستند، تماشا می‌کنم، همچنین دوست دارم یک رویکرد عمل‌گرایانه کلان جهانی را در پیش بگیرم – به این معنی، روی جایی که احتمال بروز نوسانات وجود دارد تمرکز خواهم کرد. یک صلیب مبتنی بر دلار نادیده گرفته شده، USDCNH (دلار-یوان چین) یک نرخ ارز مهم جهانی است. در حالی که ممکن است هنوز مقداری تأثیر خارجی بر روی این جفت وجود داشته باشد، اما پس از تکمیل یک الگوی بزرگ سر و شانه، با رعایت اهمیت تاریخی علامت مداخله 7.0000 و در مقابل پس‌زمینه، بزرگترین لغزش سه هفته‌ای خود را به ثبت رسانده است. بازگشایی اقتصاد چین از الزامات قرنطینه تهاجمی کووید. ارزش پول دومین اقتصاد بزرگ جهان تا کجا ادامه خواهد داشت – و دولت یک اقتصاد عمدتاً صادرات محور به آن اجازه خواهد داد تا کجا کار کند؟ با قرائت تولید ناخالص داخلی چین در نزدیکی آغاز هفته و معادل PBOC تصمیم نرخ در پایان آن، این جفت قابل مشاهده است.

نمودار USDCNH با SMA 200 روزه (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

نکته برجسته فنی و اساسی دیگر در بخش کلان جهانی برای من USDJPY است. کاهش ارزش دلار به طور کلی کارهای زیادی را انجام داده است تا این دومین متقاطع سیال را وارد یک سقوط جدی کند. این جفت از بالاترین سطح چند دهه اخیر، تنها در چند ماه نزدیک به 16 درصد کاهش یافته است. این برای یکی از نقدشونده ترین جفت ارزهای جهان فوق العاده است. من بیشتر این پیشرفت را به واکنش بازار به کاهش نرخ پیش‌بینی‌شده فدرال رزرو می‌دانم، اما این دیدگاه تنها قبل از اینکه بازار شروع به درک این موضوع کند که یک فلات با نرخ بالاتر است، همانطور که گروه نشان داد، می‌تواند تا آنجا پیش برود. برای تداوم این اسلاید، انتظار دارم یکی از دو پیشرفت اساسی وزن اضافه کند. یا ریسک گریزی شروع خواهد شد و ما به تخلیه تجارت حمل و نقلی که در این نرخ ارز تعبیه شده است ادامه خواهیم داد یا بانک ژاپن سیگنال خواهد داد که شروع به از بین بردن شکاف سیاستی با همتایان اصلی خود خواهد کرد. برای درک آنچه که می تواند برای ین ژاپن انجام دهد، کافی است به صعود یورو نگاه کنید، زیرا بانک مرکزی اروپا در اواسط سال گذشته مسیر معکوس را تغییر داد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 6% -4٪ 1%
هفتگی 41% -18٪ 7%

نمودار USDJPY با SMA 200 روزه و نرخ تغییر 1 هفته ای (هفتگی)

image5.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-toes-technical-cliff-dollar-has-lost-half-of-its-rate-era-climb-event-risk-uneven-20230114.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج