WTI حمایت کوتاه‌مدت نزدیک به 67.50 دلار پیدا می‌کند، به نظر می‌رسد در میان شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو، نزولی به نظر می‌رسد.

وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، معاملات آتی NYMEX، حمایت متوسط ​​را در حدود 67.50 دلار در جلسه آسیایی ارزیابی کرده است. حرکت عقب نشینی قیمت نفت به نزدیک به 69.50 دلار توسط فعالان بازار به عنوان یک فرصت فروش در میان کاتالیزورهای نزولی متعدد سرمایه گذاری شد.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) قبل از انتشار آمار اشتغال ایالات متحده، کمی نزدیک به 104.20 پیدا کرده است که راهنمایی در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ارائه می دهد.

از آنجایی که مشخص شد هزینه های مصرف کننده ایالات متحده در ماه آوریل انعطاف پذیر بوده و شرایط بازار کار آنها هنوز سالم است، به نظر می رسد که فدرال رزرو (فدرال رزرو) علیرغم اعلام اینکه افزایش بیشتر نرخ بهره در شرایط سخت اعتباری کمتر قطعی است، در حال آماده شدن برای افزایش نرخ جدید است. توسط بانک های منطقه ای آمریکا تشدید سیاست های پولی بیشتر توسط فدرال رزرو امید به رکود در اقتصاد ایالات متحده را عمیق تر می کند که تأثیر قابل توجهی بر تقاضای نفت خواهد داشت.

در آینده، داده‌های موجودی نفت در هفته منتهی به 26 مه توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) به شدت رصد خواهد شد. سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که موسسه آمریکایی نفت آمریکا (API) گزارش داد که ذخایر نفت در روز سه شنبه به میزان 5.202 میلیون بشکه افزایش یافته است.

روز چهارشنبه، کاهش شدید فعالیت کارخانه‌های چین چشم‌انداز تیره‌ای را برای تقاضای نفت نشان داد. اداره ملی آمار چین (NBS) PMI تولیدی را 48.8 گزارش کرد که کمتر از برآوردهای 49.4 و انتشار قبلی 49.2 بود. رقم زیر 50.0 خود یک انقباض در نظر گرفته می شود. شایان ذکر است که چین بزرگترین واردکننده نفت در جهان است و فعالیت های اقتصادی ضعیف در چین تاثیر بسزایی بر قیمت نفت خواهد داشت.

اواخر این هفته، نشست اوپک همچنان در کانون توجه قرار خواهد گرفت، زیرا انتظار می‌رود کشورهای تولیدکننده نفت کاهش بیشتری را برای حمایت از قیمت انرژی اعلام کنند. تنش ها بین روسیه و عربستان سعودی همچنان بالا رفته است زیرا روسیه به تعهدات خود بی احترامی کرده و نفت ارزان را به اقتصاد جهانی پمپاژ کرده است. اگر مسکو به تحویل نفت با نرخ ارزان‌تر ادامه دهد، تصور کاهش تولید توسط اوپک پلاس ممکن است کم رنگ شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-finds-short-term-support-near-6750-downside-looks-likely-amid-hawkish-fed-bets-202305312316


اشتراک گذاری:

  • قیمت نفت به صورت متوسط ​​حدود 67.50 دلار ارزیابی می‌شود، با این حال، به نظر می‌رسد که با افزایش بیشتر نرخ‌ها توسط فدرال رزرو، روند نزولی مطلوب است.
  • کاهش شدید فعالیت کارخانه‌های چین نشان‌دهنده چشم‌انداز تیره تقاضای نفت است.
  • نشست اوپک همچنان در کانون توجه قرار خواهد گرفت زیرا انتظار می‌رود کشورهای تولیدکننده نفت کاهش بیشتری را برای حمایت از قیمت انرژی اعلام کنند.

در مورد چشم انداز نفت، اقتصاددانان رابوبانک عنوان کردند: «در حال حاضر، می بینیم که اوپک پلاس به مسیر خود ادامه می دهد و کاهش 1.6 میلیون بشکه ای ماه آوریل را ادامه می دهد. کاهش غیرمنتظره ماه آوریل قیمت ها را بین 5 تا 7 دلار برای حدود سه هفته افزایش داد. برش دوم ترس آنها را آشکارتر نشان می دهد و نشان دهنده ضعف بیشتر است. ما برش دوم را به عنوان یک سیگنال نزولی در نظر می گیریم، مگر اینکه برش ها بسیار اساسی باشند.”

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج