USD درس خود را آموخت. پیش بینی تا 23.12.2022


بازارها متوجه شدند که مثبت بودن اقتصاد به عنوان یک منفی برای شاخص های سهام ایالات متحده عمل می کند. سقوط آنها قبل از کریسمس را تحت فشار قرار داد یورو دلار تا مرز پایینی محدوده تثبیت. بیایید در مورد این موضوع بحث کنیم و یک برنامه معاملاتی ایجاد کنیم.

پیش بینی بنیادی هفتگی دلار آمریکا

در طول نیمه دوم سال، فدرال رزرو سرمایه گذاران را متقاعد کرد که داده های خوب برای اقتصاد ایالات متحده برای شاخص های سهام بد است. قبل از کریسمس S&P 500 امتحان را پشت سر گذاشت. نرخ آن در پاسخ به ادعاهای بیکاری بهتر از آنچه کارشناسان بلومبرگ انتظار داشتند و تجدید نظر رو به رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه سوم از 2.9 درصد به 3.2 درصد کاهش یافت. اقتصاد ایالات متحده همچنان قوی به نظر می رسد، که به فدرال رزرو اجازه می دهد تا نرخ بهره را افزایش دهد. این واقعیت مانع از حملات یورو دلار گاو نر

پویایی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده

منبع: اقتصاد بازرگانی

در حالی که بازارها در حال بررسی هستند که فدرال رزرو تا چه اندازه هزینه های استقراض را افزایش می دهد و چه زمانی متوقف می شود، مقامات بانک مرکزی ممکن است درگیر فشارهای سیاسی باشند. در سال 2022، آنها می توانند چرخه محدودیت پولی تهاجمی را با جنگ در اوکراین، محرک های مالی سخاوتمندانه، مشکلات زنجیره تامین و آزمایش فاجعه بار لیز تراس توجیه کنند. با این حال، در سال 2023 توضیح اقدامات خود برای آنها دشوارتر خواهد بود. تا زمانی که تورم برای فدرال رزرو و کاخ سفید دردسرساز بود، همه چیز خوب پیش می رفت. اما در سال آینده تمام توجه به رشد اقتصادی معطوف خواهد شد. به این ترتیب، دولت‌ها از بانک‌های مرکزی قربانی خواهند گرفت. درست مثل کاری که دونالد ترامپ کرد.

اگرچه تورم به کاهش سرعت خود ادامه خواهد داد، از جمله به دلیل اثرات پایه، رسیدن آن به هدف فوق العاده دشوار خواهد بود. سطح 3-4% امکان پذیر است، اما 2% نه! در نتیجه دو رقم اول مبنای تفکر تورمی جدید خواهد بود و در قراردادها قرار می گیرد. برای جلوگیری از این امر، فدرال رزرو باید به انقباض پولی ادامه دهد. آیا اقتصاد و بازارهای مالی ایالات متحده برای این امر آماده خواهند بود؟ با قضاوت بر اساس سقوط شاخص‌های سهام در پایان سال، زمانی که معمولاً رالی بابانوئل شروع می‌شود، سرمایه‌گذاران می‌ترسند که نرخ وجوه فدرال به بالاتر از 5.1% مورد انتظار FOMC برسد.

پویایی تورم ایالات متحده و نرخ فدرال رزرو

منبع: اقتصاد بازرگانی

کار بانک‌های مرکزی پیچیده‌تر می‌شود و آنها مجبورند محتاطانه عمل کنند. به عنوان رهبر گروه، فدرال رزرو اولین کسی بود که این کار را انجام داد، که قبلاً دلار آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است. را یورو دلار روند نزولی بلند مدت شکسته شده است. با این حال، دلار هنوز هم می تواند ضربه بزند. اول، اگر تورم ایالات متحده دوباره شتاب بگیرد. دوم، اگر آشفتگی در جهان ادامه یابد، سرمایه گذاران مجبور به فرار به دارایی های امن می شوند. ثالثاً، اگر عامل استثناگرایی آمریکایی همچنان بر تأثیر خود ادامه دهد. همه اینها بعد از کریسمس و سال نو اتفاق می افتد. در این میان، سرمایه گذاران باید از رویدادهای سال 2022 فاصله بگیرند.

هفتگی یورو دلار طرح معاملاتی

هیچ کس نباید با این واقعیت پرت شود که دو تلاش قبلی برای شکستن مرزهای بالایی و پایینی محدوده معاملاتی 1.0575-1.0655. یورو دلار با شکست کاذب به پایان رسید. هر چه تثبیت بیشتر طول بکشد، هنگام خروج از آن، انگیزه بیشتری خواهد داشت. من شرط بندی را برای شکست توصیه می کنم.

نمودار قیمت EURUSD در حالت زمان واقعی

محتوای این مقاله منعکس کننده نظر نویسنده است و لزوماً بیانگر موضع رسمی LiteFinance نیست. مطالب منتشر شده در این صفحه فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است و نباید به عنوان ارائه مشاوره سرمایه گذاری برای اهداف دستورالعمل 2004/39/EC در نظر گرفته شود.

به این مقاله امتیاز دهید:

{{مقدار}} ( {{count}} {{title}} )
منبع: https://www.litefinance.org/blog/analysts-opinions/usd-learned-its-lesson-forecast-as-of-23122022/

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج