USD/CAD با افزایش قیمت دلار و عقب نشینی نفت، محدوده بالای 1.3700 را شکست


قیمت USD/CAD، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

خوانده شده ترین: GBP/USD با وجود داده‌های مثبت مسکن در بریتانیا، در تلاش برای حفظ سود است

چشم انداز بنیادی USD/CAD

USD/CAD امروز پس از سه روز تثبیت در محدوده 1.3600 به حرکت صعودی خود ادامه داد. این حرکت از مجموعه‌ای از عوامل الهام گرفته شده است که کوکتل عالی را تشکیل داده‌اند، با این که این جفت به محدوده‌ای که از 4 نوامبر 2022 در آن گیر کرده است، توجه دارد.

WTI سرانجام روز گذشته از مرز 100 روزه عبور کرد و بالای 80 دلار در هر بشکه معامله شد. امروز شاهد عقب نشینی قیمت بودیم که بر مشکلات دلار کانادا افزود و به رشد دلار کمک کرد. داده‌های یک شبه از چین نیز بهترین نبود، با کاهش تعداد واردات و مهمتر از آن انقباض واردات نفت خام چین در ژانویه و فوریه که بر قیمت نفت تأثیر گذاشته است. در حالی که بازارها در انتظار شهادت پاول رئیس فدرال رزرو درباره وضعیت اقتصاد ایالات متحده بودند، شاخص دلار خریداران تازه ای را در جلسه اروپا به خود جلب کرد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مبانی تجارت برک آوت

پاول، رئیس فدرال رزرو امروز در مقابل کمیته بانکی سنا در واشنگتن دی سی شهادت داد که موضعی نسبتاً جنگ طلبانه اتخاذ کرد و انگیزه تازه ای به دلار داد زیرا به افزایش بیشتر نرخ بهره و همچنین احتمال افزایش سرعت در صورتی که داده ها ایجاب می کرد اشاره کرد. فردا یک روز دیگر از شهادت پاول رئیس فدرال رزرو و همچنین تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای نرخ بهره است.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

با نگاه به آینده

تصویر بلندمدت USDCAD در حال حاضر به نفع دو بانک مرکزی است که در مسیرهای بسیار متفاوتی قرار دارند. با توجه به لحن جنگ طلبی که توسط رئیس فدرال رزرو اتخاذ شد، بازارها اکنون از افزایش 50 واحدی در ثانیه در نشست مارس فدرال رزرو که در 21 ام شروع می شود، حمایت می کنند. از سوی دیگر، بانک مرکزی کانادا چرخه پیاده روی خود را متوقف کرده است و انتظار می رود در جلسه فردا شاهد تغییر نرخ های بانک مرکزی باشیم.

چشم انداز فنی

از منظر فنی، USD/CAD از محدوده‌ای که از نوامبر 2022 در جریان بوده است خارج شد. ما همچنان به بستن شمع روزانه بالای دسته 1.3700 نیاز داریم تا شکستگی را تأیید کنیم و پتانسیل را برای فشار بالاتر به سمت مقاومت 1.3900 باز کنیم. سطح یا بالاترین سطح 2022 در حدود 1.3950.

معمولاً، هر چه یک جفت فاصله بیشتری داشته باشد، شکست تهاجمی تر است. با توجه به اینکه فردا جلسه BoC را داریم، اگر لفاظی‌های نابخردانه‌ای از سوی ماکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا بشنویم، می‌تواند به تسهیل افزایش فشار نیز کمک کند. با نگاهی به تصویر بنیادی و فنی، مشخص است که مسیر کمترین مقاومت در مسیر صعودی به نظر می رسد.

USD/CAD نمودار روزانه، 7 مارس 2023

image2.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-cad-breaks-range-top-at-1-3700-as-dollar-advances-and-oil-retreats-20230307.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج