VIX با جهش S&P 500 در Pre-CPI و اعوجاج ریسک FOMC بالاتر می رود


  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 137; GBPUSD صعودی بالای 1.2300; S&P 500 نزولی زیر 4030
  • دوشنبه آرام‌ترین روز هفته بود، اما به‌روزرسانی انتظارات تورمی مصرف‌کننده فدرال رزرو نیویورک ممکن است باعث افزایش 1.4 درصدی S&P 500 شود.
  • در حالی که دارایی‌های «ریسک» ممکن است تقویت شده باشند، ما همچنان در محدوده‌های معنی‌داری قرار داریم زیرا CPI ایالات متحده و FOMC ترکیبی گسترده و قوی از ریسک رویداد کلان را آغاز می‌کنند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

اگر بخواهیم وقایع را تا پایان این هفته حساب کنیم، دوشنبه تعطیلی دوره پنج روزه خواهد بود. با این اوصاف، ما هنوز با دوری از ریسک رویدادهای پرمخاطب روبرو بودیم که شامل اعتماد تجاری ژاپن در 4Q، وام چینی برای نوامبر و ترکیب گسترده ای از داده های مهم از بریتانیا بود. با این حال، مخل ترین فهرست ممکن است انتشار نظرسنجی انتظارات مصرف کننده توسط فدرال رزرو نیویورک برای ماه نوامبر باشد. به طور کلی با توجه به اینکه انتظارات می‌توانند منجر به عمل شوند، گزارش جالبی است – از این رو چرا بررسی‌های احساسات بسیار مهم است – اما جالب‌ترین مؤلفه اندازه‌گیری برای من اندازه‌گیری انتظارات تورمی بود. کاهش چشمگیری در انتظارات تورمی یک ساله وجود داشت. در واقع، این بزرگترین افت در رکوردهای این نظرسنجی بود. و در جایی که این نظرسنجی ممکن است به خودی خود مهمترین شاخص متحرک بازار نباشد، به داده‌های «سرد شدن تورم» که در هفته‌های گذشته شاهد بودیم، از جمله شاخص PPI هفته گذشته و قدرت مجاور در حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده، وارد می‌شود. این حمایت جمعی است که احتمالاً S&P 500 را تشویق کرد تا 1.4 درصد در روز پیشرفت کند. با این حال، جایی که صعود از نظر آماری و با توجه به عدم فعالیت اطراف، یک صعود قابل توجه بود. این یکپارچگی فنی که ما در آن گرفتار شده بودیم را حل نکرد. محدوده چهار روز گذشته هنوز از نظر درصدی در سال 2022 کوچکترین است. اما ما به احتمال زیاد به زودی این محدوده محدود را خواهیم شکست.

نمودار S&P 500 با SMAهای 100 و 200 روزه، برد 4 روزه و ATR (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

به طور معمول، هنگامی که S&P 500 یا سایر معیارهای ریسک گرایش به افزایش می یابد، انتظار کاهش به اصطلاح «سنج ترس» را داریم. همبستگی معکوس شاخص نوسانات VIX با معیار سهام اساسی آن بسیار قوی است، زیرا گزینه‌هایی که به دست می‌آید از لحاظ تاریخی به عنوان پوشش ریسک برای موارد زیربنایی استفاده می‌شدند. با این اوصاف، اشتهای سفته‌بازی زیادی برای پیش‌بینی افزایش و کاهش خود نوسانات امروزه وجود دارد. برای VIX، دوشنبه شاهد یک شکاف بزرگ به سمت صعود و پیگیری بعدی بود که آن را به 25 رساند. افزایش تقریباً 10 درصدی در شاخص (یا 2.2 واحد – من معمولاً درصدهایی را در چنین معیارهایی دوست ندارم) یک امتیاز بود. تضاد متمایز از رابطه عادی با شاخص. در واقع، این نشان‌دهنده بزرگ‌ترین هزینه رالی پشت سر هم در S&P 500 و VIX از 5 می 1997 است. درخواست این هم‌ترازی غیرمعمول: پیش‌بینی خطر رویداد عظیم پیش رو.

نمودار شاخص نوسانات VIX و نرخ تغییر یک روزه (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی به مدارک اقتصاد کلان برای چند روز آینده، بحث‌های خوبی وجود دارد که آیا واکنش فهرست‌های برتر روز سه‌شنبه می‌تواند کشش کافی برای نادیده گرفتن پیش‌بینی برای تصمیم‌گیری نرخ FOMC در روز چهارشنبه داشته باشد یا خیر. از نظر تاریخی، تأثیر تصمیم نرخ بر معیارهایی مانند شاخص های ایالات متحده و دلار در برابر گزارش تورم، مزیت مشخصی دارد. همچنین شایان ذکر است که فشارهای قیمتی برای تعدیل بازار بسیار مهم است زیرا انتظارات نرخ را تامین می کند. با این حال، واکنش انتقادی بازارها به انتشار گزارش CPI اکتبر در 10 نوامبر وجود ندارد. به نظر می رسد بازار به هر شکلی انتظار نوسانات را دارد. شاید این هفته ای باشد که به طور غیر متعارف محدود به برد است، به ویژه به دلیل سیگنال های جبران کننده واکنش و انتظار…

ریسک بالای رویدادهای کلان اقتصادی برای هفته آینده

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

در حالی که بسیاری از معامله گران اساساً علاقه مند به پاسخ کوتاه مدت به CPI آینده و به روز رسانی های بعدی FOMC هستند، ارزش آن را دارد که پیامدهای میان مدت تا بلندمدت را نیز در نظر بگیریم. به نظر می رسد فشارهای تورمی به طور معناداری کاهش می یابد. یافته های فدرال رزرو نیویورک برای تورم یک سال پیش از آن، افت رکوردشکنی 0.7 درصدی را به 5.2 درصد نشان داد. این باعث رضایت کسانی می شود که معتقدند رشد قیمت به سرعت به محدوده آسایش بانک مرکزی باز خواهد گشت – و از رکود جلوگیری می کند – اما این سطوح هنوز بسیار بالا هستند. در واقعیت، گزارش تورم قیمت مصرف‌کننده BLS توجه بیشتری را از سوی سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران جلب می‌کند. با این حال، این سری می‌تواند پاسخ بازار را در صورت غافلگیری از بین ببرد یا به طور معناداری تقویت کند. اگر واقعاً این انتظارات را با کاهش قابل توجهی تقویت کند، افت میان مدت دلار ممکن است با کاهش بیشتر جذابیت تجارت حمل و نقل ادامه یابد.

نمودار شاخص دلار DXY با CPI ایالات متحده و هزینه تورم مصرف کننده فدرال نیویورک (ماهانه) پوشانده شده است.

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای دید کوتاه‌مدت‌تر در سمت دلار برای بررسی آمارهای تورم در حال فرود، مهم است که تلاقی‌های دلار را عاقلانه در نظر بگیرید. علیرغم سنگین بودن جفت‌هایی مانند AUDUSD، NZDUSD و USDCAD. هیچ چیز در مسیر سودآوری دلار وجود نداشته است – به ویژه زمانی که گرین بک افزایش یافته است. این یک پتانسیل واکنش یک طرفه است. در همین حال، EURUSD و GBPUSD از نظر فنی با محدوده‌های بسیار باریکی برای تجارت خوب به نظر می‌رسند، اما انتظارات اضافه شده برای تصمیمات ECB و BOE در روز پنج‌شنبه، لایه دیگری از پیچیدگی را به تصویری که از قبل اساساً پیچیده است اضافه می‌کند. USDJPY شاید یکی از بازتاب های مختصرتر از ریسک رویداد آینده باشد. محدوده فنی باریکی بین حمایت 137.50 قبلی به عنوان مقاومت جدید و میانگین متحرک 200 روزه به عنوان یک کف با سرعت بالا وجود دارد. با این حال، مراقب باشید، هر دو جنبه حمل و جابه‌جایی امن وجود دارد که می‌تواند برای وفاداری این جفت رقابت کند.

نمودار USDJPY با SMAهای 20 و 200 روزه (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید
منبع: https://www.dailyfx.com/news/vix-surges-higher-as-s-p-500-jumps-in-pre-cpi-and-fomc-risk-distortion-20221212.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج