USD Grinds پشتیبانی به عنوان مقاومت تست EUR/USD


نکات بحث CPI:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

در حالی که گزارش NFP روز جمعه یک چیز مختلط بود، گزارش PMI که پس از آن منتشر شد چنین نبود. خدمات PMI در پایین ترین سطح خود از مارس 2020 و در قلمرو انقباضی چاپ شده است. این نشانه ای از تاثیر مستمر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال گذشته است و با توجه به اینکه این نقطه داده بسیار کمتر از حد انتظار است (49.6 در مقابل 55 مورد انتظار) و واکنشی که پس از آن به وجود آمد، فعالان بازار امیدوارند که نشانه هایی از کندی روی هم انباشته شود. ممکن است فدرال رزرو را به موقعیتی کمتر شاهین وادار کند.

به نظر می‌رسید که بازارها از تعهد مجدد پاول به مبارزه با تورم صبح دیروز دوری می‌کردند و با توجه به اینکه دلار آمریکا نسبتاً ضعیف باقی مانده بود و نزدیک به نقطه کلیدی حمایت بلندمدت در اطراف هندسه 103 بود، سهام به رشد خود ادامه دادند.

پیش از گزارش CPI فردا، کاهش دیگری در هسته و عنوان انتظار می رود. انتظار می‌رود تورم سرفصل 6.5 درصد از چاپ 7.1 درصدی ماه گذشته باشد. انتظار می‌رود که core در برابر انتظار 6 درصد، 5.7 درصد باشد. این امر به الگوی کاهش CPI ادامه می‌دهد، که از زمان 9.1% قرائت شده از ماه می سال گذشته (در ژوئن منتشر شد) وجود داشته است.

اما سوال بزرگتر پاسخ بازار است که در زیر نمودار بعدی به آن نگاه خواهم کرد.

CPI سرفصل از ژانویه 2021

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی

واکنش بازار

ماه گذشته شاهد دومین انتشار متوالی CPI بودیم که در آن عنوان CPI کمتر از حد انتظار چاپ شد. با تورم کمتر از پیش‌بینی‌های بازار، منطقاً می‌توان انتظار داشت که با کاهش بیشتر شرط‌بندی‌های افزایش نرخ FOMC، قیمت سهام به بالاتر و دلار آمریکا کاهش یابد.

اما این چیزی نیست که اتفاق افتاده است. ماه گذشته شاهد یک واکنش نزولی شدید در سهام به چاپ CPI بودیم و این موضوعی است که در معاملات هفته گذشته با حمایت S&P 500 برای حمایت در منطقه 3802-3810 در نمودار حفظ شد.

قرار دادن این داده ها در نمودار کمک می کند تا نشان دهیم که CPI چقدر در سال گذشته تأثیرگذار بوده است. در نمودار زیر، من فقط CPI تیتر را برخلاف انتظار ترسیم می کنم. قرائت های بالاتر از حد انتظار به رنگ قرمز و قرائت های پایین تر از حد انتظار به رنگ سبز هستند.

S&P 500 با انتشار CPI که در روز انتشار طراحی شد

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

و همچنین، درست مانند ماه گذشته، ما شاهد حرکت صعودی قیمت در سهام قبل از انتشار هستیم. در نمودار زیر، من یک کادر سبز رنگ در اطراف صفحه اصلی به انتشار CPI ماه گذشته اضافه کرده ام. فتیله فوقانی کشیده درست در ساعت 8:30 صبح همان روز چاپ شد. اما، به ویژه، این حرکت برای چند روز قبل از آن کاپیتولاسیون در حال آماده شدن بود.

در این مرحله، S&P 500 به جهش از حمایت در مقاومت قبلی ادامه می دهد، همانطور که از مثلث متقارن گرفته شده در معاملات هفته گذشته ایجاد شده بود.

واکنش در ماه دسامبر در یک نقطه اصلی در نمودار، درست بالاتر از خط روند نزولی که بالاترین سطح شاخص را در طول سال گذشته نگه داشت، رخ داد، در حالی که نمونه صعودی تنها بالاتر از آن سطح در 13 دسامبر، صبح روزی که CPI منتشر شد، رخ داد.

برای فردا، همان خط روند در حال بازی است. مقاومت در نزدیکی 4k وجود دارد زیرا این یک سطح فیبوناچی و یک سطح روانی است. و سپس کمی بالاتر، 4101 بزرگ به نظر می رسد و پس از آن 4155 و 4186 به تصویر می آیند.

نمودار قیمت روزانه S&P 500

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

دلار آمریکا

دلار آمریکا از زمانی که درست قبل از سه ماهه چهارم باز شد، ضعیف باقی مانده است. با این حال، تغییرات نامحسوسی در اطراف آن گزارش CPI وجود داشت، زیرا فروش به دلار به محدوده رسید و این بازگشت میانگین تا پایان سال باقی ماند.

همانطور که در پیش بینی این هفته دلار آمریکا نوشتم، قبل از ترسیم سناریوهای معکوس و به سرعت پس از کاهش قیمت باز این هفته به سمت حمایت در دسته 103 در DXY، به دنبال بررسی دیگری برای حمایت بودم. این یک منطقه حمایتی متقابل است و تا کنون، پایین ترین سطح را حفظ کرده است. اما جهش متناظر تا کنون در سطح حمایت قبلی که به عنوان مقاومت نشان داده می شود، محدود شده است. این در 103.45 است و این مقاومت افقی، هنگامی که با سطوح بالاتر پایین اخیر ترکیب می شود، تشکیل مثلث صعودی کوتاه مدت را ایجاد می کند.

نمودار قیمت دو ساعته دلار آمریکا

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

هنگام نگاه کردن به تم های جهت دار به دلار، مهم است که حداقل EUR/USD را در نظر بگیرید. یورو 57.6٪ از قیمت DXY است، بنابراین متغیر مهمی است که باید در نظر گرفته شود. و اگر به دنبال حمایت در دلار باشید، احتمالاً می خواهید مقاومت در EUR/USD را مشاهده کنید.

و منطقه ای که در پیش بینی این هفته در مورد آن صحبت کردم قبلاً وارد عمل شده است و تا لحظه نگارش این مقاله کمی بیش از 48 ساعت در معادله قرار دارد. مشکل این است که خرس‌ها هنوز علامتی نگذاشته‌اند، که نشان می‌دهد هنوز طعمه را نگرفته‌اند.

اوایل صبح امروز یک شکست صعودی در آن منطقه رخ داد و قیمت ها از آن زمان به عقب کشیده شده است. اما ساختار با توجه به تداوم اخیر قیمت های بالاتر و پایین، صعودی باقی می ماند.

این یک سناریوی تسلیم احتمالی در اطراف CPI را در فردا تنظیم می کند، تا حدودی شبیه به واکنش S&P 500 در ماه گذشته. بالاترین پایین اخیر درست بالای دستگیره 1.0700 بود، شکستی که در زیر آن شروع به باز کردن دری برای سناریوهای نزولی می کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار قیمت چهار ساعته EUR/USD

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-rallying-into-cpi-again-usd-grinds-support-as-eur-usd-tests-resistance-20230111.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج