USD/JPY چشم انداز صعودی را حفظ می کند، اصول اساسی ین ژاپن را تضعیف می کند


پیش بینی USD/JPY:

  • USD/JPY چشم انداز سازنده ای را در کوتاه مدت حفظ می کند
  • تفاوت های نرخ بین ایالات متحده و ژاپن همچنان حمایت کننده از این خواهد بود دلار آمریکا
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی می پردازد که ارزش تماشای آن را دارند دلار آمریکا/JPY در طول جلسات آینده

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: PMI تولید افزایش می یابد اما در قلمرو انقباضی باقی می ماند، ارزش دلار آمریکا کاهش می یابد

USD/JPY (دلار آمریکا – ین ژاپن) از اوایل سال 2021 در یک روند صعودی گسترده بوده است. این افزایش عمودی با یک اصلاح نزولی سریع و بزرگ دنبال شد که نرخ ارز را تا اواسط ژانویه امسال به زیر 130.00 رساند. با این حال، گاوها در چند هفته گذشته دوباره ظاهر شدند و خود را تثبیت کردند و راه را برای از سرگیری دلار آمریکا در برابر همتای ژاپنی خود باز کردند.

بهبود اخیر USD/JPY ممکن است راههای بیشتری برای افزایش داشته باشد، به خصوص اگر نرخ های خزانه داری ایالات متحده در یک مسیر صعودی باقی بماند. برای زمینه، بازدهی در ماه گذشته افزایش یافته است که با افزایش قیمت گذاری مجدد مسیر صعود فدرال رزرو در میان داده های اقتصادی ایالات متحده داغتر از حد انتظار، از جمله CPI و نتایج بازار کار، تقویت شده است. به عنوان مثال، صبح امروز صبح، بازدهی 10 ساله ایالات متحده به طور لحظه‌ای به سطح 4.0 درصد رسید، که بالاترین سطح از نوامبر 2022 بود، پس از بررسی‌های تولیدی ISM در فوریه، افزایش شدید قیمت‌های پرداخت شده توسط تولیدکنندگان کالا را نشان داد که نوید منفی برای دورنمای تورم بود.

در همین حال، بازده اوراق قرضه ژاپن پایین مانده است، زیرا بانک مرکزی ژاپن تمایلی به تغییر موضع منفی خود نداشته است. در واقع، کازوئو اوئدا، فرماندار جدید BOJ گفته است که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، ممکن است اکنون زمان کنار گذاشتن سیاست‌های جاری نباشد، نشانه‌ای از این که این موسسه قصد دارد به تسهیل کمی گسترده برای آینده قابل پیش‌بینی بدون تعدیل قابل توجه طرح کنترل منحنی بازده پایبند باشد. . این بدان معناست که سیاست پولی همچنان یک باد مخالف برای ین خواهد بود و جذابیت آن را در فضای FX محدود می کند.

USD/JPY در مقابل گسترش بین اوراق قرضه 10 ساله آمریکا و ژاپن

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

به طور کلی، حداقل از دیدگاه بنیادی، چشم انداز دلار آمریکا در کوتاه مدت سازنده تر از ارز ژاپنی به نظر می رسد. تا زمانی که معامله گران به قیمت گذاری با نرخ ترمینال فدرال رزرو بالاتر و چرخه انقباض طولانی تری ادامه دهند، این پویایی باقی خواهد ماند (برای مرجع به نمودار زیر مراجعه کنید).

نمودار بازده ضمنی آتی صندوق های فدرال رزرو 2023

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از نظر تحلیل تکنیکال، USD/JPY در زیر مقاومت خوشه ای نزدیک به 136.75/137.20 قرار دارد، جایی که اصلاح فیبوناچی 38.2% اصلاحی اکتبر 2022/ژانویه 2023 با میانگین متحرک ساده 200 روزه همگرا می شود. اگر این مانع قاطعانه برداشته شود، گاوها می توانند به سطح روانی 138.00 حمله کنند و به دنبال آن 140.00 قرار گیرد. از سوی دیگر، اگر فروشندگان کنترل قاطع بازار را دوباره به دست آورند و نرخ ارز را پایین بیاورند، حمایت اولیه در 134.65 مشاهده می شود. در زیر این طبقه، منطقه مورد علاقه بعدی در حدود 132.85 یافت می شود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 8% -5٪ -1٪
هفتگی -6٪ -3٪ -4٪

نمودار فنی USD/JPY

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار فنی USD/JPY با استفاده از TradingView تهیه شده است
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-usd-jpy-retains-bullish-outlook-fundamentals-undermine-the-japanese-yen-20230301.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج