USD: همه چیز در اطراف غیر واقعی است. پیش بینی تا 18.07.2023


زمانی که تولید ناخالص داخلی چین به همان سرعتی که انتظار می رود رشد نمی کند و بوندس بانک نیز به چشم انداز اقتصاد آلمان خوش بین نیست، افزایش یورو دلار به نظر یک ناهنجاری می رسد با این حال، در واقع منطقی است. بیایید در مورد این موضوع بحث کنیم و یک برنامه معاملاتی ایجاد کنیم.

پیش بینی بنیادی هفتگی دلار آمریکا

این یورو دلار رالی ممکن است بیش از حد سریع به نظر برسد، اما طبیعی است. بدبینی در بازار جای خود را به خوش بینی داد که از یورو حمایت کرد و دلار آمریکا را تضعیف کرد. برای مدت طولانی، سرمایه گذاران از لنگر انداختن تورم در سطوح بالا و شروع یک رکود می ترسیدند. در نتیجه، بازده اوراق قرضه بلندمدت سریعتر از اوراق کوتاه مدت سقوط کرد و وارونگی منحنی بازده به بالاترین حد چند ساله رسید. این کشور هر هفت رکود قبلی را در اقتصاد ایالات متحده به درستی پیش بینی کرده است، بنابراین بسیار قابل اعتماد است. اما واقعیت چیز دیگری بود.

دینامیک منحنی بازده ایالات متحده

منبع: بلومبرگ

به گفته گلدمن ساکس، پویایی منحنی بازدهی در چرخه فعلی متفاوت از سایرین است، بنابراین هیچ رکودی وجود نخواهد داشت. بسیاری از موارد منفی در قیمت دارایی ها قیمت گذاری شده است. سرمایه گذاران نظرات خود را به محض اینکه مشخص شد تورم به سرعت به سمت هدف حرکت می کند، که فدرال رزرو نیازی به تشدید سیاست های پولی آنچنان که انتظار می رود ندارد، و امکان فرود نرم امکان پذیر است، نظرات خود را اصلاح کردند. اکنون بدبینی جای خود را به خوش بینی داده است که باعث افزایش شاخص های سهام آمریکا و کاهش بازدهی اوراق قرضه شده است. یک محیط ایده آل برای یورو دلار تجمع

جانت یلن نیز به رکود اعتقادی ندارد. به گفته وزیر خزانه داری ایالات متحده، کاهش تولید ناخالص داخلی چین می تواند اثرات موجی برای اقتصاد جهانی ایجاد کند، اما بعید است که رکود در ایالات متحده آغاز شود. عامل چین و بهبود آهسته اقتصاد آلمان در واقع باعث نگرانی است. با این حال، سرمایه گذاران به آینده روشن تر اعتقاد دارند.

مشکلات چین عمدتاً ناشی از تقاضای کند برای کالاهای تولیدی در خارج از کشور در مقابل پس‌زمینه تمرکز مصرف‌کنندگان آمریکایی و اروپایی بر خدمات است. ثانیاً، به دلیل احتیاط خانوارها در انباشتگی به جای صرف انگیزه های بیماری همه گیر. ثالثاً، به دلیل کاهش قابل توجه در سرمایه گذاری تجاری. اگرچه جی پی مورگان، مورگان استنلی و سیتی گروپ پیش بینی خود را برای تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 به 5 درصد کاهش داده اند، فارکس معتقد است که وضعیت در نیمه دوم سال بهبود خواهد یافت. بازارها بر اساس انتظارات بالا می روند و یورو دلار مستثنی نیست

بر اساس گزارش Bundesbank، تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم پس از رکود فنی در پایان سال های 2022 و 2023 اندکی افزایش یافت. با این حال، بهبود بیشتر ضعیف تر از پیش بینی های ژوئن خواهد بود. سپس بانک مرکزی آلمان انتظار داشت اقتصاد تا پایان سال جاری 0.3 درصد کوچک شود.

در پس‌زمینه اقتصاد قوی ایالات متحده، آسیب‌پذیری چین و آلمان باعث می‌شود که تصور کنیم آنچه اتفاق می‌افتد غیرواقعی است، گویی که صعود EURUSD بیش از حد طولانی شده است. با این حال، اگر خوش‌بینی در بازار را در نظر بگیریم، تصویر تغییر می‌کند. وضعیت در ایالات متحده به دلیل تأثیر محدودیت های پولی فدرال رزرو بدتر خواهد شد، در حالی که داده های آسیایی و اروپایی، برعکس، مثبت خواهند بود. چرا با شایعات یورو نمی خریم؟

هفتگی یورو دلار طرح معاملاتی

با نزدیک شدن به جلسات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا، خطرات ناشی از یورو دلار تجمیع افزایش خواهد یافت. با این حال، تا زمانی که این جفت بالاتر از 1.12 باقی بماند، روی خرید تمرکز کنید.

نمودار قیمت EURUSD در حالت زمان واقعی

محتوای این مقاله منعکس کننده نظر نویسنده است و لزوماً بیانگر موضع رسمی LiteFinance نیست. مطالب منتشر شده در این صفحه فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است و نباید به عنوان ارائه مشاوره سرمایه گذاری برای اهداف دستورالعمل 2004/39/EC در نظر گرفته شود.

به این مقاله امتیاز دهید:

{{ارزش}} ( {{count}} {{title}} )
منبع: https://www.litefinance.org/blog/analysts-opinions/usd-everything-around-is-unreal-forecast-as-of-18072023/

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج