WTI ضرر دلار آمریکا را به زیر 80.00 دلار افزایش داد و مشکلات ناشی از کووید در چین

بنابراین، مسیر کمترین مقاومت WTI نزولی است. اولین حمایت WTI 77.00 دلار خواهد بود. شکست در پایین ترین سطح 21 نوامبر 75.30 دلار را نشان می دهد، که پس از تسویه، می تواند قیمت WTI را به پایین ترین سطح YTD خود یعنی 74.30 دلار برساند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-extends-losses-below-8000-on-buoyant-us-dollar-chinas-covid-woes-202211251709وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، به دلیل نگرانی های کم تقاضا در بازار نفت خام، نسبتاً منفی است. عواملی مانند شیوع مداوم کووید-19 در چین و گزارش‌های منتشر شده در طول هفته برای افزایش تولید نفت خام، قیمت WTI را ثابت نگه می‌دارد. در زمان نگارش این مقاله، WTI حدود 77.46 دلار PB مبادله می کند

علاوه بر این، دلار آمریکا (USD) در روز جمعه افزایش یافت زیرا برخی گمانه زنی های کوتاه بازار را احاطه کرده است. شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای سنجش ارزش دلار در برابر سبدی متشکل از شش همتا، 0.36 درصد افزایش یافت و به 106.000 رسید.

تجزیه و تحلیل قیمت WTI: چشم انداز فنی

پس از رسیدن به بالاترین سطح هفتگی 82.35 دلار PB در روز سه شنبه، WTI ضررهای خود را در طول هفته طولانی کرد. شایان ذکر است، سقوط WTI به زیر 80.00 دلار PB، راه را برای نزول بیشتر باز کرد و اگر برخی دلایل اساسی عدم اطمینان در مورد تقاضای نفت را افزایش داد، ممکن است پایین‌ترین قیمت 75.30 دلاری 21 نوامبر را آزمایش کند. شایان ذکر است، شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان به کاهش بیشتر ادامه می‌دهد، به این معنی که فروشندگان در حال افزایش سرعت هستند.

  • بحران کروناویروس چین بر قیمت WTI و گمانه زنی ها در مورد کاهش تقاضا تأثیر می گذارد.
  • منطقه یورو که تهدید به اعمال محدودیت بر دلار روسیه و دلار آمریکا می کند، WTI را تدافعی نگه می دارد.
  • تجزیه و تحلیل قیمت WTI: بسته شدن روزانه زیر 80.00 دلار می‌تواند راه را برای آزمایش مجدد پایین YTD هموار کند.

گذشته از این، گزارش ها حاکی از ادامه مذاکرات اتحادیه اروپا برای اعمال سقف قیمتی برای نفت روسیه، بین 65 تا 70 دلار در هر بشکه، قیمت نفت کاهش یافته است.

Newswires گزارش داد که تعداد موارد ابتلا در روز پنجشنبه به حدود 31987 نفر رسید که نسبت به روز چهارشنبه 29754 مورد افزایش داشت. در ابتدای هفته، مقامات چینی اقداماتی را برای کاهش کووید-19 با هدف کاهش محدودیت‌ها اعلام کردند. با این حال، مقامات در برخی شهرها مجدداً تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را اعمال می‌کنند و دستور قرنطینه می‌دهند، زیرا در تلاش برای سرکوب ویروس هستند.

احساسات سرمایه گذاران متفاوت است، که تا حدی ناشی از شرایط ضعیف نقدینگی در میان یک هفته کوتاه به دلیل تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده است. علاوه بر این، ثبت تعداد بالای موارد کووید-19 در چین باعث کاهش تقاضا برای طلای سیاه می شود که بر قیمت WTI تاثیر گذاشته است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج