VIX می‌گوید S&P 500 جلوتر از NFP است، نوسانات EURUSD توسط Fed Forecasts تقویت شده است.


نقاط صحبت VIX، VVIX، S&P 500، دلار، EURUSD و NFPs:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 صعودی بالای 3900; یورو دلار کوتاه زیر 1.0600
  • نوسانات مورد انتظار به سطوح بسیار پایین کاهش یافته است VIX و VVIX، که معیارهایی مانند S&P 500 را به یک “اردک نشسته” تبدیل می کند.
  • حدس و گمان نرخ در اطراف فدرال رزرو در جلسه گذشته بین نظرات ADP و بولارد افزایش یافت. NFP ها گسترش فعالیت فراتر از دلار؟

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

در این جلسه گذشته شاهد کشش کمی بیشتر در جنبه مبانی موضوعی بودیم. تنها با گذشت سه روز کامل از سال جدید، فقدان یک چراغ مشترک برای سرمایه گذاران جهانی برای متعهد شدن به یک روند واضح، چه صعودی و چه نزولی، وجود دارد. این در مورد S&P 500 که یک بریدگی دیگر را به محدوده محدود خود اضافه می کند و همچنین EURUSD که شاهد چند معکوس متوالی و شدید در حالی که موفق به جلوگیری از یاتاقان واضح شده است صادق است. ما همچنان شاهد شرایط بازاری هستیم که بازآرایی آهسته نقدینگی بر چشم‌انداز حاکم است، بدون اینکه باد سفته‌بازی قوی داشته باشد. به نظر می رسد گمانه زنی نرخ بهره – به ویژه فدرال رزرو – در جلسه گذشته اصطکاک هایی را از خطر رویداد ایجاد کرده است که می تواند تصویری را در مورد پیش بینی های رشد (بخوانید “رکود”) ترسیم کند. خواهیم دید که آیا گزارش فعالیت بخش خدمات NFP و ISM به این انحراف در تفسیر اضافه خواهد کرد یا خیر.

قبل از غوطه ور شدن در توجه بازار و پتانسیل بالقوه ریسک رویداد روز جمعه، ارزش ارزیابی محیط فعلی را دارد – زیرا بسیار شدید است. در حالی که ما هنوز در سپیده دم ترمیم نقدینگی پس از شرایط تعطیلات هستیم، من فکر می کنم هنوز منصفانه است که بگوییم نوسانات مورد انتظار از طریق اقدامات سنتی که من نظارت می کنم بسیار شدید است. شاخص نوسانات VIX در محدوده ای که تا سال 2022 ایجاد کرد پایین است، اما سنج ترس سنتی با افراط های تاریخی که دسته 10 را در تابستان 2017 به عقب رانده بود، فاصله زیادی دارد. در عوض، علاقه من به VVIX است، بنابراین -شاخص “نوسانات نوسانات” نامیده می شود. این معیاری از پتانسیل تغییر ناگهانی سطوح فعالیت است، و خوانش فعلی پایین‌ترین میزان از ژوئیه 2019 و به طور گسترده‌تر در محدوده پایین‌تری است که تا ژوئیه 2014 ادامه دارد. این بسیار از خود راضی است. به آن اضافه کنید که شاخص SKEW (یا ‘دم’) یک بار دیگر پایین‌های سری خود را بررسی می‌کند و مشکلاتی در دست است.

نمودار شاخص نوسانات VVIX با VIX پوشانده شده است (هفتگی)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی به شاخص های ایالات متحده، باد در نوسانات کم در مقایسه با تراکم فنی آنها به ویژه تهدید کننده به نظر می رسد. برای S&P 500، شمارش روی محدوده سرسخت 3.1 درصد اکنون تا 13 روز معاملاتی متوالی است. این باریک ترین کریدور تجاری برای این شاخص از نوامبر 2021 است (این مرجع تاریخی تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت). صرفاً از یک موقعیت فنی، شکست از این جفت می تواند در هر جهت بدون مطرح کردن بحث تعهد کامل رخ دهد. شکستن بالاتر از میانگین متحرک ساده 100 روزه در 3890 همچنان محدوده ای را تا 4050/4100 پیدا می کند. برعکس، شکست زیر 3775 در محدوده سه ماه گذشته تا 3500 کاهش یافته است. همین تعادل برای سایر شاخص های اصلی یکسان نیست. Dow نزدیک به انتهای محدوده خود با شکست زیر 32600 به احتمال زیاد بازدهی بیشتری دارد. در همین حال، اگر نزدک 100 نزولی قابل توجهی داشته باشد، شکستن به زیر 10500، این شاخص را در موقعیتی قرار می دهد که به پایین ترین حد در دو سال و نیم اخیر برسد. البته، جهت بستگی به ریسک رویداد پیش رو دارد.

نمودار S&P 500 با حجم، محدوده 13 روزه و ATR (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

از منظر بنیادی، حدس و گمان نرخ به نظر می رسد که تواناترین موضوع سیستمی است. این منبع مکرر تحریک بازار در سال 2022 با واکنش جدی دلار آمریکا در جلسه گذشته مواجه شد. پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد خصوصی ADP، گرینبک افزایش یافت. رقم پیش از NFPها با افزایش خالص 235000 پوزیشن در مقایسه با افزایش 150000 مورد انتظار، به خوبی انتظارات را شکست داد. این می تواند به عنوان یک مزیت برای اقتصاد ایالات متحده در مبارزه با شرایط مالی سخت تر خوانده شود. اما به نظر می‌رسید که پیامدهای یک مسیر FOMC کمی جنگ‌طلب‌تر در حال حرکت رو به جلو وزن بیشتری داشته باشد. شاخص DXY توانست دامنه چند هفته‌ای خود را با یک شکست صعودی که به افت یورو دلار تبدیل شد که SMA 20 روزه را به عنوان مقاومت حفظ کرد، پاک کند و بازار را به پایین‌ترین سطح خود در چند هفته اخیر بازگرداند. با پایین ترین سطح، این به نظر می رسد سازنده تر به عنوان یک چرخش. اما ریسک رویداد پیش رو نقش مهمی در تعیین حرکت بعدی خواهد داشت.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

سلام

روزانه 39% -21٪ 2%
هفتگی 57% -26٪ 2%

نمودار EURUSD با SMA 20 روزه با نرخ معکوس ضمنی وجوه فدرال رزرو در ژوئن (روزانه)

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با تمرکز بر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماه دسامبر (NFPs) پیش رو، باید زمینه زمینه و همچنین جزئیات انتشار این ماه را در نظر بگیریم. اجماع اقتصاددانان برای این گزارش بر افزایش خالص 200000 واحدی است (سومین ماه متوالی است که این پیش‌بینی دقیق را مشاهده می‌کنیم) که خط پایه را تعیین می‌کند. انتشار ADP این پیش بینی را به بهترین شکل ممکن انجام داد و احتمالاً دلیل واکنش ناگهانی بازارها (حداقل دلار و بازده) است. این گزارش کار می تواند به دو موضوع ممکن پاسخ دهد: چشم انداز فعالیت اقتصادی یا نرخ پایانی پیش بینی شده از سوی فدرال رزرو. این اولین نکته اساسی برای ثبت خواهد بود، اما موضوعی که ما از آن استفاده می کنیم احتمالاً به فهرست اصلی دیگر جلسه سرایت می کند: گزارش فعالیت بخش خدمات ISM. اگر ارقام مشاغل قوی باشد، احتمالاً به پیش بینی نرخ بهره بالاتر تبدیل خواهد شد. که تکان دادن آن برای معیارهای بازار سرمایه مانند S&P 500 دشوار خواهد بود. یک NFP قوی و گزارش خدمات قوی سیگنال افزایش نرخ را تقویت می کند در حالی که یک گزارش قوی نیروی کار و ISM ضعیف احتمالاً مشکلات “دارایی های ریسک” را تشدید می کند. اگر گزارش مشاغل ناامید کننده باشد، می تواند مقداری کاهش نرخ را ارائه دهد. اما در آن سناریو، یک ISM ضعیف احتمالاً نقطه ماشه خرس‌ها را پیدا می‌کند و به پناهگاه امن برای دلار تبدیل می‌شود.

نمودار تغییر در NFP ها، تغییر در ADP و تفاوت بین دو (ماهانه)

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

در حالی که ترکیبی از NFP ها و فعالیت بخش خدمات ایالات متحده اصلی ترین نگرانی من برای روز جمعه است، این تنها ریسک رویداد مهم نیست. برای ایالات متحده، تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو به پایان نقدینگی در روز نزدیک تر خواهد بود – هرچند مراقب اظهارات برنامه ریزی نشده در طول روز باشید. یکی دیگر از کشورها/ارزهایی که داده‌های شغلی تاثیرگذار را هضم می‌کند، کانادا/لونی است. آمار نیروی کار در ماه دسامبر برای کانادا افزایش بسیار کم 8000 شغل را نشان می دهد. که جای زیادی برای تعجب باقی می گذارد. برای تأثیر اساسی گسترده، منطقه یورو/یورو به تعدادی از نقاط کلیدی برخورد خواهد کرد. CPI منطقه یورو، انتظارات تورمی مصرف‌کننده، نظرسنجی‌های احساسات و خرده‌فروشی تصویر بسیار گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. با این حال، زمان زیادی قبل از تخلیه نقدینگی آخر هفته برای تبدیل ریسک رویداد به اقدام قیمت وجود نخواهد داشت.

ریسک رویدادهای کلان اقتصادی تا پایان هفته

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید
منبع: https://www.dailyfx.com/news/vix-says-the-s-p-500-is-a-sitting-duck-ahead-of-nfps-eurusd-volatility-stoked-by-fed-forecasts-20230106.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج